Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

İYİ Parti İl Başkanı Yılmaz,  Gündemi  Değerlendirdi

Gündem Yayın: 19.02.2023 14:40
Yazar:
İYİ Parti İl Başkanı Yılmaz,  Gündemi  Değerlendirdi

İYİ  Parti Karabük İl Başkanı Recep Yılmaz kahvaltılı basın toplantısı düzenleyerek ülke gündemine değindi.

Parti İl binasında düzenlenen toplantıya  Merkez İlçe Başkanı ile  İl ve İlçe Yöneticileri katıldı.

Depremde hayatlarını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Başkan Yılmaz, AK Parti gibi deprem üzerinden siyaset yapmadıklarını belirterek, “Bölgeye 2 gün yardımlar ulaşamadı İnsanlar ferdi olarak can mücadelesi verdi, Hükümet ise gerekli çalışalar yapılıyor diye işi Kadere bağladılar, Deprem kader değildir, afettir, önlem alınması gerekir, İmar barışı aflar sayesinde bazı şeylere göz yumuldu” dedi.

Borsanın 6 Şubat’tan sonra 2 gün açık kalması, akabinde Devlet Bahçeli’nin açıklamalarına değinen Başkan Yılmaz;  “MHP Lideri Devlet Bahçeli,  olay yerine gitmeden televizyonlardan tehdit savurdu bunlara basın olarak şahitsiniz. Kızılay’a ve AFAD a yardım edilmeyişi Ahbap’a yardımların gitmesi, milletin güvenin kalmadığını göstermektedir, Deprem bölgesine herkes canı gönülden yardım etti, koştu gitti, ama Hükümetin eksikleri ortada, derken seçimlerin ertelenmesinin kamuoyunda tartışılmaya açılmak istenmesi, korkunun ecele faydası yok sandıkla geldilerse sandıkla gidecekler yine şöyle diyebiliriz, deprem ile geldiler ve o zaman söyledikleri ortada ama şimdi deprem ile gidecekler” dedi.

Üniversitelerin kapanmasının da yanlış olduğunu ifade eden Yılmaz, ” Karabük gündemine geldiğimiz de Hastanelerimizde MHRS sisteminde, muayenede sıkıntı, Başhemşire atamalarında ki etik sorunlar, Dekanlığa ilahiyatçı, ne oluyor, kör göze parmak sokarcasına, inanın kamuoyunda ciddi manalarda soru işaretleri olmaya başlandı, dolayısı ile bu atamalarda liyakat varsa lafımız olmaz, Sayın Rektörün hatalı işlerini biliyoruz, şimdide bakıyoruz ilahiyatçı bir öğretim görevlisini Mimarlığa Dekan olarak ataması, gerçekten manidar, son dönemlerde bu tür atamalara şahit oluyoruz” diye konuştu.

ESKİPAZAR DEVLET HASTANESİNİN DURUMU

Yılmaz, “Eskipazar Devlet Hastanesi yapıldı, kaydı kullanılmaz diye boşaltıldı ama sorumlulara gereken hiç bir işlem yapılmadı, tüm bunlara üstüne Eskipazar’da daha önce okul olan ulaşımı zor bölgeye hastane yapıyorsunuz? Vatandaş çile çeksin sıkıntı yaşasın diye, buradan uyarıyorum bu konuda önlem alın, özen gösterin biz takipçisiyiz.

Yenice ilçemizde geçtiğimiz aylarda yaşanan sel sonrası kamulaştırma işleri ne oldu?

KARDEMİR için Ticaret ve Sanayi Odası’nın  3 Nisan Sanayi Günü olması için başlattığı projeyi destekliyoruz, ancak bunla yetmez KARDEMİR İşçisinin promosyonu ne oldu, KARDEMİR İşçisine 3 Nisan bir maaş ikramiyesi verilmeli diye düşünüyoruz” dedi. .

KARABÜK’ÜN KESİNTİSİZ ULAŞIMI

Kesintisiz ulaşıma değinen Başkan Yılmaz;  Kesintisiz ulaşım mı labirent mi ne olduğu belli olmayan kavşak projelerine baktığımızda geçmiş dönemi ağrıyacağız gibi. Kent Meydanı dünya harcamaları oldu şimdi yeni proje var , sorunlar saymakla bitmiyor bekliyoruz İYİ bir şeyler olur diyoruz ama olmuyor, biz İYİ parti olarak iktidara yürüyoruz, Karabük sahipsiz olmadığını göreceğiz” diye konuştu. (Nurettin Acar)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Restoran ve Kafeler Boykot Edilecek

Manşet Yayın: 18.04.2024 14:55
Restoran ve Kafeler Boykot Edilecek

Restoran ve kafelerdeki fahiş yemek fiyatlarına tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları boykot çağrısı yaptı. Fahiş fiyata boykotun ilk adımı bu hafta sonu atılacak.

Yiyecek içecek fiyatlarının fahiş oranda artmasına tepkiler dalga dalga büyüyor. Vatandaşlar Cumartesi ve Pazar günü kafe ve restoranlara gitmeme kararı aldı.

Yüksek enflasyon ve geçim sıkıntısı yüzünden, artık dışarıda yemek yemek hayal olurken, fahiş fiyatlar yüzünden ne kahvaltı ne de akşam yemeği yenebilir durumda değil.

Özellikle dar gelirliler duruma fazlasıyla tepki gösteriyor ve bu gidişat bir hareketi de beraberinde getirdi. Sosyal medyada örgütlenen vatandaşlar 20-21 Nisan tarihlerinde restoran ve kafelere gitmeme kararı aldı.

Bir kişilik serpme kahvaltının 1000 lirayı bulması, bir fincan kahve içmenin bile maliyetinin 150 liraya ulaşması öfkeyi ve tepkiyi beraberinde getirdi.

Ayrıca porsiyon oranlarının küçülmesi, fiyatların artmasını da engellemedi. Artık porsiyonlar ne kadar küçük olsa da fiyatlar yine de yüksek.

Vatandaşlar  tepkisini sosyal medyada başlattığı #boykot hareketiyle gösteriyor. (Ramazan Öztürk)