Gümüşhane’de jenerasyonu tükenme tehlikesi altında olan vaşakla karşılaşan vatandaşın muhafaza altındaki hayvanla gülümseten sohbeti cep telefonu kamerasına yansıdı.
Gümüşhane’nin Torul ilçesi Kocadal köyünde yaşayan Oktay Yıldız, araç ile ormanlık alan içerisinde gezintiye çıktığı esnada yol üzerinde jenerasyonu tükenmekte olan ve müdafaa altındaki cinsler ortasında yer alan vaşakla karşılaştı. Aracın camını açan Yıldız vaşağa, “Ne güzelsin sen, arkadaşın var mı” diyerek konuşmaya başladı.
Koruma altındaki hayvan ise Oktay Yıldız’ı bir müddet dinledikten sonra ormanlık alanda gözden kaybolurken o anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.