Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Karabük Emniyetinden Ramazan Tedbirleri

Gündem Yayın: 28.06.2014 15:24

Karabük İl Emniyet Müdürü Dr. Serhat Tezsever, vatandaşların Ramazan ayını huzur ve güven içerisinde geçirebilmeleri için merkez ve ilçelerde emniyet olarak gerekli tedbirleri aldıklarını söyledi.

Ramazan ayının tüm İslam Alemine  hayırlar getirmesini temenni eden İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever “Ramazan huzur ay’ı, güzellikler ay’ı. İnşallah güzel ve sakin bir Ramazan geçiririz, arkasından da güzel bir Bayrama ulaşırız” dedi.

Ramazan’da insanların oruç tutarken biraz zorlanacaklarını ve 17 saat gibi oruç tutacaklarını ifade eden Müdür Keskin, “Bu nedenle insanlarımızın öfkeleri de biraz artacak, onlarla ilgili olarak da hem kendi personelimize, hem vatandaşlarımıza sakin olmayı diliyoruz” dedi.

Hırsızlık olayları ile ilgili olarak tedbirlerin artırıldığını da ifade eden Keskin, “Huzur ayı olmasına rağmen ekiplerimizi azaltmadık, hatta arttırmaya çalışıyoruz. Ramazan süresince, vatandaşlarımızın, huzur ve güven içerisinde, ziyaretlerini ve alışveriş yapmalarını sağlamak için, kalabalık olan alışveriş merkezlerinin bulunduğu sokaklar, ana arterler ile caddelerde tedbirler artırılmıştır. Halkımızın, huzur ve güven ortamında, Ramazan ayını geçirmelerini sağlamak için en üst düzeyde çalışmalarımız devam edecektir.

Her zaman olduğu gibi halkın huzurlu ve güven ortamını bozacak davranışların, 155 polis imdat hattına bildirilmesini bekliyoruz” dedi.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

Zonguldak Yayın: 01.10.2023 04:48
Kaynak: İHA
Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı kamuda, şehit madenci yakınlarının istihdam edilmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Vekil Avcı yaptığı açıklamada kamuda istihdam edilen şehit madenci yakınını sayısının 496’ya ulaştığını ifade ederken, işlemleri devam eden 255 kişinin ise kısa sürede iş başı yapacağını ifade etti. Avcı açıklamasında şöyle dedi:

“Bilindiği üzere; hükümetimiz tarafından getirilen yasal düzenleme ile birlikte; yer altı kömür madenlerinde bugüne kadar yaşanan kazalarda yaşamlarını yitiren madenci kardeşlerimizin yakınlarına bir kişilik istihdam hakkı tanınmıştı. Hayatını kaybeden kişinin yakınlarından biri kamuda sürekli işçi olarak iş başı yapmasına ilişkin süreç hızla devam ediyoruz Düzenlemeye göre; istihdam hakkından sırasıyla ölen madencinin eş ve çocuklarından birisi, eşi ve çocuğu yoksa kardeşlerinden biri yararlanıyor. Düzenlemenin Resmi Gazete ’de yayınlanması ile birlikte; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları, Bakanlığımız yakın takipleri ile alımlar devam ediyor. Zonguldak, Bartın ve Karabük’te yapılan başvurular neticesinde; 21 Eylül 2023 tarihi itibari ile 496 şehit madenci yakını kamuda iş başı yaptı. Başvuru süreci devam eden 255 kardeşimizde kısa sürede inşallah iş başı yapacaklar. Önemle belirtmek istiyorum ki; her daim minnet duyacağımız şehit madencilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Bu vesileyle, tüm şehit madencilerimizi tekraren minnetle yâd ediyorum, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Aziz hatıraları daima yaşayacak. Mekânları cennet olsun. Cumamız mübarek, Allah’ın rahmet, bereketi üzerimize olsun.”