Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

KARDERFED Karabük Tanıtım Günlerine Hazırlanıyor

Gündem Yayın: 27.09.2021 12:45
KARDERFED Karabük Tanıtım Günlerine Hazırlanıyor

TSTK Konfederasyonu ve Karabük Dernekler Federasyonu (KARDERFED), Pandemi sonrası geniş katılımlı İstişare Toplantısını gerçekleştirdi.

Cevdet AKAY  Başkanlığında toplanan TSTK Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu ve KARDERFED İstanbul Yenikapi da yapılacak il tanitim günleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

TSTK’nın İstişare Toplantısı İstanbul Adile Sultan Kasrı-Validebağ Öğretmenevi’nde düzenlendi.

Tüm Türkiye’den ve Rumeli Balkanlar’dan yoğun katılımın olduğu toplantının ana başlığı ise

28-29-30 ve 31 Ekim günleri İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanı’nda düzenlenecek olan “İl Tanıtım Etkinlikleri” oldu.

Karderfed ” Karabuk Tanitim Günleri ” 11-12-13-14 Kasim’da

Yenikapı Etkinlik Alanı’nda düzenlenecek “İl Tanıtım Günleri”nin istişaresi için Türkiye’nin dört bir yanı, yedi bölgesinden pek çok şehri temsilen federasyon, vakıf ve dernek başkanları ile yöneticileri bir araya geldi.

Toplantının açılış konuşmasını TSTK ve KARDERFED Genel Başkanı Cevdet AKAY gerçekleştirdi.

Konujşmasında birlik beraberlik mesajı veren Genel Başkan Cevdet Akay, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu bölgeleri başta olmak üzere Türkiye’nin yedi coğrafi bölgesinin yanı sıra, Rumeli Balkan Federasyonu RUBAFED ile Rumelili hemşerilerimizin de kültürel ve etnografik değerler alanında etkinlik boyunca temsil edileceğini müjdeledi. Akay, Anadolu ve Balkanlar’ın birlikteliğinden doğacak sinerjinin dostluk ve kardeşlik duygularını perçinleyeceğini vurguladı. Akay, Pandemi süresince hazırlıkları yapılan

Türkiye’deki her coğrafi bölgenin tanıtım çalışmalarının önümüzdeki dönem yoğun bir tempo

ile yürütüleceğini; bu nedenle birlik ve beraberliğin oldukça önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Toplantıda; “İl Tanıtım Günleri”ne ilişkin genel/teknik bilgi sunumu da yapıldı. Etkinlik boyunca pandemi dönemi hijyen kurallarının çok sıkı uygulanacağının, insan sağlığının önceleneceğinin altı çizildi.

Federasyon ve Vakıf Başkanlarının da söz aldığı toplantı, birlik ve beraberlik mesajı ile sona

ererken “İl Tanıtım Günleri” kapsamında görev yapacak hazırlık komitesi, çalışmalarına başladı.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

CHP İl Başkanı’ndan Millet Bahçesi Tepkisi!

Manşet Yayın: 26.05.2024 16:00
CHP İl Başkanı’ndan Millet Bahçesi Tepkisi!

CHP)  İl Başkanı Vedat Yaşar Millet Bahçesindeki çalışmaların durdurulmasına tepki göstererek,  “Önce Kent Meydanı, derken Millet Bahçesi olarak devam eden ancak ödenek kısıtlamasına gidilerek çözümsüz bir noktaya getirilen, Millet Bahçesi denilen çelik yığınının bir an önce bitmesini istemekle de yine bu ucube Millet Bahçesini  kabullenme gibi bir çelişkiye düşürülüyoruz” dedi.

Kent Meydanına yapılan Millet Bahçesi inşaatının tasarruf tedbirlerine takılarak durdurulmasına Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karabük İl Başkanı Vedat Yaşar tepki gösterdi.

İl Başkanı  Vedat Yaşar,  Millet Bahçesi yapılan alanın bir zamanlar yeşillikler içinde 100 Evler mahallesi olduğunu hatırlatarak, “Bir zaman önce ani bir hareketle bir gecede tarumar edilen yeşillikler içindeki  100 Evler ve  sonrasında yerine yapılan sözde Kent meydanı, beton yığını. Karabüklüler için umursamazca yapılmış bir göz yazığı. Milyonlarca liranın heba edilmesi. Kimin parası sizin bizim hepimizin parası” dedi.

Aradan çok geçmeden kararın değiştiğini ve beton yığını olan Kent Meydanının Yüksek Makamlarca Millet Bahçesi  olarak yapılmasına karar verildiğini ifade eden İl Başkanı Yaşar, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bir zaman önce ani bir haraketle bir gecede tarumar edilen yeşillikler içindeki 100 Evler ve  sonrasında yerine yapılan sözde Kent meydanı, beton yığını. Karabüklüler için umursamazca yapılmış bir göz yazığı. Milyonlarca liranın heba edilmesi. Kimin parası sizin bizim hepimizin parası.

Aradan çok geçmedi birkaç yıl sonra ne oldu.

Karar değişti Beton yığını Kent Meydanının Yüksek makamlarca Millet Bahçesi olmasına karar verildi. Milyonlarca lira harcanacak yapılan meydan yine milyonlarca lira harcanacak yıkıldı. Kimin parası sizin bizim, hepimiz parası.

Başladı Millet Bahçesi, nasıl bahçeyse bu seferde çelik yığını.

Yine harcanan milyonlar ve göz yazığı ve görüntü kirliliği.

Biz Karabük Merkez de yaşayanlar bu çelik  yığını bahçeye üzülerek ve çevresel açıdan fedakarlıklar içinde olumsuzlukla  bakarken ne oldu.

Hepimizin bildiği gibi 22 yıldır bu ülkeyi çıkmazın içine sürükleyenlerce ve o kafaya hizmet edenlerce alınan karar sonrasında bu sözde Millet Bahçesi şu anki haliyle tasarruf tedbirlerine takıldı. Yani üç yıl süreyle çalışmalar durduruldu.

Biz Karabüklülerde şu anki haliyle bu mezberelikle enaz üç sene yaşamak zorunda bırakılıyoruz ve bu süre zarfında da  Göz yazığı olarak bakmaya devam edeceğiz.

İşin garip bir tarafında şu, Bizler alınan bu ekonomik kararlarla; ülkemizin bu duruma gelmesinde hiçbir Dahli olmamasına rağmen, ekonomik ve yaşamsal kalite açıdan bedel ödemek zorunda bırakılıyoruz ayrıca bu Millet Bahçesi denilen çelik yığınını bir an önce bitmesini istemekle de yine bu ucube Millet Bahçesini  kabullenme gibi bir çelişkiye düşürülüyoruz.

İşte Göz yazığı ve Biz Karabüklülerde verilen değer ve Umursamazlık.

Yazık oldu. Olmaya da devam edecek gibi.

Takdir sizlerin sevgili Karabüklüler.”