Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

İhlas Vakfı Sıla Erkek Öğrenci Yurdu öğrencileri karşılamak için hazırlıklarını tamamladı

Kastamonu Yayın: 01.09.2023 20:48
Kaynak: İHA
İhlas Vakfı Sıla Erkek Öğrenci Yurdu öğrencileri karşılamak için hazırlıklarını tamamladı

Kastamonu’da bulunan İhlas Vakfı Sıla Erkek Öğrenci Yurdu, eski ve yeni öğrencilerini yeni eğitim ve öğretim yılında karşılamak için hazırlıklarını tamamladı.

Kamu faydasına çalışan vakıf statüsünde bulunan İhlas Vakfının Kastamonu’daki 150 öğrenci kapasiteli Sıla Erkek Öğrenci Yurdu, 25 yıldır üniversite öğrencilerine, barınma ve yemek hizmeti vermeye devam ediyor. Yeni eğitim ve öğretim yılı öncesinde yurttaki tüm hazırlıklar tamamlandı. Kamu faydasına çalışan vakıf olma statüsüne Sıla Erkek Öğrenci Yurduna kayıt yaptıran öğrencilerine, yurt ödemeleri için Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaklaşık yüzde 70 takviye veriliyor. Nakdi takviye, öğrencilerin şahsi banka hesaplarına gönderiliyor.

Yurt kayıt süreci ile ilgili bilgi veren Sıla Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Enis Esaslı, “Şahsım ve bütün işçi, değerli genç kardeşlerimize maddi ve manevi yardımcı olmayı heyecanla bekliyor, yurdumuzun bütün güzelliklerde parmakla gösterilen bir yurt olması için, uğraş gösteriyoruz. Devletimizin yardımı ile üç öğün yemek, internet imkanına sahip olan öğrencilerimizle de sıcak bir dostluk ortamı kuruyoruz. ‘İnsanların iyisi, insanlara yararlı olandır’ desturuyla çalışıyoruz. Üniversitenin eski ve yeni öğrencilerini görüşmeye, konuşmaya, aile olmaya bekliyoruz” dedi.

İhlas Vakfı Sıla Yurdu, Kastamonu Üniversitesi yerleşkesine yakın pozisyonda olması, hijyen, yatakhane, yemekhane, ders çalışma odaları ve işçinin yakın ilgisi ile dikkat çekiyor.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Fırtınanın ardından denize açılan balıkçılar kasalar dolusu hamsilyle döndü

Kastamonu Yayın: 05.12.2023 20:12
Kaynak: İHA

Kastamonu’nun Cide ilçesinde etkili olan fırtınanın ardından hava şatlarının normale dönmesi ile yeniden denize açılan balıkçılar, tonlarca hamsiyle limana döndü.

Kastamonu’nun sahil ilçelerinde etkili olan fırtına, hayatı olumsuz etkilerken balıkçıların da sezona ara vermesine sebep olmuştu. Fırtınanın ardından hava şartlarının normale dönmesi ile balıkçılar avlanmak için yeniden denize açıldı. Karadeniz’de avlanan balıkçılar, tonlarca hamsiyle limana döndü.

Limana dönen balıkçılar, limanda bekleyen kamyonlara yüklediği hamsi dolu kasalar, çevre illere ve fabrikalara gönderildi.