Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

İl Genel Meclisi Ekim ayı ilk toplantısı yapıldı

Gündem Yayın: 01.10.2021 12:40
İl Genel Meclisi Ekim ayı ilk toplantısı yapıldı

Başkan Sözen, “Yol Medeniyettir”

Karabük İl Genel Meclisi Ekim ayı toplantılarının birinci birleşimi, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen Başkanlığı’nda gerçekleştirildi.

İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda Başkan Sözen; “ Yol Medeniyettir, düsturuyla çıktığımız bu yolda devletimizin destekleriyle hummalı bir çalışma ortaya koyuyoruz” dedi.

Başkan Sözen, her sene olduğu gibi bu yılda çalışmalara hedefler koyarak başladıklarını ve bu hedeflere de ulaşma hususunda Özel İdare ekipleri ile güçlü makine parkına güvendiklerini belirterek konuşmasına şöyle devam etti; “ Ülkemize ve memleketimize yapılan hizmetler durağı olmayan, yaptıkça daha iyisini yapma şevki veren bir davadır. Yol, İçme Suyu, Tarımsal Hizmetler, Atıksu gibi altyapı ve üst yapı hizmetleri bir memleketin ilerleyişinin, gelişmişliğinin göstergesidir. Bizlerde Karabük İl Genel Meclisi Üyeleri ve Karabük İl Özel İdaresi olarak bu ilerleyişe hizmet etmek adına memleketimiz için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Bu bağlamda, İdaremiz, yol standartlarının iyileştirilmesi amacıyla çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor. 2021 Yılı KÖYDESVe Özel İdare programı kapsamında altyapı ve üst yapı programını başarıyla sürdüren İdaremiz, kırsalda yol ağının daha modern hale gelebilmesi ve yol konforunun artması için yoğun çaba gösteriyor. Şuanda asfalt çalışmalarında belirlenen hedefimizin yüzde ellilik kısmını tamamlamış bulunmaktayız ve 52 bin ton malzeme ile 50 Km sıcak asfaltı köy yollarımıza serdik. Ekiplerimizin yoğun çalışmaları da aralıksız devam ediyor.”

 “YENİ HEDEFİMİZİ BELİRLEDİK”

Karabük İl Özel İdaresi bünyesinde bulunan konkasör üretimleriyle ilgili de bilgi veren Başkan Sözen, “Makine parkımızda bulunan ve Özel İdaremizin malzeme ihtiyacını karşılayan iki adet seyyar konkasörümüzle bugün itibariyle 188 Bin 945 ton malzeme üretimi gerçekleştirdik. Bu arada yeni bir hedef belirliyoruz. Şimdiki hedefimiz Kardemir çıkışındaki ruhsatlandırdığımız taş ocağımıza sabit konkasör kurmak, plentimizi buradan beslemek, ihtiyaç duyduğumuz malzemeyi kendi üretimimizle gerçekleştirmek” dedi.

KÖYDES çalışmaları ile ilgili de bilgi  veren Başkan Sözen, “Cumhuriyet tarihinin ülkemizdeki kırsal altyapının desteklemesi adına en büyük projesi olan KÖYDESprojeleri çalışmalarımız da devam ediyor.  2005-2021 yılları arasında 16 yılda İlimizde 223 milyon 612 bin 448 TLödenek tahsis edilmiş olup; bu ödenek ile 748 Yol, 698 İçme Suyu, 36 Kanalizasyon ve 17 Sulama olmak üzere toplam 1.499 proje programa alınarak uygulanmış ve vatandaşımızın hizmetine sunulmuştur.2021 yılında KÖYDES projesi yol programı kapsamında; Merkez İlçemizde 2, Eflani İlçemizde 2, Eskipazar İlçemizde 3, Ovacık İlçemizde 5, Safranbolu İlçemizde 3 ve Yenice İlçemizde 3 olmak üzere toplam 18 proje yürütülmektedir. Bu projelerin maliyeti 15 milyon 159 bin 657 TL’dir. Yol sektöründe yapılan çalışmalar kapsamında Merkez İlçemizde 6 Km, Eflani İlçemizde 6km, Eskipazar İlçemizde 3,7 Km, Ovacık İlçemizde 3,97 Km, Safranbolu İlçemizde 6 Km ve Yenice İlçemizde 4,5 Km olmak üzere toplam 30,17 Km asfalt uygulaması İle 12.000 Ton Rotmix yama uygulaması yapılmaktadır. KÖYDES harici kaynaklarla birlikte 2021 yılı asfalt program hedefimiz 100 Km asfalt uygulaması yapmaktır.

