Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

İdareci, Öğretmen ve Velilere Diyabet Eğitimi

Gündem Yayın: 28.03.2017 14:30
İdareci, Öğretmen ve Velilere Diyabet Eğitimi

 

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği arasında imzalanan “Okullarda Diyabet Eğitimi” programı ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Sağlıklı Beslen Hareket Et” projesi kapsamında öğretmen ve velilere eğitim verildi.

Demir Çelik Anadolu Lisesi Çok Amaçlı Salonunda gerçekleştirilen programa;  İl Millî Eğitim Müdürü  Ali Köse, İl Halk Sağlığı Müdürü Sezgin Tiryaki, İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, Şube Müdürleri  Erdal Üngören ve Hasan Gümüş ile okul müdürleri, öğretmen ve veliler katıldı.

İl Halk Sağlığı Müdürü Sezgin Tiryaki ve İl Millî Eğitim Müdürü Ali Köse’nin açılış konuşmalarının ardından Çocuk Endokrinolojisi Uzmanı Prof. Dr. İlknur Arslanoğlu tarafından “Okullarda Diyabet ve Obezite“, Diyabet Eğitim Hemşiresi Fatime Şahin tarafından “Diyabetli Çocuğa Yaklaşım ve Tedavi”, Diyetisyen Fadime Aydın Küçük tarafından “Diyabet, Obezite ve Beslenme” konularında katılımcılara bilgiler verildi.

Uzmanların katılımcıları bilgilendirmelerinin ardından diyabetli 75. Yıl Karabük Anadolu Lisesi Öğretmeni Sadet Yücel Kapanşahin ve diyabetli çocuğu bulunan veli Ceren Dıravacı diyabetle ilgili tecrübelerini aktardı.

Program bilgilendirmede bulunan uzmanlar ile tecrübelerini aktaranlara belgelerinin verilmesiyle son buldu.

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Gündem Yayın: 13.07.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı
Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Samsun’da bir kişiyi boş arazide zorla alıkoyup darp ve tehdit ettiği iddia edilen şahıs, polisin takibi sonucu yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, Samsun’un İlkadım ilçesi Cedit Mahallesi Kadife Sokak’ta bulunan boş arazide meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.Ö.’yü götürdüğü boş arazide darp edip zorla alıkoyup tehdit ettiği iddia edilen M.A. (24), şikayet üzerine İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerinin takibi sonucu yakalandı. Bugün Samsun Adliyesine sevk edilen M.A., “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaz kasten yaralama ve tehdit” suçlarından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Paylaş: