Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı ile 74 Kişi Kardemir’de İstihdama katılıyor.

Gündem Yayın: 16.11.2021 12:47
İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı ile 74 Kişi Kardemir’de İstihdama katılıyor.

İstihdamın korunması, geliştirilmesi ve işsizliğin önlenmesi adına İşkur Karabük İl Müdürlüğünde yürütülen İşbaşı Eğitim programı kapsamında Noter çekilişi ile belirlenen 74 kişi Kardemir AŞ’de  bugün iş başı yaptı.

Kardemir Eğitim Kültür Dairesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen açılış törenine Vali Fuat Gürel, Kardemir Genel Müdürü Necdet Utkanlar İşkur Karabük İl Müdürü Mustafa Çalış, Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Ticaret Müdürü Feridun Karataş Sosyal Güvenlik Kurumu Karabük İl Müdürü İsmail Yıldırım, Karabük Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü  Murat İnam, Kardemir A.Ş. Yöneticileri ve işçiler katıldı.

Törende ilk olarak İŞKUR  İl Müdürü Mustafa ÇALIŞ konuştu. Program hakkında bilgi veren Çalış,Kardemir’e ve istihdama destek veren herkese teşekkür etti. Ardından konuşan  Kardemir A.Ş Genel Müdürü Necdet Utkanlar ise Kardemir’in imkanları çerçevesinde her zaman istihdama destek vereceğini belirterek yeni göreve başlayacaklarala hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Son olarak  konuşan  Vali Fuat GÜREL, “Devletimizin işletmelere destek olmak ve istihdam alanında onların yükünü azaltmak adına birçok program uyguladığını ifade ederek  “İşbaşı Eğitim Programı”da böyle bir program işletmelerimize özellikle istihdam yaratmada faydalar sağlayan bir uygulama” dedi

Mesleki eğitime devam ederken o işletmenin kültürünü dinamiklerini ve kurallarını bilmekte önemli olduğunu belirten Vali Gürel, “İşkur İl Müdürlüğüne, Kardemir’e ve İstihdam politikaları için altyapıyı hazırlayan devletimize teşekkür ediyorum, Devletimizin imkanları kullanılarak İşverenlerimize ve katılımcılara bu imkanlar sağlanıyor. İnşallah sizlerde bu sürecin sonunda üretimin bir parçası olmaya ülkemizin kalkınmasının bir parçası olmaya devam edeceksiniz… Tekrar hepinize başarılar diliyorum” dedi

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Manşet Yayın: 24.07.2024 13:47
Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesinin 5000 Evler Mahallesinde bulunan Ek Hizmet Binasındaki sorunların her geçen büyüdüğü ifade edilirken, 2023 yılı Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılarak adeta seçim yatırımı olarak kullanılan ek hizmet binasındaki sorunların giderilmesi  işinin Sağlık Bakanlığının uhdesinde olması hem İl Sağlık Müdürlüğünün hem de hastane yönetiminin elini kolunu bağlıyor.

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastane binasında yaşanan sorunlar gün geçtikçe artıyor. Mahalle sakinleri ve hastalar, binanın tam anlamıyla hizmet vermediğini ve çeşitli sorunlarla karşılaştıklarını belirtiyor.

Ek binanın en dikkat çeken problemleri arasında asansörlerin sürekli arızalanması ve tavanların sızdırması bulunuyor. Bu durum, hem hastaların hem de hastane personelinin günlük işleyişini olumsuz etkiliyor. Ayrıca, hastanenin birçok noktasında eksikliklerin ve tamirat gerektiren durumların mevcut olduğu ifade ediliyor.

“HASTANE EKSİK TESLİM EDİLMİŞ”

Edinilen bilgilere göre; Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastanesini firmanın eksiklerle birlikte Sağlık Bakanlığına teslim ettiği öğrenildi. Bununla birlikte hastanesinin eksiklerinin giderilmesi işinin tamamen Sağlık Bakanlığının uhdesinde olduğu belirtilirken, firmanın eksiklerle birlikte Bakanlığa hastaneyi teslim ettiği, Bakanlığında eksiklerle birlikte hastanenin geçici kabulünü yaptığı, iki senelik süresi olan geçici kabulün bir senesinin dolduğu bildirildi. Yine hastanenin tüm eksiklerinin Sağlık Bakanlığına iletildiği belirtilirken, Hastaneyi yapan firmanın konkordato ilan etmesinden dolayı eksikliklerin giderilmesi işinin başka bir firmaya ihale edileceği öğrenildi.

Öte yandan hastanenin eksikliklerinin giderilmesi noktasında Sağlık Bakanlığından para talep edildiği, ancak Bakanlığın buna karşı çıkarak hastanedeki eksikliklerin kendileri tarafından giderileceğinin söylendiği ifade edildi.

MAHALLE SAKİNLERİ VE HASTALAER TEPKİLİ

Mahalle sakinleri ve hastalar, bu sorunlar yüzünden sağlık hizmetlerinin aksadığını ve ek binanın tam anlamıyla hizmete açılmadığını dile getirerek yetkililerden çözüm bekliyor. 2023 Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılan hastanenin adeta seçim malzemesi olarak kullanıldığını da söyleyen mahalle sakinleri siyasilerin bu işe mutlaka çözüm bulması gerektiğini de ifade ediyorlar. Sağlık hizmetlerinden daha verimli ve sorunsuz bir şekilde faydalanmak isteyen vatandaşlar, ek binanın en kısa sürede gerekli onarımlarının yapılmasını ve eksikliklerin giderilmesini talep ediyor.

Diğer yandan bu sorunların çözülmesi, hem sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması hem de hasta ve çalışanların güvenliği açısından büyük önem taşırken,  Yetkililerin,  bu tür olumsuzlukları ortadan kaldıracak önlemler alması ve ek binanın tam anlamıyla işlevsel hale getirilmesi isteniyor.