Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük’te okuma seferberliği kitap dağıtımı ile devam ediyor

İlçe Haberleri Yayın: 11.06.2024 00:22
İhlas Haber Ajansı
Karabük’te okuma seferberliği kitap dağıtımı ile devam ediyor

Karabük’te ’Eğitim Kenti Karabük’ projesi bünyesinde başlatılan okuma seferberliği devam ediyor.

Eğitim Kenti Karabük Projesi çerçevesinde “Okuyorum Öğreniyorum” etkinliğinde Vali Mustafa Yavuz ve İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Aydınlıkevler İlkokulu’nda öğrencilere kitap dağıttı.

Öğrencilere tatil dönemlerinde de kitap okumaları tavsiyesinde bulunan Vali Yavuz, gazetecilere yaptığı açıklamada, ” Ana hedefimiz ve amacımız, çocuklarımız tatile gitmeden, tatile çıkmadan önce kitaplarıyla birlikte tatile çıkmalarını sağlamak. Ve tatilde dinlenirken aynı zamanda çalışırken, aynı zamanda da kitaplarını okumalarını açıkçası kendilerinden bekliyoruz” dedi.

Projenin Aydınlıkevler İlkokulu ile devam ettiğini anlatan ve daha önce 10 bin kitap dağıtıldığını belirten Yavuz, ” Hatırlarsanız bundan yaklaşık olarak üç hafta önce bir başka okulumuzda kitap dağıtımı Birlikte gerçekleştirmiştik. Bugün de Aydınlıkevler İlkokulu’nda çocuklarımızla birlikteyiz. Şu ana kadar 10 bin kitabımızın dağıtımı gerçekleştirildi. Şimdi ikinci 10 bin kitabın dağıtımına bu hafta itibariyle başladık. İnşallah hafta sonuna kadar da bu ikinci 10 bin kitabın dağıtımını çocuklarımızla buluşturacağız” ifadelerini kullandı.

İkinci 10 bin kitaptan sonra ise kalan kitapların dağıtımının Eylül ayına kalacağını vurgulayan Yavuz, “37 bin öğrencimizin tamamını Karabük’te kitapla buluşturacağız. Şuna inanıyoruz ki kitaplarımızla birlikte çocuklarımız hem okuyacaklar, hem öğrenecekler, hem bilgiyle kendilerini donatacaklar. Böylece geleceğe de hep akademik anlamda hem de bilgi seviyesi olarak da hazır hale gelecekler” şeklinde konuştu.

Vali Yavuz, Eğitim Kenti Karabük projesi ile birlikte Karabük’ün eğitimine katkı sağlayacak birçok faaliyet yürütüldüğünü belirterek, “Ben sizlerle birlikte başta il milli eğitim müdürümüz ve çalışma arkadaşları olmak üzere, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, idarecilerimize sizin aracılığınızla çok teşekkür ediyorum. İnşallah eğitim kenti Karabük projesini Karabük’ün eğitim ve öğretiminde daha yerlere gelmesi anlamında bir fırsat olarak değerlendireceğiz” ifadelerini kullandı.

Aydınlıkevler İkokulu 4.Sınıf öğrencisi Asya Zeren ise okumayı çok sevdiğini belirterek, yaz tatilinde de kitap okuyacağını, ödevlerini yapacağını ve dinleneceğini söyledi.


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boluspor Bekir İrtegün ile anlaşmaya vardı

Spor Yayın: 16.07.2024 20:52
İhlas Haber Ajansı

Teknik direktör arayışında olan Trendyol 1. Lig ekiplerinden Boluspor, son olarak Tuzlaspor’da görev yapan Bekir İrtegün ile anlaşmaya vardı.

Geçtiğimiz gün yapılan olağanüstü kongrede tekrar kulüp başkanlığına seçilen Savaş Abak ve yönetim kurulu, ilk olarak teknik adam sorununu çözüme kavuşturdu. Son olarak Tuzlaspor’da görev yapan Bekir İrtegün ile kırmızı-beyazlı ekip anlaşmaya vardı. 40 yaşındaki teknik adamla, bir araya gelen Bolusporlu yöneticiler, Bekir İrtegün ile anlaşma sağladı. Genç teknik adam, kariyerinde toplamda 371 karşılaşmada görev aldı.

Paylaş: