Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

HÜ Öğretim Üyelerinden Başkan Aksoy’a Ziyaret

Safranbolu Yayın: 08.04.2015 13:57
HÜ Öğretim Üyelerinden Başkan Aksoy’a Ziyaret

Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Halk Bilimi Bölümü Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Özkul Çobanoğlu, Prof. Dr. Metin Özarslan ve Hicran Karataş Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’u makamında ziyaret etti.
Ziyarette 2015 yılı Haziran ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan Somut Olmayan Kültürel Miras Sempozyumu ile ilgili bilgiler veren konuklar, Başkan Aksoy’dan destek almak için geldiklerini ifade ederken, Safranbolu’nun böylesi önemli bir sempozyuma ev sahipliği yapacak olmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
Başkan Aksoy ise Safranbolu’nun artık ulusal ve uluslar arası konferansların aranılan şehirleri haline geldiğini, bu nedenle büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “ Tabiî ki bu önemli toplantıda Safranbolu Belediyesi olarak üzerimize düşen görevi fazlası ile yerine getireceğiz. Ayrıca konusunda uzman bilim adamları ve öğretim üyelerini ağırlamak bizleri mutlu edecektir. Ben öncelikle bu nazik ziyaretlerinden ötürü sayın hocalarıma teşekkür ediyor, haziran ayında gerçekleştireceğimiz toplantının şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trabzon Havalimanı bu gece pist bakımı nedeniyle 6 saat uçuşlara kapatılacak

Gündem Yayın: 23.07.2024 20:45
İhlas Haber Ajansı

Türkiye’nin en önemli havalimanları arasında yer alan Trabzon Havalimanı, bu gece saat 02.00-08.00 arasında yapılacak pist bakımı çalışması nedeni ile uçak trafiğine kapatılacak.

2020 yılında asfaltlanarak yenilenen Trabzon Havalimanı pisti 4 yılda 6. kez bakıma alınırken, bu gece yapılacak çalışma nedeniyle tüm seferlerin gece saat 02.00 ile 08.00 saatleri arasında iptal olduğu belirtildi.

23 Nisan 2020 yılında pist yenileme çalışmaları nedeniyle kapatılan ve yaklaşık 2 ay süren çalışmaların ardından tekrar hava ulaşımına açılan havalimanı, 5 ay sonra tekrar bakıma alınmıştı. Havalimanı pistindeki aydınlatma sistemi ve kabloların yenilendiği 2 haftalık çalışmanın ardından tekrar uçuşlara açılan Trabzon Havalimanı, 20 Ağustos 2021 tarihinde pistte meydana gelen çatlak nedeniyle uçuşlara tekrar kapatılmıştı. Bu tarihlerin ardından havalimanı pisti dönem dönem çalışma yapılırken, son olarak geçtiğimiz yıl 7. ve 12. aylarda pist bakıma alınarak havalimanı uçuşlara kapatılmıştı.