Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük Üniversitesi’nde 1’i Profesör 15 Kişi Açığa Alındı

Gündem Yayın: 23.07.2016 13:28
Yazar:
Karabük Üniversitesi’nde 1’i Profesör 15 Kişi Açığa Alındı

15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlayan operasyonlar kapsamında Karabük Üniversitesi’nde aralarında 1 profesörün olduğu 15 akademik personel açığa alındı.
Karabük Üniversitesi’nde akademisyenlere yönelik başlatılan soruşturma kapsamında 15 kişi açığa alındı. Üniversite Rektörlüğünden yapılan açıklamada aralarında 1 profesör, 4 doçent, 8 yardımcı doçent, 2 idari personel olmak üzere 15 kişi açığa alındığı bildirildi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Orman zararlılarına karşı biyoteknik mücadele

Dünya Yayın: 18.04.2024 16:48
İhlas Haber Ajansı
Orman zararlılarına karşı biyoteknik mücadele

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde Orman İşletme Müdürlüğü çam ağaçlarına zarar veren böceklere karşı biyoteknik mücadele yapıyor.

Biyoteknik mücadele kapsamında Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü Narlısaray İşletme Şefliği ile Gölköy İşletme Şefliğince çam ağaçlarının verimin düşmesine sebebiyet veren böceklere karşı “feromon tuzakları” kuruyor. İşletme müdürü Cengiz Koçak “Ağaçlardaki verim kaybının önlenerek geleceğe daha verimli orman sahaları kazandırmak amacıyla zararlı böceklere karşı biyoteknik yöntemle geliştirilen ve ’aşk tuzağı’ olarak nitelendirilen ’feromon tuzağı’ yerleştiriliyor. Feromon tuzağı bir huni içerisine böceğin karşı cinsinin kokusunu içeren bir ilaç sıkılıyor. Bu ilacı hisseden böcek ağaç yerine huniye yönelip tuzak içerisindeki kavanoza girerek hapsoluyor ve bir daha çıkamıyor” dedi.

Paylaş: