Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

KARDEMİR A.Ş.’den Bir İlk Daha

Kardemir Yayın: 02.05.2016 14:51
KARDEMİR A.Ş.’den Bir İlk Daha

KARDEMİR, Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirdi. Türkiye’de ilk ve tek, İŞKUR Eğitim Programı Projesi Uygulaması Kardemir’de başlarken,  eğitim görecek olan 53 Mühendis adayı  hem işe hem de hayata hazırlanacaklar

Kardemir, Karabük Üniversitesi ve Türkiye İş Kurumu Karabük İl Müdürlüğü arasında geçtiğimiz ay imzalanan İşbaşı Eğitim Protokolü kapsamında 53 mühendis adayı  Kardemir’de 1 yıl sürecek işbaşı eğitimine başladı.

Karabük Üniversitesinde farklı mühendislik dallarında öğrenim gören öğrencilerin işbaşı eğitimlerine başlaması nedeniyle Kardemir’de bir proje açılış toplantısı düzenlendi.

Kardemir Eğitim Kültür Merkezindeki programa; Kardemir Genel Müdürü Uğur Yılmaz, Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Türkiye İş Kurumu Karabük İl Müdürü Coşkun Güven, Kardemir Ünite Müdürleri, Karabük Üniversitesi akademik personelleri ile işbaşı eğitimi alınacak öğrenciler katıldı.

Başlatılan projeyle, Karabük Üniversitesinde mühendislik eğitimi gören öğrencilerin, üniversitede edindikleri teorik bilgileriTürkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından biri olan Kardemir gibi büyük bir proseste uygulama fırsatı yakalayacaklarını belirten Kardemir Genel Müdürü Uğur Yılmaz, “Bu proje, ülkemizde Üniversite – Sanayi İşbirliğini bir adım daha öteye taşıyanörnek projelerden biridir” dedi.

İşbaşı eğitimine katılan öğrencilere Türk ve Dünya Demir Çelik Sektörü ile çeliğin hayatımızdaki rolü konularında ilk eğitimlerini de veren Kardemir Genel Müdürü Uğur Yılmaz öğrencilere “ Bu hayatınız boyunca elde ettiğiniz en önemli fırsatlardan biri ve belki de en önemlisidir” diye seslendi. Öğrencilerden bu fırsatı iyi değerlendirmelerini ve kendilerine değer katmalarını isteyen Genel Müdür Yılmaz; “ Çünkü sizler ilk örnekler olacaksınız. Başarılı olmak zorundasınız. Başarılı olursanız, sizden sonraki mühendis adaylarına da önayak olacak ve daha nitelikli birer mühendis olarak hayata atılacaksınız” diye konuştu.

Yılmaz, eğitime katılacak olan öğrenciler için Kardemir’de tüm hazırlıkların tamamlandığını, her bir öğrenci için birer eğitim koçu, birer proje sorumlusu ve birer İnsan Kaynakları Uzmanı belirlendiğini, tüm görevli personelin öğrenciler ile bire bir ilgilenerek onların bu eğitim programından en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamak için ellerinden gelen tüm gayreti göstereceklerini kaydetti.

Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar ve İŞKUR Karabük İl Müdürü Coşkun Güven’de yaptıkları konuşmalarda projenin önemine değinerek, öğrencilere başarı dilediler.

Proje açılışı,  öğrencilerin, kendileri için görevlendirilen Eğitim Koçları, Proje Sorumluları ve İnsan Kaynakları Uzmanlarının koordinasyon toplantısı ile son buldu.

 

 

 

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Manşet Yayın: 24.07.2024 13:47
Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesinin 5000 Evler Mahallesinde bulunan Ek Hizmet Binasındaki sorunların her geçen büyüdüğü ifade edilirken, 2023 yılı Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılarak adeta seçim yatırımı olarak kullanılan ek hizmet binasındaki sorunların giderilmesi  işinin Sağlık Bakanlığının uhdesinde olması hem İl Sağlık Müdürlüğünün hem de hastane yönetiminin elini kolunu bağlıyor.

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastane binasında yaşanan sorunlar gün geçtikçe artıyor. Mahalle sakinleri ve hastalar, binanın tam anlamıyla hizmet vermediğini ve çeşitli sorunlarla karşılaştıklarını belirtiyor.

Ek binanın en dikkat çeken problemleri arasında asansörlerin sürekli arızalanması ve tavanların sızdırması bulunuyor. Bu durum, hem hastaların hem de hastane personelinin günlük işleyişini olumsuz etkiliyor. Ayrıca, hastanenin birçok noktasında eksikliklerin ve tamirat gerektiren durumların mevcut olduğu ifade ediliyor.

“HASTANE EKSİK TESLİM EDİLMİŞ”

Edinilen bilgilere göre; Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastanesini firmanın eksiklerle birlikte Sağlık Bakanlığına teslim ettiği öğrenildi. Bununla birlikte hastanesinin eksiklerinin giderilmesi işinin tamamen Sağlık Bakanlığının uhdesinde olduğu belirtilirken, firmanın eksiklerle birlikte Bakanlığa hastaneyi teslim ettiği, Bakanlığında eksiklerle birlikte hastanenin geçici kabulünü yaptığı, iki senelik süresi olan geçici kabulün bir senesinin dolduğu bildirildi. Yine hastanenin tüm eksiklerinin Sağlık Bakanlığına iletildiği belirtilirken, Hastaneyi yapan firmanın konkordato ilan etmesinden dolayı eksikliklerin giderilmesi işinin başka bir firmaya ihale edileceği öğrenildi.

Öte yandan hastanenin eksikliklerinin giderilmesi noktasında Sağlık Bakanlığından para talep edildiği, ancak Bakanlığın buna karşı çıkarak hastanedeki eksikliklerin kendileri tarafından giderileceğinin söylendiği ifade edildi.

MAHALLE SAKİNLERİ VE HASTALAER TEPKİLİ

Mahalle sakinleri ve hastalar, bu sorunlar yüzünden sağlık hizmetlerinin aksadığını ve ek binanın tam anlamıyla hizmete açılmadığını dile getirerek yetkililerden çözüm bekliyor. 2023 Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılan hastanenin adeta seçim malzemesi olarak kullanıldığını da söyleyen mahalle sakinleri siyasilerin bu işe mutlaka çözüm bulması gerektiğini de ifade ediyorlar. Sağlık hizmetlerinden daha verimli ve sorunsuz bir şekilde faydalanmak isteyen vatandaşlar, ek binanın en kısa sürede gerekli onarımlarının yapılmasını ve eksikliklerin giderilmesini talep ediyor.

Diğer yandan bu sorunların çözülmesi, hem sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması hem de hasta ve çalışanların güvenliği açısından büyük önem taşırken,  Yetkililerin,  bu tür olumsuzlukları ortadan kaldıracak önlemler alması ve ek binanın tam anlamıyla işlevsel hale getirilmesi isteniyor.