Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

İbrahim Bedir Güven Tazeledi

Günlük Yayın: 27.07.2023 13:49
İbrahim Bedir Güven Tazeledi

Karabük Erzurumlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim Bedir, genel kurulda yapılan seçimde yeniden başkan seçildi.

Karabük Erzurumlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurula seçime mevcut Başkan İbrahim Bedir’ın yer aldığı tek liste ile gidildi. Seçim sonundan Bedir yeniden başkan seçildi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Bedir, “Öncelikle ekibime ve şahsıma gösterdiğiniz teveccühten ötürü şükranlarımı sunuyor, yapmış olduğumuz Genel Kurulumuzun hepimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Karabük’teki Erzurumlular olarak birlik ve beraberlik içerisinde sosyal sorumluluk projelerimizle ihtiyacı olanın yanında olmaya ve beraberliğimizi pekiştirecek etkinliklerimizle bir arada olmanın mutluluğunu paylaşmaya devam edeceğiz. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi daim eylesin” ifadelerini kullandı.(Haber Merkezi)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.