Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük’te mahpus cezası bulunan 7 kişi yakalandı

Gündem Yayın: 28.08.2023 00:12
İhlas Haber Ajansı

Karabük’te, “kasten öldürme”, “çocuğun nitelikli cinsel istismarı”, “uyuşturucu ticareti yapma” üzere cürümlerden mahpus cezası bulunan 7 kişi yakalandı.

Karabük Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Ofis Amirliği ile İstihbarat ve Narkotik Kabahatlerle Uğraş Şube Müdürlüğü takımları tarafından vilayet merkezinde 11-25 Ağustos tarihleri ortasında yapılan çalışmalarda, haklarında çeşitli hatalardan arama kararı bulunan 14 kişi yakalandı.

Yakalanan şahıslardan 7’si çıkarıldıkları mahkemece hür bırakılırken, haklarında; “kasten öldürme”, “çocuğun nitelikli cinsel istismarı”, “uyuşturucu yahut uyarıcı husus ticareti yapma yahut sağlama, kullanmak için uyuşturucu yahut uyarıcı unsur satın almak, kabul etmek, bulundurmak kullanmak” üzere hatalar başta olmak üzere, haklarında 1 ila 15 yıl mutlaklaşmış ve öbür kabahatlerden katılaşmış mahpus cezaları bulunan 7 kişi tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

İl Emniyet Müdürlüğü, vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü cürmün önlenmesine ve faillerinin yakalanmasına yönelik çalışmaların ve uğraşın durmaksızın devam edeceğini bildirdi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Yaptırdıkları tekne mezarları oldu

Gündem Yayın: 21.05.2024 04:12
İhlas Haber Ajansı
Yaptırdıkları tekne mezarları oldu

Tekirdağ’dan Bartın’ın Kurucaşile ilçesine gelen 2 arkadaşın yaptırdığı tekne mezarları oldu.

Edinilen bilgiye Tekirdağ bölgesinde balık avlayarak geçimini sağlayan 44 yaşındaki F.K. ile 35 yaşındaki M.B., yeni avlanma sezonu öncesinde 2 balıkçı teknesi yapmaya karar verdi. Bartın’ın Kurucaşile ilçesine Hisar Köyü Tekkeönü mevkiisinde imalathanesi bulunan bir ustaya 2 adet tekne siparişi veren arkadaşlardan birinin teknesinin yapımında son aşamaya gelindi. Tekneye motor getirmek üzere bir kaç gün önce ilçeye gelen arkadaşlar, motoru indirerek, teknedeki son durumu bizzat gördü. Teknelerden diğerinin yapımına ise yeni başlandığını öğrenen arkadaşlar, büyük hayallerle yaptırdıkları teknede yatarak, geceyi geçirdi. Dün akşam Tekirdağ’a dönmeyi planlayan arkadaşlar, son anda fikrini değiştirerek, bu sabah yola çıkma kararı aldı. Gece üşüyen arkadaşlar ısınmak için bir kovanın içerisinde ateş yakarak, köz haline getirdi. Tekne içerisinde yatan arkadaşlar, üşümemek için teneke içerisindeki közleri de yanlarına aldı. Teknenin kapaklarını kapatan arkadaşlar, bir daha uyanamadı.

Birlikte geldikleri Kurucaşile’de, hayatlarını kaybeden arkadaşların cenazeleri, yeni av sezona yetiştirmek istedikleri teknede yan yana bulundu.

Olay yerine gelen jandarma olay yeri inceleme ekipleri ve savcılık incelemesinin ardından F.K. ile M.B’nin cenazeleri tabut içerisinde tekneden indirilerek, otopsi yapılmak üzere Bartın Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ndeki morga götürüldü. Yapılacak otopsi ve işlemlerin ardından cenazelerin Tekirdağ’a gönderileceği öğrenildi.