Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük’te Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlıkları Başladı

Karabük Yayın: 24.06.2024 14:56
Karabük’te Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlıkları Başladı

Karabük’te 2023-2024 Eğitim Öğretim yılının sona ermesi ile birlikte 2024-2025 Eğitim Öğretim yılının hazırları da başladı. Bu kapsamda İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Müdürlük Yöneticileri ile haftalık değerlendirme  toplantısı yaptı.

Toplantıda; Ücretsiz Yaz Kursları, LGS ve  YKS Tercih Danışmanlığı, Okul ve Kurumlardaki Bakım ve Onarım Çalışmaları ile Eğitim Yatırımları değerlendirildi.

“ÜCRETSİZ YAZ KURSLARI İÇİN HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI”

Gündem maddeleri konularında değerlendirmelerde bulunan Akbaş; “1 Temmuz itibarıyla ilkokul 2. sınıftan itibaren tüm kademelerdeki öğrenciler için “spor”, “görsel sanatlar”, “müzik” ve “bilişim” olmak üzere dört alanda ücretsiz yaz okulları başlıyor. Okullarımızda kurslar ile alakalı tüm programlar hazırlandı. Öğrencilerimizin yaz tatilini daha verimli ve eğlenceli geçirmelerine, çok yönlü gelişimlerine katkı sağlayacağını düşündüğümüz yaz kurslarına öğrencilerimizi bekliyoruz.  Öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve sportif anlamda verimli, eğlenceli, coşkulu etkinlikler ile dolu yaz tatili dönemi geçirmelerini hedefliyoruz” dedi.

“LGS VE YKS TERCİH DANIŞMANLIĞI BAŞLIYOR”

Müdür Akbaş, LGS VE YKS  Tercih Danışmanlığı hizmetinin başlayacağını belirterek, LGS ve YKS sonuçlarına göre Karabük’te gösterilen başarının doğru bir şekilde devamını sağlayabilmek, lise tercihi yapacak öğrencileri için profesyonel destek sağlamak ve öğrencileri istek ve yeteneklerine göre doğru şekilde yönlendirmek amacıyla tercih danışmanlığı hizmetinin okullarda oluşturulan destek noktalarında ve Rehberlik Araştırma Merkezinde rehber öğretmenler tarafından verileceğini söyledi.

“EĞİTİMİN TÜM KADEMELERİNDE KALİTE ODAKLI ÇOK BOYUTLU İYİLEŞTİRMELER YAPILIYOR.”

Okulların daha güçlü, daha kaliteli ve değişen şartlara uyumlu hale dönüştürülmesi noktasında çalışmaların hızla devam ettiğini bildiren Akbaş; “Bu doğrultuda yaptığımız eylem planı kapsamında bakım ve onarım ihtiyacı bulunan tüm okullarımızda çalışmalar ivedilikle başladı.  İnşaatı tamamlanan Beşbinevler Şehit Cevdet Çay Ortaokulu ve Fevzi Çakmak Ortaokulu’nu ise yeni eğitim öğretim döneminde hizmete açıyoruz.

Göz aydınlığı öğrencilerimiz için Karabük Eğitim Ailesi olarak çalışmalarımızı “Hep Daha İleriye” şiarıyla devam ettireceğiz.” dedi.


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boluspor Bekir İrtegün ile anlaşmaya vardı

Spor Yayın: 16.07.2024 20:52
İhlas Haber Ajansı

Teknik direktör arayışında olan Trendyol 1. Lig ekiplerinden Boluspor, son olarak Tuzlaspor’da görev yapan Bekir İrtegün ile anlaşmaya vardı.

Geçtiğimiz gün yapılan olağanüstü kongrede tekrar kulüp başkanlığına seçilen Savaş Abak ve yönetim kurulu, ilk olarak teknik adam sorununu çözüme kavuşturdu. Son olarak Tuzlaspor’da görev yapan Bekir İrtegün ile kırmızı-beyazlı ekip anlaşmaya vardı. 40 yaşındaki teknik adamla, bir araya gelen Bolusporlu yöneticiler, Bekir İrtegün ile anlaşma sağladı. Genç teknik adam, kariyerinde toplamda 371 karşılaşmada görev aldı.

Paylaş: