Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Kardemir Kavşağında Silahlı Kavga

Gündem Yayın: 01.08.2016 14:52
Yazar:
Kardemir Kavşağında Silahlı Kavga

 

Kardemir Kavşağı’nda meydana gelen silahla yaralama olayında 16 yaşındaki D.S.dayısının karısını kaçıran adamı tabanca ile yaraladı.

Edinilen bilgilere göre; 16 yaşındaki D.S., geçtiğimiz yıl cezaevine giren dayısı E.K.’nın eşi S.K’yı kaçıran ve bu yüzden aralarında husumet doğan 28 yaşındaki G. G.’yi silahla ateş ederek yaraladı. G.G., kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı.  Doğukan S., azmettirici şüphesiyle Atabey K. ve Sevda K. gözaltına alındı.

İddiaya göre; geçtiğimiz yıl D. S.’nin dedesi A. K.’ya ait Büfede çalışan G.G., D.S.’nin cezaevine giren dayısı E.K.’nın eşi S.K.’yı kaçırdı. S.K., bir süre sonra G.G.’yi terk ederek evine geri döndü. Bunu üzerine D.S.’nin ailesi ile G.G. arasında husumet oluştu. D.S., S.K. ile birlikte dedesi A.K.’nın kullandığı 06 R 7857 plakalı Ciple seyir halindeyken kavşaktaki ışıklarda husumetli oldukları G. G. ile karşılaştı.

Araçtan inen D.S., dedesine ait ruhsatsız tabanca ile G.G.’ye ateş etti. Vücuduna 4 kurşun isabet eden G.G., yaralı bir şekilde olay yerinden yaklaşık 10 metre kadar uzaklaştığı esnada yola yığıldı.

Vatandaşların haber vermesiyle olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralanan G. G.’yi ambulansla Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Polis ekipleri, D.S. ile azmettirdikleri gerekçesiyle S.K. ve A.K.’yı gözaltına aldı. Hastanede tedavi altına alınan G.G.’nin hayati tehlikesinin bulunmadığı  ifade edilirken, olayla ilgili olarak  soruşturma başlatıldığı bildirildi.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Enginar Yetiştiriciliği Projesi Hayata Geçirildi

Manşet Yayın: 17.04.2024 14:55
Karabük’te Enginar Yetiştiriciliği Projesi Hayata Geçirildi

Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından finanse edilen, Kadın Çiftçiler Tarımsal Yenilikler ile Buluşuyor Programı Kapsamında Karabük İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan “KARABÜK ENGİNAR YETİŞTİRİCİLİĞİ” projesi hayata geçirildi.

Proje ile Karabük Merkez, Eskipazar ve Safranbolu İlçelerinde üretilen tarımsal ürün yelpazesinin genişletilmesi ve kadın çiftçilerin ekonomik getirisi yüksek ürünler üreterek gelir düzeylerinin artırılması hedefleniyor.

Projeye ilişkin açıklamalarda bulunan İl Tarım ve Ormancılık Müdürü Çetin Ayvalık,  “İlimiz Merkez, Eskipazar ve Safranbolu İlçelerinde alternatif ürün yetiştiriciliği kapsamında çiftçilerimize daha yüksek gelir getirebilecek, uzun süre hasat edilebilen ve bakım maliyeti düşük olan enginar fidelerinin dağıtımını gerçekleştirdik. Enginar bitkisinin çok yıllık bir ürün olması çiftçilerimizin uzun süre gelir elde etmesine olanak sağlayabilecektir. Proje kapsamında 4.200 adet yerli çeşidimiz Bayrampaşa çeşidi Enginar Fidesinin 10 kadın çiftçimize toplam 6 dekar alanda ekimi yapılacak şekilde dağıtımı gerçekleştirilmiştir” dedi. (Yusuf Korkmaz)