Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabükspor’a Tahkim Kurulundan Sevindirici Haber 

Spor Yayın: 29.04.2016 13:49
Karabükspor’a Tahkim Kurulundan Sevindirici Haber 

Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Hikmet Ferudun Tankut: “Tahkim Kurulu’ndan Çıkan Karar Bizi Sevindirdi ve Adalet Yerini Buldu”

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Multigroup Alanyaspor maçında çıkan olaylar sonrası Kardemir Karabükspor’a PFDK tarafından verilen 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama cezasını kaldırdı. Kurul ayrıca kulübe verilen 30 bin TL para cezasını da 80 bin TL’ye çevirdi.
Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Hikmet Ferudun Tankut, karar sonrası yaptığı açıklamada, “Tahkim Kurulu’ndan çıkan karar bizi sevindirdi ve adalet yerini buldu” dedi.
“KARAR BİZİ SEVİNDİRDİ VE ADALET YERİNİ BULDU”
Kulüp binasında bası açıklaması yapan Başkan Tankut, Alanya maçında ve sonrası çıkan olaylar ve bilhassa Alanyalı oyuncular Sezer Özmen ve Sinan Özkan’ın tahriklerinin olduğunu hatırlatarak, “Ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım olayları önlemek için büyük gayretlerimiz oldu. Temsilci raporlarında bunlar görülmesine rağmen PFDK’dan bir maç seyircisiz oynamaz cezası aldık. Tahkim kuruluna başvuruda bulunarak para cezası, erteleme veya duruşmalı talepte bulunmuştuk. Tahkim Kurulu’ndan çıkan karar bizi sevindirdi ve adalet yerini buldu. Olaylar bilinçli bir şekilde provoke edilerek içeride üst üste oynayacağımız ve avantaj sağlayacağımız Elazığ ve Adana maçlarını seyircisiz oynatmaya yönelikti. Amaç bir maç değil iki maçı da seyircisiz oynatmaya yönelikti. Kim ne yaparsa yapsın adalet tecelli etti. 30 bin TL’lik para cezası 80 bin TL’ye çıkarılarak seyircisiz oynama cezamız kaldırıldı. Bu noktadaki haklılığımız yine ortaya çıktı. Çok kritik bir süreçte seyircisiz oynayacağımız maç handikap olacaktı. Bundan sonraki maçlarda çok daha dikkat çekmemiz gerekiyor. Elazığ ve Adana maçları bizim için sıkıntılı virajlar. Takımımıza ve seyircilerimize güveniyoruz. Bir puan öne geçtik ve ipler bizim elimizde. Alacağımız 3 galibiyetle rakiplerimiz ne yaparsa yapsın biz kendi işimize bakacağız. Elazığ maçını aldığımız takdirde ve ardından Adana ve deplasmanda Göztepe maçlarından alacağımız galibiyet bizi sezon sonunda mutlu sona ulaştıracaktır” dedi.
“KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESEBİLECEK KONUMDAYIZ”
Başkan Tankut, 31 maçtır yeterli taraftar desteği bulamadıklarını ve artık ciddi bir şekilde takımın desteğe ihtiyacı olduğunu da kaydederek, “Bu maç bizim için bir dönüm noktası ve stadın tıklım tıklım dolmasını istiyoruz. Elazığ maçında stadın dolması ile bu işin sonuna geldik diye düşüneceğiz. Bu maçta herkesi stada davet ediyoruz. Elazığ maçındaki bir galibiyet bizim mutlu sona ulaşmamızın kıvılcımı olacak. Bu maç dönüm maçı ve Kardemir Karabükspor Süper Lig’i bu maçla yakalayacaksa başka önemli maçımız var mı? Cumartesi günü alacağımız bu galibiyetle pazar günü rakiplerimizin alacağı sonuç bizi ilgilendirmeyecek. Biz artık kendi göbeğimizi kendimiz kesebilecek konumdayız. Buda taraftar ve halkın desteği ile olacak. Bunu esirgemeyeceklerini düşünüyorum” diye konuştu.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Emekli astsubay evin bahçesini sinemaya çevirdi

Kültür Sanat Yayın: 23.07.2024 20:15
İhlas Haber Ajansı

Düzce’de emekli astsubay, köyündeki evinin bahçesini açık hava sinemasına döndürüp çocuklara unutulmaz bir akşam yaşattı.

Yıllardır şehir dışında astsubay olarak görev almasının ardından emekli olup Düzce’de ki köyüne yerleşen Sadullah Mete, evin bahçesini açık hava sinemasına döndürdü. Eşi Serpil Mete’nin de destekleri ile bahçede çocuklara özel alan oluşturan Emekli Astsubay Sadullah Mete, “Bizim Hataylı bir damadımız var. Bahçemizi gelip gördü ve burada sinema etkinliği olabileceğini söyledi. Eşim serpil hanımda bu etkinliği yapabilmek için gerekli girişimlere başladı. Minderler dikildi, çadırlar yaptırdı, projeksiyon cihazını ayarlayıp muhtarımıza bilgi verdik. Muhtarımız köyde ki çocuklara bilgi vermesini isteyerek böyle bir şey yaptık. Bundan sonra da devamı gelecek. Kadınlarda açık hava sineması istedi. Onlara da yapacağız. Çocuklara çeşitli ikramlarımız oluyor, dondurmalar, meyve suları çörekler, börekler ne isterlerse onları yapıyoruz. Ayrıca sinemada patlak mısırda veriyoruz” dedi.

“Çocukların tepkileri çok iyiydi”

Çocukların çok mutlu olduğunu dile getiren Konaklı köyü muhtarı Kadir Ayyıldız, “ Çocukların tepkilerini görmek için buraya gelip izlemek lazımdı. Çok güzel bir organizasyon oldu. Bu işin mimarı ben değilim. Sadullah ve Serpil Mete ailesidir. Biz sadece vesile olduk” diye konuştu.

Paylaş: