Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili: “Haziran Sonunda Karabük Şantiye Haline Dönecek”

Gündem Yayın: 17.06.2014 15:01
Yazar:

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Haziran ayı sonu itibari ile Karabük’ün şantiye haline dönüşeceğini ve yılsonuna kadar kentin çehresinin bir kez daha değişeceğini söyledi.

Başkan Vergili, seçim döneminde gösterdikleri 3-4 büyük projeleri olduğunu ve bunlarında hızla bir şekilde çalışmaların devam ettiğini belirterek, “ 100. Yıl mahallesindeki pazaryeri projesi ihale aşamasına geldik. Spor vadisi projesinin de proje ihalesine çıkıyoruz. Proje ihalesinden sonra inşallah yapımına başlayacağız. Araç çayının ıslahı ve su tutma işlemleri ile ilgili proje çalışmaları devam ediyor. Bunla ilgili DSİ Bölge Müdürü ile toplantı yaptık. Bu toplantı ile ilgili onlarda bir karar aldı. 1.5 ay içinde de Çin’den bir heyet gelecek ve inceleme yapacaklar. Onların vereceği rapor doğrultusunda proje ihalesini tamamlayacağız. Bizim için önemli olan her zaman 3-4 proje söyledikten sonra bun projelerin devamı veya Karabük’te eksiklikleri bakımında yapılacak işlerin toparlanması. Şuan biz muazzam bir çalışma içersine girdik. Kaldırım ve asfalt ihalelerini yaptık. Ramazan ortalarında neticelenecek. Karabük’ün şekli yıl sonuna kadar bir kez daha değişecek. Ana arterlerin tamamında kaldırım eksiklikleri ve asfalt yapılacak. Atatürk Bulvarı ile Yeşil mahalle, Namal kavşağı arasındaki yol bölünmüş olarak tretuvarları, kaldırımları, su baskınlarını engelleyerek yeniden dizayn edilecek. Sanat okulu ile Hastane arasındaki yol açılacak. Bunun asfaltlanması yapılacak. Halim deresini yeniden ele alacağız. Kaldırım ve elektrik direkleri ile alt yapılarına kadar yeniden elden geçecek. 200 evler mahallesi ile ilgili muazzam bir çalışmamız var. Otopark ve asfalt ile ilgili çalışmalarımız var. 2014’ün sonuna kadar ana arterlerin tamamını bitirip Karabük’ün çehresini bir kez daha değiştireceğiz. Yaşama alanları çok genişleyecek ve daha iyi değerlenmiş olacak. 2015 yılında Adatepe Kapulu, Kapullu -5000 evler arası yolu programa alacağız. Çok geniş bir 3 yıl için çok teferruatlı çalışma yapacağız. Kentsel alanları genişlettik. Yeni Mahalle haddehaneler bölgesi ve Çarşamba pazarının olduğu bölgesinin tüm alanı kentsel dönüşüm alanı içersinde aldık. Bunun kararını meclisten çıkarttık. İyi bir planlama çalışması yaptık. Haziran ayı sonundan itibaren Karabük şantiye alanına çevrilecek ve bütün problemleri bitirmiş olacağız. 100 yıl mahallesinde Pazar yeri projemiz başlar. Spor vadisindeki projemiz tamamlanacak. DDY ile görüşmeleri ve diğer kurumlarla olan görüşmelerimiz devam edecek 5 yıla yayılacak bir programımız var. Bunlarla ilgili hiçbir sıkıntı yok. Bir taraftan finans programlarını ayarlıyoruz. Finansal olarak Karabük belediyesinin hiçbir sıkıntısı yok. Yapımlarla ilgili eksikliklerimiz yok. İnsanların yaşamını kolaylaştıracak çalışmalarımız var. Şuanda Kartaltepe Yenişehir arasında bir köprü projemiz var. Karabük’ü güzelleştirecek sosyal  hayata katkı verecek projelerimiz devam edecek” dedi.

“5 YILDA 5 BİN KİŞİLİK YURT PLANLAMASI”

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Üniversitesinin hızla gelişmesi ve öğrenci sayısının artması nedeniyle yurt ihtiyacını karşılamak içinde çalışma yaptıklarını anlatarak, “ Kentsel dönüşüm alanı olan Soğuksu mahallesinde KYK için bin 500 kişilik yurdun protokolü bitti gibi son anlaşmalara kaldık. Yeşil mahallede de bin 500 kişilik yurt çalışmamız var. 5 yıl içersinde 5 bin kişiye kadar yatak sayısında belediye olarak katkıda bulunacak bir program yapıyoruz” dedi.

