Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Hırsızlar bu kez engelli araçlarının motor ve parçalarını çaldılar

Gündem Yayın: 14.10.2021 13:02
Hırsızlar bu kez engelli araçlarının motor ve parçalarını çaldılar

Türkiye Sakatlar Derneği Karabük Şubesine giren kimliği belirsiz kişiler Engelli arabası tamirinde kullanılan bazı parçaları çaldığı belirlendi.

Türkiye Sakatlar Derneği Karabük Şube Başkanı Muhittin Yılmaz, “Engelli arkadaşlarımızın araçları arızalarını kendim yapıyorum. Bu yüzden dernekte tamir ve bakımda kullandığım parçalar oluyor. Ama ne yazık ki derneğe geldiğimde akülü sandalye motorları ve parçaları ile 15 metre su hortumunun çalındığını gördüm. Çok üzüldüm. Kendi yağımızla kavrulmaya çalışıyoruz. Engelli arkadaşlarımız maddi açıdan zorlanmasın diye burada bakım ve tamirlerini bizzat kendim yapıyorum. Derneğimizde kamera yok. Hemen yanımızda kamu yarına hizmet yapan  Gaziler Derneği ile Şehitler Derneği var. Derneklerimizin bulunduğu alan gece çok karanlık, burada gece alkol alanlar bile oluyor. Sabah geldiğimizde alkol şişelerini görüyoruz.  Bu alanın ışıklandırılması ve gerekli caydırıcı önlemlerin alınmasını istiyorum.” dedi

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Personel A.Ş.’de Toplu Sözleşme Görüşmeleri Başladı

Manşet Yayın: 30.05.2024 13:14
Personel A.Ş.’de Toplu Sözleşme Görüşmeleri Başladı

Belediye-İş Sendikası ile Karabük Belediyesi Personel A.Ş.’nin çalışanlarını kapsayan toplu sözleşme görüşmeleri başladı.

Belediye-İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Tarık Düzyer, 29 Mayıs tarihinde yapılan ilk görüşmede toplu sözleşme taslağında bulunan idari maddelerin imzalandığını söyledi.

Toplu sözleşme görüşmelerine 26 Temmuz tarihinde devam edileceğini ifade eden Belediye-İş Sendikası Şube Başkanı Tarık Düzyer; “Karabük Belediyesi Personel A.Ş.’nin çalışanlarını kapsayan 01.07.2024 tarihinden itibaren geçerli olacak Toplu İş Sözleşmesi  görüşmeleri 29.05.2024 Tarihinde ilk toplantısıyla başlamış olup,  Toplu Sözleşme taslağında bulunan idari maddeler tutanak altına alınarak imzalanmıştır. Toplu Sözleşme görüşmelerine 26.07.2024 tarihinde devam edilecektir. Toplu İş sözleşmemizin şimdiden üyelerimize Karabük Belediyesine hayırlı olmasını diler, bu sözleşmenin uzlaşmayla biteceğine inancımızın tam olduğunu bildirir, Karabük Belediyesi adına sözleşme sürecini yürüten Toplu Sözleşme Heyetine Teşekkür ederiz” dedi.