Kardemir Kavşağı’nda meydana gelen silahla yaralama olayında 16 yaşındaki D.S.dayısının karısını kaçıran adamı tabanca ile yaraladı.
Edinilen bilgilere göre; 16 yaşındaki D.S., geçtiğimiz yıl cezaevine giren dayısı E.K.’nın eşi S.K’yı kaçıran ve bu yüzden aralarında husumet doğan 28 yaşındaki G. G.’yi silahla ateş ederek yaraladı. G.G., kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı. Doğukan S., azmettirici şüphesiyle Atabey K. ve Sevda K. gözaltına alındı.
İddiaya göre; geçtiğimiz yıl D. S.’nin dedesi A. K.’ya ait Büfede çalışan G.G., D.S.’nin cezaevine giren dayısı E.K.’nın eşi S.K.’yı kaçırdı. S.K., bir süre sonra G.G.’yi terk ederek evine geri döndü. Bunu üzerine D.S.’nin ailesi ile G.G. arasında husumet oluştu. D.S., S.K. ile birlikte dedesi A.K.’nın kullandığı 06 R 7857 plakalı Ciple seyir halindeyken kavşaktaki ışıklarda husumetli oldukları G. G. ile karşılaştı.
Araçtan inen D.S., dedesine ait ruhsatsız tabanca ile G.G.’ye ateş etti. Vücuduna 4 kurşun isabet eden G.G., yaralı bir şekilde olay yerinden yaklaşık 10 metre kadar uzaklaştığı esnada yola yığıldı.
Vatandaşların haber vermesiyle olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralanan G. G.’yi ambulansla Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Polis ekipleri, D.S. ile azmettirdikleri gerekçesiyle S.K. ve A.K.’yı gözaltına aldı. Hastanede tedavi altına alınan G.G.’nin hayati tehlikesinin bulunmadığı ifade edilirken, olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldığı bildirildi.