Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

KARDEMİR’den, Muhteşem 10 Ocak Gecesi

Kardemir Yayın: 11.01.2022 11:33
KARDEMİR’den, Muhteşem 10 Ocak Gecesi

KARDEMİR A.Ş., 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Büyük Kulüpte geniş katılımlı bir yemek organizasyonu düzenledi.

KARDEMİR Kurumsal İletişim Müdürü Şakir Kurtel, İletişim Şefi Rıfat Cıngıllıoğlu ve Röportör Kadir Onar’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyona, Gazeteciler Dernek Başkanları, Ajans muhabirleri, Karabük ve İlçelerde görevli basın çalışanlarının yanı sıra bölgede bulunan basın görevlileri de katılım sağladı.

Müzik eşliğinde gerçekleştirilen yemek daveti sonrası, KARDEMİR A.Ş. tarafından günün anlam ve önemine istinaden gazeteciler ile birlikte pasta kesildi.

KARDEMİR Kurumsal İletişim Müdürü Kurtel, yaptığı açıklamada; “Zor şartlar altında, alnının teriyle mesleğini gerçekleştirilen, tüm basın emekçilerinin gününü kutluyorum””  diye konuştu.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

Zonguldak Yayın: 01.10.2023 04:48
Kaynak: İHA
Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı kamuda, şehit madenci yakınlarının istihdam edilmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Vekil Avcı yaptığı açıklamada kamuda istihdam edilen şehit madenci yakınını sayısının 496’ya ulaştığını ifade ederken, işlemleri devam eden 255 kişinin ise kısa sürede iş başı yapacağını ifade etti. Avcı açıklamasında şöyle dedi:

“Bilindiği üzere; hükümetimiz tarafından getirilen yasal düzenleme ile birlikte; yer altı kömür madenlerinde bugüne kadar yaşanan kazalarda yaşamlarını yitiren madenci kardeşlerimizin yakınlarına bir kişilik istihdam hakkı tanınmıştı. Hayatını kaybeden kişinin yakınlarından biri kamuda sürekli işçi olarak iş başı yapmasına ilişkin süreç hızla devam ediyoruz Düzenlemeye göre; istihdam hakkından sırasıyla ölen madencinin eş ve çocuklarından birisi, eşi ve çocuğu yoksa kardeşlerinden biri yararlanıyor. Düzenlemenin Resmi Gazete ’de yayınlanması ile birlikte; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları, Bakanlığımız yakın takipleri ile alımlar devam ediyor. Zonguldak, Bartın ve Karabük’te yapılan başvurular neticesinde; 21 Eylül 2023 tarihi itibari ile 496 şehit madenci yakını kamuda iş başı yaptı. Başvuru süreci devam eden 255 kardeşimizde kısa sürede inşallah iş başı yapacaklar. Önemle belirtmek istiyorum ki; her daim minnet duyacağımız şehit madencilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Bu vesileyle, tüm şehit madencilerimizi tekraren minnetle yâd ediyorum, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Aziz hatıraları daima yaşayacak. Mekânları cennet olsun. Cumamız mübarek, Allah’ın rahmet, bereketi üzerimize olsun.”