Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük’te 137 Projeye Avrupa ve Ulusal Kalite Etiketi

Gündem Yayın: 09.11.2021 09:23
Karabük’te 137 Projeye Avrupa ve Ulusal Kalite Etiketi

Avrupa’da okul ortaklıklarının kurulması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dil becerilerinin artırılması amacıyla yürütülen eTwinning faaliyeti kapsamında gerçekleştirilen projeler, ulusal çapta “Ulusal Kalite Etiketi”, Avrupa çapında ise “Avrupa Kalite Etiketi” ile ödüllendirilirken,  eTwinning’de, 2020-2021  döneminde  yaptıkları projeler sonucunda Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü eTwinning Ulusal Destek Servisi tarafından Ulusal Kalite ödülüne ve Merkezi  Destek Servisi tarafından Avrupa Kalite  Etiketi ödülüne layık görülen projeler ve öğretmenler belli oldu.

2021 yılına ait başvurular sonucunda, Karabük’teki 109 proje Ulusal Kalite Etiketi ve 28 proje ise Avrupa Kalite Etiketi ödülüne layık görüldü.  Karabük’te 67 öğretmen Etiket alırken, projeler  ile  gelen toplam etiket sayısı ise 137.

Karabük, Ulusal Kalite Etiketi sayısında bir önceki yıla göre %506, Avrupa Kalite Etiketi sayısında ise %180, etiket alan öğretmen sayısında ise %415 artış gösterdi. Toplam Kalite etiketi sayısındaki artış ise bir önceki yıla göre %389.

Avrupa’da ve ülkemizde okulların birbirleriyle bağlantı kurabilmesi ve proje ortaklıkları yapabilmeleri amacıyla oluşturulan eTwinning faaliyetlerinin Karabük’teki  öğretmenlerin ve öğrencilerin üstün gayretleri ve yoğun ilgisiyle sürdürüldüğünü belirten İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat  Akbaş, projelerde emeği geçenleri tebrik ederek başarıların devamını diledi.

Ulusal ve Uluslararası projelerde başarı çıtasının her geçen yıl artmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Akbaş, “Proje bazlı çalışmayı fevkalade önemsiyoruz. Özellikle öğrencilerimizin farklı il ve ülkelerdeki yaşıtlarıyla bilgi ve kazanımlarını paylaşmayı, kendilerini ifade edebilmeleri ve öğrenmeleri, ortaklaşa iş yapmayı, problem çözmeyi öğrenmeleri bakımından projeler son derece yararlı olmaktadır.  Yeni projelerde ve daha büyük başarılarda buluşmayı temenni ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kontrolden çıkan otomobil durağa böyle daldı: 1 ölü

Gündem Yayın: 25.07.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı

Samsun’da otomobilin yoldan çıkıp halk otobüsü durağına çarptığı kazada 1 kişi hayatını kaybederken, kazanın dehşet anları ise güvenlik kamerasına yansıdı.
Kaza, Samsun’un Atakum ilçesi Çakırlar Yalı Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde saat 06.40’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sürücüsünün kimliği tespit edilemeyen 07 AH 768 plakalı otomobil yoldan çıkarak halk otobüsü durağına çarptı. Kazada kimliği belirsiz sürücü olay yerinde hayatını kaybetti. Sürücünün cansız bedeni Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri tarafından bulunduğu yerden çıkartılarak otopsi için Adli Tıp Kurumu Samsun Grup Başkanlığı’na gönderildi. Üzerinde kimlik çıkmayan ve kaza nedeniyle yüzü tanınmaz halde olan araç sürücüsünün kaza sırasında ’emniyet kemerinin takılı olmadığı’ tespit edildi. Kazanın dehşet anları ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Paylaş: