Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

İl Genel Meclisinin Üç Komisyonu Koru Yaylasına yol çalışması için Çatalzeytin’de toplandılar

Kastamonu Yayın: 26.07.2016 08:48
Yazar:
İl Genel Meclisinin Üç Komisyonu Koru Yaylasına yol çalışması için Çatalzeytin’de toplandılar

KASTAMONU Koru yaylasından Taşköprü-Çatalzeytin arasına yol yapılması için İl Genel Meclisi’nin üç komisyonu Çatalzeytin’de toplandı. Köylere Yönelik Hizmet Komisyonu Üyeleri Mevlüt Kaplan, Ziya Kavakçı, Necmi Aladağı, Osman Bayrak, Uğur Aydın, Ormanı Koruma ve Erozyonu Önleme Komisyonu Üyeleri Doğan Akkaya, Hüseyin Teryaki, İlhan Bozahmetoğlu, Turizm Komisyonu Üyeleri Mehmet Apaydın, Ziya Eker Koru Yaylasında ve Çatak yolunda inceleme yaptılar. İl Genel Meclisi Üyesi Mevlüt Kaplan ve 10 arkadaşının imzasıyla meclise Çatalzeytin-Taşköprü arasında Koru Yaylasından yol açılması için verilen önerge üç komisyona havale edilmişti. Mecliste görüşülecek komisyon raporlarından olumlu karar alınırsa, Çevre ve Orman Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı İl Özel İdaresinin katkılarıyla yol açılacak. Çalışmalar hakkında Çatalzeytin İl Genel Meclisi Üyesi Mevlüt Kaplan, “Açılmasını önerdiğimiz Koru Yaylasından geçecek Çatalzeytin- Taşköprü yolu hem turizmi canlandıracak hem de Kastamonu merkez olmak üzere Aban, Bozkurt, Türkeli, Taşköprü, Çatalzeytin ilçelerine ekonomik katkı sağlayacak. Çatalzeytin- Taşköprü ulaşımı 140 kilomtreden 70 kilometreye inecek. Doğa harikası Koru yaylamız, yolun açılmasıyla turizme hizmet edecek” dedi. Konuk İl Genel Meclisi Üyeleri, Kaymakam Recep Koşal ve Belediye Başkanı Musa İhsan Uğuz ile birlikte Hamam lokantasında yemek yediler.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te silahla havaya ateş eden şahıslar yakalandı

Karabük Yayın: 16.04.2024 10:14
İhlas Haber Ajansı
Karabük’te silahla havaya ateş eden şahıslar yakalandı

Karabük’te silahla havaya ateş açan 2 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Ergenekon Mahallesi’nde araç içerisinden silahla ateş açıldığı ihbarını alan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları çalışmada söz konusu şahsın M.D. olduğunu tespit etti. Şahıs gözaltına alınırken, yapılan aramada ruhsatsız tabanca ve tabancaya ait mermi ele geçirildi. Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından olay yerinde ele geçirilen ve muhafaza altına alınan mermi kovanlarının şahıstan ele geçirilen silaha ait olmadığı tespit edilirken, yapılan yeni çalışmada M.D.’ye ait bir adet daha ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Ele geçirilen silahlara el konuldu.
Polis ekipleri ayrıca Aydınlıkevler Mahallesi’nde silahla ateş açıldığı ihbarı üzerine yaptıkları çalışmada, olayın faili B.Ö.’yü gözaltına aldı. Yapılan aramada 1 adet kurusıkı tabir edilen ses tabancası ve tabancaya ait mermi ele geçirildi.
Gözaltına alınan 2 şahıs hakkında soruşturma başlatıldı.