“ KARDEMİR İLE KARABÜK BELEDİYESİ ARASINDA HİÇBİR ZAMAN PROBLEM OLMAYACAK”

Başkan Vergili, kendi kişisel problemleri olsa bari KARDEMİR A.Ş ile Karabük Belediyesi arasında hiçbir zaman problem olmayacağını da belirterek, “ Şimdi Karabük Belediyesi, KARDEMİR, Rafet Vergili ve Rafet Vergili’nin siyasi yürüyüşü çok farklı bir şey. Biz bugüne kadar iktidar partisinin yapacağı hiçbir yatırımı engellemedik. Muhalefet belediyesi olsak bile. Hatta elimizden geldiği kadar önünü açmaya çalıştık. KARDEMİR ile Karabük Belediyesi arasında hiçbir zaman problem olmayacak, benim kişisel problemlerim olsa bile. Biz KARDEMİR’in önünü elimizden geldiği kadar açmaya devam edeceğiz. Bazıları medyadaki yazıları göre kendilerine göre yorum yaparak, olayı çok afaki durumlardaymış gibi göstermeleri bir çelişki. Biz kendi aramızda kavda ederiz ama kurumlar arası kavga kesinlikle etmeyiz. Birbirimize yapılacak bir dayanışma ve yardımlaşma varsa iki tarafın elinde geleni yapacağına inanıyorum. Benim görevde olduğum sürece yalnız Karabük’ün menfaatlerini konuştum. Hiç bir kurumlan kavgamız olmaz. Bir kurum Karabük menfaatine ters düşüyorsa biz buna cevap veririz ve burada sessiz kalmayız” dedi.

Başkan Vergili son olarak Kent Meydanındaki çalışmalar ile ilgili de bilgiler vererek, “ Kent meydanın son yapımları ile ilgili tefrişatları için ihaleye çıktık. Meydanın bazı eksiklikleri var. Bunlarla ilgili ihalaye çıktık. Bu ihalelerde kısa sürede neticelendirebilirsek yılsonuna kadar her şeyiyle bitmiş olacak. Diğer yandan Ramazan çadırını meydana kuracağız. Meydandan başka gidecek yerimiz kalmadı. Artık meydanı yavaş yavaş aktif hale getireceğiz” ifadesinde bulundu.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Trendyol 1.Lig: Giresunspor: 0 – Adanaspor: 1

Spor Yayın: 05.03.2024 12:48
İhlas Haber Ajansı

Trendyol 1. Lig’in 25. haftasında Giresunspor, konuk ettiği Adanaspor’a 1-0 mağlup oldu.

Maçtan dakikalar

15. dakikada Adanaspor’da Fatih, orta sahadan hızla gelerek ceza sahası dışından kaleyi denedi ve çektiği şut kalenin sol üst köşesinden ağlarla buluştu. 0-1

26. dakikada Adanaspor’da Fernandes, ceza sahası sol çaprazdan kaleyi görerek şutunu çekti, kaleci Erkan uzanarak topu kurtardı.

66. dakikada Furkan, sol kanattan gelerek ceza sahası köşesinden yaptığı şutta kaleci Ferhat, uzanarak gole izin vermedi.

85. dakikada hızlı gelişen Giresunspor atağında Faruk Can’dan pasını alan Muhammet, ceza sahası köşesinden sert bir şut çekerken top üst direğe de çarparak dışarı çıktı.

Hakemler: İlker Yasin Avcı, Gökmen Baltacı, Cem Özbay, Süleyman Soyutürk

Giresunspor: Erkan, Faruk Can, Kadir, Mehmet, Talha (Ali Emirhan dk. 79), Ertuğrul, Enishan (Kasım Alperen dk. 79), Anıl Yiğit, Furkan, Şahin, Mert Han (Muhammet dk. 69)

Yedekler: Göktan, Alperen, Fatih, Arda, Şenel Hami, Ahmet Lütfü, Emre

Teknik Direktör: Serhat Güller

Adanaspor: Ferhat Kaplan, Hüseyin, Evren, Fatih, Feyzi (Ferhat Katipoğlu dk. 70), Diakite (Harun dk. 70), Mehmet, Dabo (Burhan dk. 90+4), Oberlin (Metehan dk. 70), Muhammed (Yepie Yepie dk. 46), Fernandes

Yedekler: Ahmet Said, Lukaku, Hıdır, Cem,

Teknik Direktör: Mustafa Kemal Kılıç

Gol: Fatih Kurucuk (dk. 15) (Adanaspor)

Sarı Kart: Mert Han Kurt, Kasım Alperen Köşger (Giresunspor), Abdoulaye Dabo (Adanaspor)

Paylaş: