Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Karabükspor Yeni Sezonda İddialı

Spor Yayın: 05.07.2014 19:34
Karabükspor Yeni Sezonda İddialı

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas: “Özellikle Avrupa başta olmak üzere hem ligde hem kupada iddialı bir takım olacağız. İki ya da üç transfer daha gerçekleştirince çok güçlü bir Karabük olacak” 

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Karabükspor’un bu sezon başta Avrupa olmak üzere ligde ve kupada çok iddialı olacağını söyledi. Kafkas, Olcan Adın transferini de değerlendirerek, Galatasaray’ın çok iyi bir transfer yaptığını belirtti.
“GALATASARAY İYİ BİR TRANSFER YAPTI”
Bir televizyon programına telefonla bağlanan Kardemir Karabükspor Teknik Direktör Tolunay Kafkas, eski öğrencisi olan Olcan Adın’ın Galatasaray’a transfer olmasını değerlendirerek, Galatasaray’ın çok iyi bir transfer yaptığını, Trabzonspor için ise büyük bir kayıp olduğunu söyledi. Kafkas, “Olcan’ın oyunculuğunu herkes biliyor. Oyunculuğundan çok kişilikli, karakterli, sağlam yapısı olan oynadığı takımlara her şeyini veren kaliteli entelektüel yapıya sahip bir oyuncu. Galatasaray çok iyi bir transfer yaptı ve Trabzonspor adına da büyük bir kayıp olduğunu düşünüyorum. Umarım her iki tarafa da hayırlı olur. Ben kendisini kendi çocuğum gibi severim ve onun başarıları bizim gururumuz olup Galatasaray’a büyük katkıları olacağını düşünüyorum. Bazı oyuncuların gelişimi çok genç yaşta olmuyor ilerleyen yaşlarda oluyor. Olcan bu gelişimi hem Gaziantep hem Trabzonspor’da yakaladı. Şimdi de büyük bir kulüp olan Galatasaray’a transfer oldu. Sağlam bir kişiliği ve önemli özelliği olan bir oyuncu olduğundan bu ikisini bir araya getirdiği zaman her takımda çok rahatlıkla başarılı olabilecek ve takımın yıldızı olabilecek hem de bir takımı sırtlayabilecek her türlü yeteneğe sahip bir oyuncu” dedi.
Son yıllarda Trabzonspor’dan Galatasaray’a transferlerin olduğu yöndeki bir soruya ise Kafkas, “Takımlardan oyuncular başka takımlara gidebiliyor. Oyuncuların İstanbul kulüplerini tercih etmeleri doğal. Hem fazla para veriyorlar hem şöhret oluyorlar. Bunlar futbolun içinde olağan şeyler” cevabını verdi.
“KULÜP BAŞKANI VE BEN BU SEZON ÇOK İDDİALIYIZ”
Karabükspor’un yeni sezon hazırlıklarına yarın başlayacağını da anlatan Tolunay Kafkas, “İki gün Karabük’te çalışıp ve sağlık kontrollerinden geçtikten sonra Davraz’a gideceğiz. Birkaç transfer hamlemiz kaldı. O transferleri yaptığımız zaman özellikle Avrupa başta olmak üzere hem ligde hem kupada iddialı bir takım olacağız. Çok iddialı bir takım seyrettireceğiz Karabüklülere. Karabükspor bir eşik atlamak üzere. Bu sezon bizim için oldukça önemli. Bunu başarabilirsek bu sene beklentilerimiz ligde ilk 8 içinde takımı tutup Avrupa kupası şansı yakalayıp ya da kupayı kazanırsak Karabükspor daha farklı sularda yelken açacaktır. Transferi hedeflerin büyümesi ile değil, bütçe odaklı yapıyoruz. Başkanımız ve yönetim kurulumuz bu konuda çok dikkatli çalışıyor. Bütçeyi açmadan iyi oyuncuları alma gayretindeyiz. Şuan yapacağımız iki ya da üç transfer var. Onları gerçekleştirebilirsek gerçekten çok güçlü bir Karabük olacak. Ligde farklı yerlere oynayan bir takım olacak. Hem başkanım iddialı hem de ben çok iddialıyım. Bu sene iyi şeyler yapacağımı düşünüyorum” dedi.
Kafkas, Dünya Kupası’nda ise favorisinin Almanya olduğunu ve oynadığı futbol ve genç oyuncu gelişimine uzun yıllar yatırım yapmasından dolayı bir adım öne çıktığını ifade etti.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dere kenarında bulundu, içinden bakın ne çıktı

Kültür Sanat Yayın: 01.10.2023 04:36
Kaynak: İHA

1. Dünya Savaşı’nda esir düştüğü kampta İngiliz subaydan fotoğrafçılığı öğrenerek dönemin fotoğraflarını çeken Ahmet İzzet Bengiboz’un atıl haldeki bin 4 adet cam negatif filmleri fotoğrafa dönüştürülerek Bolu’nun Mudurnu ilçesinde gün yüzüne çıktı.

Bolu’nun Mudurnu ilçesinde Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’üncü yılında İstiklal Savaşı’nın kahramanlarından asker ve belge fotoğrafçısı Ahmet İzzet Bengiboz’un atıl haldeki bin 4 adet döneme ait cam negatif filmler fotoğrafa dönüştürülerek sergilendi.

Esir kampında fotoğrafçılığı öğrendi

1896 yılında Bolu’nun Mudurnu ilçesinde doğan Ahmet İzzet Bengiboz’un 1.Dünya Savaşı hayatının dönüm noktası oldu. 1917 yılında Filistin savunmasında, 3. Gazze muharebesinde İngilizlere esir düşen Bengiboz, Esir Kampı’nda İngiliz subaydan fotoğrafçılığı öğrendi. Kurtuluş Savaşı’nın bitmesiyle birlikte memleketi Mudurnu’ya dönen Bengiboz, fotoğrafçılığı devam ettirerek 1930’lu yıllarda Mudurnu’yu fotoğrafladı.

Dere kenarında atıl halde bulundu

Kurtuluş Savaşı’nda ve savaş sonrasında Ahmet İzzet Bengiboz’un objektifine yansıyan fotoğraflar, yıllar sonra Mudurnu’da derede bulundu. Bengiboz’un ailesi tarafından dere kenarında bulunan cam negatif filmler, Mudurnu Kaymakamlığı’na teslim edildi. Bin 4 adet cam film, Cumhuriyet’in 100. yıl dönümünde dijital fotoğraflara dönüştürüldü. Mudurnu ilçesinde sergiye açılan dönemin fotoğrafları yoğun ilgi gördü. 30 gün boyunca tarihi fotoğraflar, tarihi Fuat Beyler Konağı’nda sergilenecek.

Resim sergisi töreninde Ahmet İzzet Bengiboz’un torunu Mehmet Kadri Bengiboz, dedesinin esir kampı günlerini anlattı. Duygusal anlar yaşayan Kadri Bengiboz, konuşmasının sonunda gözyaşlarına hakim olamadı.

Sergiye katılan ünlü Fotoğraf Sanatçısı Coşkun Aral, bu değerli hazinelerin gün yüzüne çıkarılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.