Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

İŞKUR  Programları Yeniden Başlıyor

Gündem Yayın: 06.11.2021 10:08
İŞKUR  Programları Yeniden Başlıyor

Karabük Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Mustafa Çalış İşbaşı Eğitim Programları ile Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme Kurslarının yeniden başlayacağını belirterek, yapılan değişiklikle; hizmet sektöründe 3 ay süren programlar için istihdam süresinin 6 ay,  İmalat sektöründe 6 ay süren programlar için istihdam süresinin ise  12 ay olarak belirlendiğini söyledi.

İstihdamı artırmak ve işsizlerin mesleki deneyim kazanmaları amacıyla son 7-8 yıldır yoğun bir şekilde uygulanan İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı ve Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü kursları, mevzuat değişikliğinin ardından 1 ay sonra yeniden başlatıldı.

4 Ekim’den itibaren tüm Türkiye’de eşzamanlı olarak ilk kez askıya alınan İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı ve Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü kurslarının 1 ay gibi sürede düzenlenerek tekrardan başlatılması, hem iş yerlerinin hem de kursiyerlerin yüzünü güldürdü.

Karabük  Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Mustafa Çalış, “İŞKUR Genel Müdürlüğümüzce mevzuat değişikliği nedeniyle ara verilen kurslar ve İşbaşı Eğitimler önümüzdeki hafta itibariyle yeniden başlatılacak olup, İşbaşı Eğitim Programları istihdam yükümlülüğüne ilişkin süreler öncesinde en az program süresi kadarken, yeni genelgede: “5.11.2021 tarihi ve sonrasında yeni sözleşme imzalanarak başlatılacak işbaşı eğitim programlarında istihdam yükümlülüğüne ilişkin süreler program süresinin iki katına çıkarılmıştır” şekli ile programlara başlanacaktır.

Programlarımıza başvurular  8 Kasım Pazartesi gününden itibaren başlayacak. Yapılan değişiklikle; hizmet sektöründe 3 ay süren programlar için istihdam süresi 6 ay,  İmalat sektöründe 6 ay süren programlar için istihdam süresi 12 ay olarak belirlenmiştir” dedi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karabük’te Trafik Kazasında 8 Yaşındaki Çocuk Yaralandı

Manşet Yayın: 25.07.2024 14:21
Karabük’te Trafik Kazasında 8 Yaşındaki Çocuk Yaralandı

Karabük’te 100.Yıl Mahallesi’nde meydana gelen trafik kazasında, yolun karşısına geçmeye çalışan 8 yaşındaki Y.A. adlı çocuk bir otomobilin çarpması sonucu yaralandı.

Kaza, sabah saat 09.00 sıralarında 1002 Nolu Cadde üzerinde meydana geldi. M.Y. yönetimindeki 34 FE 9144 plakalı otomobil, yolun karşısına geçmeye çalışan küçük çocuğa çarptı. Kazada hafif yaralanan Y.A., olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Olayla ilgili olarak polis ekipleri soruşturma başlattı. Kazanın nasıl meydana geldiğini belirlemek amacıyla olay yerinde incelemeler yapıldı.