2021 yılında KÖYDESprojesi içme suyu programı kapsamında; Merkez İlçemizde 4, Eflani İlçemizde 3, Eskipazar İlçemizde 5, Ovacık İlçemizde 1, Safranbolu İlçemizde 4 Ve Yenice İlçemizde 3 olmak üzere toplam 20 proje yürütülmektedir. Bu projelerin maliyeti 3 Milyon 502 Bin 477 TL’dir.İdaremiz teknik personelince hazırlanan maliyetler ihale edilmek üzere birliklere teslim edilmiş olup, yapılan ihaleler sonucunda yapım çalışmalarına başlanmıştır. Amacımız köylerde yaşayan vatandaşlarımıza sağlıklı içme suyu götürmektir. Köylerimize yapılan yatırımlar sonucunda köylerimizdeki hane ve nüfus sayılarında gözle görülür bir artış söz konusudur. Bu doğrultuda her geçen gün artan köylerimizin su ihtiyacını karşılamak için ödenekler çerçevesinde var gücümüzle çalışmaktayız. Sonuç itibariyle Karabük İl Genel Meclis Üyelerimiz ve Karabük İl Özel İdaresi yapmış olduğu insan odaklı hizmet anlayışıyla İl ve İlçelerimizde çalışmalarına devam ediyor. Merkeze en uzak noktalarda dahi iş makinelerimizi görmeniz mümkün. Sahada var gücümüzle halkımıza hizmet etmeye gayret ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yapılan çalışmaların hepsinin güçlü devlet desteği ile olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Sözen, “Bu hizmetlerin hepsi güçlü devlet desteği ile olan işlerdir. Bizler Karabük’te, Milletvekillerimizde Ankara’da İlimiz için gece gündüz demeden çalışıyoruz. İlimize yapılan bu hizmetler için; Sayın Valimize, Sayın Milletvekillerimize, İl Genel Meclis Üyelerimize çaba ve gayretleri için Merkezi Hükümetimize ve Bakanlıklarımıza ödenekleri için teşekkür ediyorum.Yol ve Ulaşım Hizmetleri, Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü, Su ve Kanal Hizmetleri, İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü ile diğer birim Müdürlüklerimizin de Personeline özverili ve gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ederek işlerinde kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

120 sporcunun katıldığı tenis turnuvası sona erdi

Bolu Yayın: 21.05.2024 00:48
İhlas Haber Ajansı
120 sporcunun katıldığı tenis turnuvası sona erdi

Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Tenis İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Tenis Turnuvası sona erdi. 120 sporcunun katıldığı turnuvada dereceye giren tenisçilere ödülleri törenle verildi.

Abant Tenis İhtisas Kulübü kortlarında gerçekleştirilen turnuva yoğun katılımla gerçekleştirildi. 6 kategoride mücadele eden sporcular dereceye girebilmek için ter döktü. Müsabakaların final mücadeleleri sonunda 1 ve 2’nci olan sporcular belli oldu. Turnuvanın ödül töreni Abant Tenis İhtisas Kulübü’nde gerçekleştirildi. Törene Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, Spor Şube Müdürü Kubilay Kalaycıoğlu, Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Leyla Beykoz, sıra sporcular ve yakınları katıldı.

“Kulübümüz ve sporcularımız büyük bir aile olmuştur”

Bolu Tenis İl Temsilci ve Kulüp Başkanı Ahmet Ulusoy, “Düzenlediğimiz turnuvalar, bu sporcuları yukarıya çıkarmak için atılan önemli adımlardır. Kulübümüz ve sporcularımız büyük bir aile olmuştur. Turnuvaya katılan tüm sporcularımıza ve ailelerine teşekkür ederim” dedi.

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen ise turnuvanın düzenlenmesine emeği geçenlere teşekkür ederken, sporun yaşam biçimi haline getirilmesi temennisinde bulunarak, dereceye giren sporcuları tebrik etti. Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler de Bolu’da tesisleşme oranının arttığını ifade ederek, tenisin geldiği noktanın da çok önemli olduğunu söyledi. Güler, sporcuları ve turnuvada emeği geçenleri tebrik etti.