Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük’ün Yeni İstihdam Kapısı Eskipazar OSB

Gündem Yayın: 25.06.2022 14:29
Karabük’ün Yeni İstihdam Kapısı Eskipazar OSB

AK Parti İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, Karabük’te istihdama yönelik yapılan en büyük hamlenin Eskipazar Organize sanayi Bölgesi (OSB) olduğunu söyledi

 

AK Parti İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, Eskipazar Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile ilgşili yapılan çalışmalarda gelinen son noktayı Gazetemize değerlendirdi.

Eskipazar Organize Sanayi Bölgesinde  kamulaştırma işlemlerinde sona gelindiğini belirten İl Başkanı İsmail Altınöz,  şu anda Eskipazar Organize sanayi Bölgesinde  yatırımcılara tahsis edilecek arsa kalmadığını söyledi.

İstihdam yönünden Kardemir, Üniversite ve Karabük Organize Sanayi Bölgesinden sonra şu an üçüncü sıçrama noktası olacak  yerin  Eskipazar Organize Sanayi Bölgesi olduğunu ifade eden Başkan Altınöz; “Yaklaşık iki yıldır ekonomik durgunluğa, kaynakların imkansızlığına rağmen yaklaşık 100 Milyona yakın kamulaştırma parası ödendi.  Eskipazar Organize Sanayi Bölgesinde  kamulaştırma işlemlerinde sona gelindi artık. Önümüzdeki günlerde davalar bitiyor hemen alt yapı ihalesine çıkacağız. Şu an arsa tahsisi yapacak arsa kalmadı. Yatırımcılar ilk kazmayı vurmak için sabırsızlanıyor. Hem Karabük’ten, hem İl dışından müthiş bir talep var yani istihdama yönelik en büyük hamle bence Eskipazar Organize Sanayi Bölgesi.  Sadece Eskipazar’ın değil, Karabük’ün de önünü açacak. Karabük Üniversitesi Rektörü Rahmetli Burhanettin Uysal burada 30-40 bin öğrenci olacak dediği zaman çoğumuz inanmıyorduk ve Karabük’te şu an 45-50 bin öğrenci var. Eskipazar Organize Sanayi Bölgesinde de çok kısa sürede Fabrikaların kurulacağını, üretimin yapılacağını, istihdama ve ekonomiye ciddi katkı sağlayacak bir yer hale geleceğini müjdesini verebiliriz.  Şu anda Eskipazar OSB’de arsa isteyenlere arsa veremiyoruz.  Orası çok iyi bir konumda” dedi. (Nurettin Acar)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

30 yıllık başkan görevi bıraktı

Zonguldak Yayın: 24.06.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
30 yıllık başkan görevi bıraktı

30 yıldır Türkiye Emekliler Derneği Zonguldak Şube Başkanlığı görevini yürüten Hüseyin Memiş, görevine veda ettiğini açıkladı.

30 yıldır Türkiye Emekliler Derneği Zonguldak Şube Başkanlığı görevini yürüten Hüseyin Memiş görevi bırakma kararı aldı. Başkan Memiş’in yerine gelecek isim de belli oldu. Hüseyin Memiş’in yönetiminde yer alan Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) emeklisi 72 yaşındaki İsmail Bayraktar başkanlık koltuğuna geçecek.

Bayraktar yarından itibaren koltuğa geçerek göreve başlayacak.

Paylaş: