Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük’teki cinayet zanlısı sağlık kontrolünden geçirildi 

Gündem Yayın: 29.08.2017 08:28
Karabük’teki cinayet zanlısı sağlık kontrolünden geçirildi 

Karabük’te daha önce aralarında husumet olduğu şahsı av tüfeği ile vurarak öldüren zanlı, sağlık kontrolünden geçirildi.
Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerin amansız kovalaması sonrası cinayet silahı ile birlikte Yenice ilçesinde kıskıvrak yakalanan Kazım E., elleri kelepçeli olarak getirildiği hastane önünde gazetecilere küfürler ederek saldırmaya çalıştı. Sağlık kontrolü sonrası ise gülerek çıkan zanlı olayı namus cinayeti olarak yorumladı.
Merkeze bağlı Soğuksu Mahallesi İhlas Caddesi TOKİ konutlarında meydana gelen olayda Kazım E. (35) isimli şahıs, daha önce aralarında husumet olan ve cezaevinden yeni çıktığı öğrenilen Erdi Bozkurt’u (27) av tüfeği ile vurarak ağır yaraladıktan sonra olay yerinden kaçmıştı.
Vücuduna 4 kurşunun isabet eden ve ağır yaralanan Bozkurt, 112 ekiplerince kaldırıldığı Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti.

Başlıksız 2 kopya 12

 

KİLOMETRELERCE KOVALADILAR
Kazım E.’nin elinde av tüfeği ile soğukkanlı bir şekilde olay yerinden ’67’ plakalı bir otomobilin Yenice istikametine kaçtığı ihbarını alan Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince oluşturulan özel bir ekip zanlıyı yakalamak için harekete geçti. Plakası tespit edilen otomobilin peşine düşen ekipler şahsı Yenice ilçesine kadar kovaladı. Burada ilçeye bağlı Özal Mahallesinde ekiplerce sıkıştırılan zanlı cinayette kullandığı tüfeği yanına alarak yaya olarak kaçmaya başladı. Kırsal alanda dikenliklerin arasına saklanan şahsın etrafını çeviren zanlı, Asayiş ekiplerince kıskıvrak yakalanarak gözaltına aldı. Diğer yandan ekiplerin otomobilde ve zanlının üzerinde yaptığı aramada ise bir miktar uyuşturucu madde de ele geçirdiği öğrenildi.

“NAMUS CİNAYETİ İŞLEDİM”
Yaklaşık 45 kilometre süren kovalamaca sonrası yakalanan cinayet zanlısı Kazım E., sağlık kontrolü için getirildiği hastane önünde kendini görüntülemeye çalışan gazetecilere ‘Terörist miyiz biz’, ‘Namus cinayeti işledik’ diye bağırarak gazetecilere tehdit ederek küfürler yağdırdı. Sağlık kontrolü sonrası gülerek dışarı çıkan zanlı, gazetecilerin cinayeti neden işlediği yönündeki sorusuna ise, “Namus cinayeti işledim. 15 günden beri bunlar eşimi, çoluğumu çocuğumu taciz ettikleri için en son kapımın önünde yattılar. Kendimi savunmak için ateş ettim. Namusum için cinayeti işledim” dedi.
Zanlı daha sonra sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Safranbolu’da “Hayat Boyu Öğrenme” toplantısı

Safranbolu Yayın: 24.07.2024 15:34
Safranbolu’da “Hayat Boyu Öğrenme” toplantısı

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde “Hayat Boyu Öğrenme” toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantı, Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı başkanlığında Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Toplantıda, ilçede yaygın eğitim hizmetleri veren Safranbolu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün son 2 yıllık istatistik verileri değerlendirilirken,2024-2025 eğitim öğretim yılında yapılacak olan kurs faaliyetleri ele alındı.

Kamu kurumları ile sivil toplum örgütlerinin ihtiyacı olan kurslar belirlenerek hayat boyu öğrenme kapsamında açılacak olan kurslarda ihtiyaç halinde, sınıf olarak kamu kurum ve kuruluşlarının fiziki imkanlarının kullanılmasına yönelik planlamalar yapılan toplantı, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.