Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük’te Kaçak İçki Operasyonu Düzenlendi

Günlük Yayın: 21.06.2023 14:57
Karabük’te Kaçak İçki Operasyonu Düzenlendi

Karabük’te emniyet güçlerince bir eve yapılan operasyonda çok sayıda kaçak alkollü içki ele geçirilirken, operasyon çerçevesinde gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi.
Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde kaçakçılık olaylarının önlenmesine yönelik olarak sürdürülen 3 aylık teknik ve fiziki çalışmalar sonucu bir eve operasyon düzenlendi. Ekiplerce yapılan operasyon çerçevesinde, 100 adet farklı markalarda gümrük kaçağı alkollü içki, 213 adet dolu hazır içki şişesi, çok sayıda kapak ve jelatin ile 3 litre el yapımı alkollü içecek ile 2 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Operasyon çerçevesinde M.K. ve R.S. isimli şahıslar gözaltına alınarak emniyetteki işlemlerinin ardından 5607 SKM suçundan adliyeye sevk edildi.(İHA)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Safranbolu’da “Hayat Boyu Öğrenme” toplantısı

Safranbolu Yayın: 24.07.2024 15:34
Safranbolu’da “Hayat Boyu Öğrenme” toplantısı

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde “Hayat Boyu Öğrenme” toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantı, Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı başkanlığında Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Toplantıda, ilçede yaygın eğitim hizmetleri veren Safranbolu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün son 2 yıllık istatistik verileri değerlendirilirken,2024-2025 eğitim öğretim yılında yapılacak olan kurs faaliyetleri ele alındı.

Kamu kurumları ile sivil toplum örgütlerinin ihtiyacı olan kurslar belirlenerek hayat boyu öğrenme kapsamında açılacak olan kurslarda ihtiyaç halinde, sınıf olarak kamu kurum ve kuruluşlarının fiziki imkanlarının kullanılmasına yönelik planlamalar yapılan toplantı, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.