Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabüklü boksörlerin gayesi altın madalya

Spor Yayın: 22.08.2023 00:24
İhlas Haber Ajansı
Karabüklü boksörlerin gayesi altın madalya

Karabük’te boksörler eylül ayında Kocaeli’de düzenlenecek U22 Türkiye Boks Şampiyonası’na ulusal boksör eşliğinde hazırlanıyor. Karabük Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü ve Baykan Arslan Boks Okulu Spor Kulübü boksörleri Prensip Yağmur Pekşen, Sena Parıltı Yüksel, Berkan Arslan ve Emirhan Ünsal, altın madalya hedefliyor.

Kocaeli’de 3-10 Eylül tarihleri ortasında düzenlenecek olan U22 Türkiye Boks Şampiyonası’na Antrenör Baykan Arslan’ın yanı sıra Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü Boks Antrenörü ve ulusal boksör Eda Yenilmez ile hazırlanan boksörler gayelerinin altın madalya olduğunu söyledi.

Antrenör Baykan Arslan şampiyona için çok çalıştıklarını belirterek, “Yaklaşık bir aydır sabah-akşam olmak üzere iki idman hatta bazen özel olarak egzersiz yaptığımızda günde üç egzersiz yaptığımız oluyor. Atletlerimizin vilayetimizi en güzel halde temsil edeceğine inanıyorum” dedi.

Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü Boks Antrenörü ve birebir vakitte ulusal boksör olan Eda Yenilmez ise deneyim kısmında daha çok yardımda bulunduklarını vurgulayarak, “Tecrübemiz daha genç atletlere nazaran daha fazla olduğu için onlara kilo düşmeleri konusunda, yorgunluk yaşadıklarında elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. İdmanda yorulsalar da devam etmeleri konusunda motive ediyoruz” biçiminde konuştu.

“Boks çok emek isteyen bir branş”

Antrenör ve sportmen olarak boksun sıkıntı bir branş olduğunu söyleyen Yenilmez, “Ringin içinde dövüşmek çok farklı lakin dışardan dövüştürmek ve yönetmek de çok farklı. Antrenör olmak da atlet olmak da sıkıntı. Boks sıkıntı bir branş. Çok emek isteyen bir branş. Sabırlı olmak gerekiyor. Azimli olmak gerekiyor” diye konuştu.

Şampiyonaya hazırlanan boksörlerden Berkan Arslan maksatları ile ilgili olarak, “Hedefimiz her vakit olduğu üzere altın madalya ile dönmek. Grup olarak çok güzel hazırlanıyoruz. Dört kişilik bir ekibiz ve dördümüzün de daha evvel Türkiye dereceleri oldu. Ortamızdan benimle birlikte Ulusal kadroda yer alan atletlerimiz oldu. Bu yıl da amacımız şampiyonluk ve akabinde ülkemizi en yeterli halde temsil etmek. Bu amaç ışığında çalışıyoruz” sözlerini kullandı.

İlke Yağmur Pekşen şampiyonluk için çok çalıştığını, çabalamaktan vazgeçmediklerini söyledi. Pekşen, ulusal boksör ile çalışmanın avantajları olduğunu belirterek, “Bizim için çok gurur verici bir durum. Bizim hayallerimizi yaşamış beşerler ile çalışmak çok hoş. Onlardan gördüklerimiz sayesinde biz bir adım değil beş adım ilerliyoruz. Daima rol modelimiz olmaya devam ediyorlar ve bizi daima ileri taşımaya yardım ediyorlar” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tokat Valisi Hatipoğlu: “40 konut, 17 ahır, 7 samanlık ve 1 cami heyelandan etkilendi”

Dünya Yayın: 24.02.2024 20:48
İhlas Haber Ajansı
Tokat Valisi Hatipoğlu: “40 konut, 17 ahır, 7 samanlık ve 1 cami heyelandan etkilendi”

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Niksar ilçesine bağlı Günebakan köyünde meydana gelen heyelan nedeniyle inceleme yaptı. Vali Hatipoğlu, “40 konutumuz, 17 ahırımız, 7 samanlık ve 1 camimiz afet alanı içerisindedir” dedi.

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Tokat’ın Niksar ilçesine bağlı Günebakan köyünde meydana gelen heyelan nedeniyle incelemede bulundu. Niksar Kaymakamı Ekrem Çeçen, kurum müdürleri ve köy sakinleri Vali Hatipoğlu’nu köy girişinde karşıladı. AFAD İl Başkanı Süleyman Yiğit, yaşanan kaymayla ilgili Vali Hatiopoğlu’na bilgiler verdi.

“Jeolojik etütler, çalışmalar devam ediyor”

Jeolojik etütlerin ve çalışmaların devam etiğini belirten Vali Hatipoğlu, “Günebakan köyümüzde afet alanında tekrar incelemeye geldik. Burada bilindiği üzere 40 konutumuz, 17 ahırımız, 7 samanlık ve 1 camimiz afet alanı içerisindedir. Bunlarla ilgili olarak tespitlerimizi yaptık. Afet etkili alan ilanımızı da gerçekleştirdik. Bölgeyi tamamıyla boşaltmıştık. Tahliye etmiştik. 27 hanemiz, burada oturanlar, şu an itibariyle onlar çeşitli çözümlerini ürettiler. Bizden herhangi bir yerleşim talepleri olmamıştı. Konteyner veya benzeri şekilde talepleri olmamıştı. Yakından ilgileniyor arkadaşlarımız. Kaymakam bey AFAD İl müdürümüz, bu hanelerle ilgili sakinlerimizle ilgili gerekli çalışmaları yaptık. Listemizi astık. Otuz günlük bir süresi var. Bu sürenin sonunda da yine çalışmaya devam edeceğiz. Jeolojik etütler, çalışmalar devam ediyor. Ayrıca baharla birlikte herhangi bir hareket olur mu? Ek bir kayma gerçekleşir mi? Onunla ilgili olarak da takibimiz devam edecek. Vatandaşımızı mağdur etmeden en kısa zamanda özellikle konutla ilgili olarak ve diğer ihtiyaçlarıyla ilgili olarak çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Kimsenin kaygı duyacağı endişe edeceği şey oluşmasına meydan vermeyeceğiz” dedi.

“Alternatif üretmeye çalışacağız”

Vatandaşların kullandığı tehlikeli patika yolla ilgili olarak ise Vali Hatipoğlu, “Şu anda tabii mevcut kayma alanıyla ilgili olarak herhangi bir çalışma yapılabilmesi mümkün değil. Bununla ilgili olarak da alternatif üretmeye çalışacağız. Ama hareket tamamen durmadan, stabil hale gelmeden de bununla ilgili olarak bir şey yapılabilmesi çok mümkün değil. Ulaşımla ilgili olarak vatandaşımızın da yine kaygı duymadan en kısa zamanda çözümlerini de üretmeye çalışacağız” diye konuştu.

“Jeolojik çalışmalarla belli olacak”

Köyün nereye taşınacağı ile ilgili olarak da Hatiopğlu, “Yerleşim yeri köyün girişine mi arka tarafına yapılacak tamamen jeolojik çalışmalarla ve elimizdeki imkanlarla ortaya çıkacak. Bilindiği üzere yerleşim alanı yeni bulunabilecek yerler değil. O anlamda arkadaşlarımız köyün her iki yerle ilgili de çalışmaları yapacaklar. Alternatifleri bize getirecekler. Biz de ona göre bir karar vereceğiz” şeklinde konuştu.