Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

KARABÜK’TE UCUZ YAĞ KUYRUĞU

Gündem Yayın: 19.11.2021 13:13
KARABÜK’TE UCUZ YAĞ KUYRUĞU

Son bir yılda gıda maddelerine gelen zamlar vatandaşların ucuz mal arayışına sokarken, marketler tarafından yapılan indirimlerde kasalarda kuyruk oluşuyor

Son bir yıl içinde gıda ürünleri başta olmak üzere tüm tüketim mallarına gelen zamlar vatandaşları olumsuz etkilerken, artık vatandaşlar indirimleri takip ederek geçinmeye çalışıyor. İndirim olduğu günlerde marketlerde kasalarda uzun kuyruklar oluşurken, dün de Karabük’te bir ulusal marketler zinciri tarafından 5 Litre yağda yapılan 12 TL’lik indirim kasalarda kuyruğa neden oldu.

Kampanyaları takip eden vatandaşlar daha market açılmadan mağaza önünde bekleyişe geçerken, 94 TL’ye satılan 5 litre Ayçiçek yağı adeta kapışıldı. İkişer üçer yağ alan vatandaşlar kasalarda kuyruk oluştururken, duruma isyan eden vatandaşlar “Bugün aldığımız bir gıda ürününü yarın aynı fiyata alamıyoruz. Artık geçinmek çok zor. Maaşlarımız eridi. Bu durumda asgari ücretle geçinmek mümkün değil. Emekli ve tüm kesimler zor durumda. Küçük esnaf zaten aradan çıktı. Zam üstüne zam. Psikolojimiz iyiden bozuldu. Market market dolaşmaktan yorulduk.” diye konuştular.

BUNUN ADI AÇGÖZLÜLÜK

Öte yandan  birden fazla yağ alan vatandaşların yüzünden yağ alamadan elleri boş dönen vatandaşlar bu duruma tepki göstererek, indirim yapan marketlerin Tarım Kredi Kooperatifleri gibi  kota koyması gerektiğini söylediler.

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trabzon Havalimanı bu gece pist bakımı nedeniyle 6 saat uçuşlara kapatılacak

Gündem Yayın: 23.07.2024 20:45
İhlas Haber Ajansı

Türkiye’nin en önemli havalimanları arasında yer alan Trabzon Havalimanı, bu gece saat 02.00-08.00 arasında yapılacak pist bakımı çalışması nedeni ile uçak trafiğine kapatılacak.

2020 yılında asfaltlanarak yenilenen Trabzon Havalimanı pisti 4 yılda 6. kez bakıma alınırken, bu gece yapılacak çalışma nedeniyle tüm seferlerin gece saat 02.00 ile 08.00 saatleri arasında iptal olduğu belirtildi.

23 Nisan 2020 yılında pist yenileme çalışmaları nedeniyle kapatılan ve yaklaşık 2 ay süren çalışmaların ardından tekrar hava ulaşımına açılan havalimanı, 5 ay sonra tekrar bakıma alınmıştı. Havalimanı pistindeki aydınlatma sistemi ve kabloların yenilendiği 2 haftalık çalışmanın ardından tekrar uçuşlara açılan Trabzon Havalimanı, 20 Ağustos 2021 tarihinde pistte meydana gelen çatlak nedeniyle uçuşlara tekrar kapatılmıştı. Bu tarihlerin ardından havalimanı pisti dönem dönem çalışma yapılırken, son olarak geçtiğimiz yıl 7. ve 12. aylarda pist bakıma alınarak havalimanı uçuşlara kapatılmıştı.