Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

İhlas Vakfı Sıla Erkek Öğrenci Yurdu öğrencileri karşılamak için hazırlıklarını tamamladı

Kastamonu Yayın: 01.09.2023 20:48
İhlas Haber Ajansı
İhlas Vakfı Sıla Erkek Öğrenci Yurdu öğrencileri karşılamak için hazırlıklarını tamamladı

Kastamonu’da bulunan İhlas Vakfı Sıla Erkek Öğrenci Yurdu, eski ve yeni öğrencilerini yeni eğitim ve öğretim yılında karşılamak için hazırlıklarını tamamladı.

Kamu faydasına çalışan vakıf statüsünde bulunan İhlas Vakfının Kastamonu’daki 150 öğrenci kapasiteli Sıla Erkek Öğrenci Yurdu, 25 yıldır üniversite öğrencilerine, barınma ve yemek hizmeti vermeye devam ediyor. Yeni eğitim ve öğretim yılı öncesinde yurttaki tüm hazırlıklar tamamlandı. Kamu faydasına çalışan vakıf olma statüsüne Sıla Erkek Öğrenci Yurduna kayıt yaptıran öğrencilerine, yurt ödemeleri için Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaklaşık yüzde 70 takviye veriliyor. Nakdi takviye, öğrencilerin şahsi banka hesaplarına gönderiliyor.

Yurt kayıt süreci ile ilgili bilgi veren Sıla Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Enis Esaslı, “Şahsım ve bütün işçi, değerli genç kardeşlerimize maddi ve manevi yardımcı olmayı heyecanla bekliyor, yurdumuzun bütün güzelliklerde parmakla gösterilen bir yurt olması için, uğraş gösteriyoruz. Devletimizin yardımı ile üç öğün yemek, internet imkanına sahip olan öğrencilerimizle de sıcak bir dostluk ortamı kuruyoruz. ‘İnsanların iyisi, insanlara yararlı olandır’ desturuyla çalışıyoruz. Üniversitenin eski ve yeni öğrencilerini görüşmeye, konuşmaya, aile olmaya bekliyoruz” dedi.

İhlas Vakfı Sıla Yurdu, Kastamonu Üniversitesi yerleşkesine yakın pozisyonda olması, hijyen, yatakhane, yemekhane, ders çalışma odaları ve işçinin yakın ilgisi ile dikkat çekiyor.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Safranbolu’da 106 yaşındaki kadın bahçede ölü bulundu

Gündem Yayın: 13.06.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı
Safranbolu’da 106 yaşındaki kadın bahçede ölü bulundu

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde 106 yaşındaki yaşlı kadın evinin bahçesinde ölü bulundu.

Olay, Atatürk Mahallesi Sağlık Sokak’ta meydana geldi. Şaziye Demiralp (106) isimli kadını bahçede hareketsiz bir şekilde yatan gören komşuları durumu polis ve 112 Acil Servis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaptıkları kontrollerde yaşlı kadının hayatını kaybettiğini belirledi. Yapılan incelemenin ardından Demiralp’in cenazesi otopsi yapılmak üzere Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Paylaş: