Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası’nı “Mutlu Yarınlar” etkinliği ile kutladılar

Türkiye Yayın: 30.05.2023 10:38
İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası’nı “Mutlu Yarınlar” etkinliği ile kutladılar

İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası’nı “Mutlu Yarınlar” etkinliğiyle kutladı. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen online buluşmada üst düzey yöneticiler ile çalışanlar bir araya geldi. Sağlıklı ve güvenli çalışma ortamı için farkındalığı artırmayı hedefleyen programda, bu alandaki başarılı çalışanlara ödülleri takdim edildi.
Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) çalışanları, 4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası çerçevesinde geleneksel “Mutlu Yarınlar” etkinliğinde bir araya geldi. SEDAŞ’ın üst düzey yöneticileri ile saha çalışanlarının katıldığı online organizasyonda iş sağlığı ve güvenliğinin (İSG) önemi bir kez daha vurgulandı. Etkinlikte İSG kültürünün geliştirilmesi ve bu konuda daha fazla farkındalık oluşturulması amaçlandı. Programda “İSG’de Doğru Bilinen Yanlışlar” videosu ve “Bölgenin İSG Enerjisini Göster”” online bilgi yarışması ile “Altın Baretliler Söz Sizde” video gösterimi ve “Altın Baret” ödül töreni düzenlendi.

“Zor bir coğrafyada görev yapıyoruz”
Programın açılış konuşmasını yapan SEDAŞ Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Dr. Necmi Odyakmaz, iş sağlığı ve güvenliğinin en öncelikli gündem maddesi olduğunun altını çizdi. Gece gündüz demeden 7/24 enerji hizmeti sunarken çalışanlarımızın ve müşterilerimizin can güvenliğini sağlamayı öncelik edindiklerini belirten Odyakmaz, “Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce ve Gebze Bölge Müdürlüklerini içine alan 20 bin kilometrekarelik geniş bir alanda ve zor bir coğrafyada görev yapıyoruz. Çalışan sağlığını birinci plana alan kurum kültürüyle iş güvenliği bilincini yaygınlaştırıyoruz. Enerji sektöründeki faaliyetlerimizde iş kazası risklerini belirleyerek tüm saha faaliyetlerinde gerekli tedbirlerin alınmasını sağlıyoruz. Çalışanlarımızın iş güvenliği ilkelerine uygun olarak faaliyetlerimizi yürütmesi ve İSG kültürünün günden güne daha fazla yaygınlaştırılmasını hedefliyoruz. Çalışanlarımızın İSG kültürünü benimsemesi ve yaşatması çok önemli. Bu konudaki farkındalığı artırmak amacı ile her yıl Mutlu Yarınlar etkinliği düzenliyoruz. Hayatın her anına enerji katarken her birimizin sağlığı ve güvenliği için en üst seviyede tedbirleri alarak İSG kültürünü geliştiren tüm SEDAŞlılara teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Ödüller takdim edildi
Konuşmaların ardından SEDAŞ çalışanlarının katılımı ile hazırlanan “İSG’de doğru bilinen yanlışlar” video gösterimi ve “Bölgenin İSG Enerjisini Göster” online bilgi yarışması ile devam eden etkinlikte iş sağlığı ve güvenliği alanındaki başarılı çalışanlar ödüllendirildi. “Bölgenin İSG Enerjisini Göster” online bilgi yarışmasında birinciliği elde eden Bolu Bölge Müdürlüğü çalışanlarından Özcan Özdemir, İlhami Yurt ve Turgay Bayhan’a ödüllerini SEDAŞ CFO Vekili ve Hazine Müdürü Özcan Yüksel verdi. “Altın Baret” kategorisinde Sakarya Bölge Müdürlüğünden Mehmet Eren’e ödülünü SEDAŞ Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Dr. Necmi Odyakmaz, Gebze Bölge Müdürlüğünden Aslan Günaydın’a ödülünü Regülasyon ve Uyum Direktörü Mustafa Yılmaz, Düzce Bölge Müdürlüğünden Selçuk Demirci’ye ödülünü Dağıtım Operasyonları Direktörü Burhan Ak, Kocaeli Bölge Müdürlüğünden Faruk Seyrek’e ödülünü Enerji Şebeke Yönetimi Direktördü Erol Sancak ve Bolu Bölge Müdürlüğünden İlhami Yurt’a ödülünü Performans İzleme ve Geliştirme Koordinatörü Mustafa Emre Şafak verdi. (İHA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Evin bacasında başlayan yangın çatıya sıçradı

Zonguldak Yayın: 03.12.2023 16:12
Kaynak: İHA

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde meydana gelen yangında bir evin çatısı tamamen yandı. Yangında çatı katında bulunan beklettiği 1 ton fındıktan 6 çuvalı zarar gördü.

Yangın, Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Cambazlı köyünde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; Alaplı ilçesine bağlı Cambazlı köyündeki Şenol A.’ya ait 2 katlı evin bacanın tutuşması sonucu yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın evin çatısına sardı. Alaplı İtfaiyesinin müdahale ettiği yangın bir süre sonra kontrol altına alındı. Can kaybı ve yaralanmanın olmadığı yangında evin çatı bölümü komple yandı. Yangın esnasında Çatı katında bulunan 1 ton fındıktan 6 çuvalı yangından etkilenerek zarar gördüğü öğrenildi. Yangın esnasında evin çatı katında büyük çaplı maddi hasar meydana geldi.