Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük’te 5 proje 312 bin 278 avro hibe almaya hak kazandı

Manşet Yayın: 23.08.2023 18:43
Yazar:
Karabük’te 5 proje 312 bin 278 avro hibe almaya hak kazandı

Karabük’te Ar-Ge birimi ve okul proje yürütme ekipleri tarafından hazırlanan ve kabul edilen 5 proje, 312 bin 278 avro hibe almaya hak kazandı.

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından Avrupa Birliği 2021 Yılı Erasmus+ Proje başvuru sonuçları açıklandı. Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi ve okul proje yürütme ekipleri tarafından hazırlanan 5 proje için 312 bin 278 avro hibe elde edildi. “2023-2024 eğitim-öğretim yılına ulusal ve uluslararası projelerimiz ile güçlü bir giriş yapıyoruz” diyen İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, “Erasmus projesi ile Avrupa hareketliliği yapan çok sayıda öğretmen ve öğrencilerimiz var. Öğretmenlerimiz Erasmus+ projeleri ile yurt dışı eğitim kurumlarını ziyaret ederek yeni deneyimler kazanıyorlar. Bu süreç devam ediyor. Mesleki eğitim akredite alanında hazırlanan projelerle öğrencilerimiz staj eğitimlerini yurt dışında tamamlayacaklar. Nitelikli elemanlar yetiştirmeyi prensip edinen, öğrencilerimizin mesleki, kişisel beceri ve yetkinliklerini artırmak, sorun çözebilme özelliklerini ve dilsel becerilerini geliştirmek amacıyla uluslararası projelerimizin devamlılığı sağlanacaktır” ifadelerini kullandı.

Projelerle Avrupa ülkelerinde staj imkanı sunmanın yanında öğretmenlerin alanları ile ilgili Avrupa’da kurs alması ya da işbaşı gözlem yapmasına yönelik katma değeri de Karabük eğitimine kazandırmış olacaklarını aktaran Akbaş, “Bu tür projeler ilimiz genelinde yaygınlaşmaya devam ediyor. Bizler de ulusal ve uluslararası projelerde öğretmenlerimizin özellikle yer almasını istiyoruz. Bu bilgi birikimlerini, deneyimlerini öğrencilerimize taşımasını, Avrupa ülkelerindeki öğretmenlerin ve öğrencilerin de ülkemize gelmesini istiyoruz. Bilgi ve deneyim alışverişinin çok kıymetli, değerli olduğunu düşünüyorum. Erasmus projelerini hep birlikte daha ileri seviyeye taşıyacağız” dedi. (İHA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Freni boşalan kamyonet araca çarparak durabildi

Zonguldak Yayın: 13.04.2024 04:48
İhlas Haber Ajansı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde freni boşalan kamyon sürücüsünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu karşı yoldan gelen araca çarparak durabildi.

Kaza öğlen saatlerinde Kavaklık Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Ümit C. İdaresindeki 34 FDK 298 plakalı kamyonetin rampa aşağı indiği sırada freni boşaldı. O sırada ayni istikametten rampa yukarı çıkan Güven Ö. İdaresindeki 67 LZ 699 Plakalı Tofaş marka araca çarparak durabildi.

Çarpmanın etkisi ile Güven Ö. İdaresindeki araç kamyon ve bahçe duvarı arasında sıkıştı.

Güven Ö. İdaresindeki araçta bulunan Hüseyin Ö. ve Çınar Özdemir Kendi imkânları ile araçtan çıktılar. Çevredeki vatandaşlar yaralılar için 112 sağlık ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine ulaşan sağlık ekipleri yaralılara yaptıkları ilk müdahalenin ardından ambulansa alarak hastaneye kaldırırken polisin kazayla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi.

Paylaş: