Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Hıdırlık Seyir Tepesi 3 Ayda 63 Bin Ziyaretçi Ağırladı

Gündem Yayın: 03.08.2022 13:14
Hıdırlık Seyir Tepesi 3 Ayda 63 Bin Ziyaretçi Ağırladı

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin göreve başlamasıyla yenilenerek eskisinden daha temiz ve estetik bir görünüme kavuşan Hıdırlık Seyir Tepesi, bu yaz da yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası oluyor.

İşletme Müdürlüğünün profesyonel kadrosuyla hizmet veren kafeteryası ve Tarihi Çarşı’yı tam tepeden gören muhteşem manzarası ile Safranbolu’nun önemli noktalarından biri olan Hıdırlık, son üç ayda önemli sayıda misafiri konuk etti.

3 AYDA 63 BİNİN ÜZERİNDE ZİYARETÇİ

Hıdırlık Seyir Tepesi’nin, turizmin canlandığı son üç ayda 63 binin üzerinde ziyaretçi alarak önemli bir rakama ulaştığını kaydeden Başkan Köse, “Tesisimiz; Mayıs ayında 19.516, Haziran ayında 15.978, Temmuz’da ise 27.769 kişiyi konuk etti. Bizleri en çok mutlu eden ise, ziyaretçilerimizin buradan mutlu ayrılmaları oldu.” diye konuştu.

Safranbolu’nun bir turizm kenti olduğunun altını çizen Başkan Köse, “Oldukça atıl bir vaziyette olan seyir tepemizi, tamamen Belediyemizin personeli ve imkânları ile yeniden Safranbolu turizmine kazandırdık. Buranın, yerli ve yabancı misafirlerimizin çok fazla tercih ettiği bir mekân haline gelmesinden büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

DİJİTAL REHBER SİSTEMİNDEKİ ROTALAR

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Tarihi Çarşı turu yapan turistlerin yeni rotalar keşfedebileceğini de hatırlatarak, “Hazırladığımız dijital rehber sistemi ile Safranbolu’yu ziyaret eden misafirlerimiz tek başına, kimseye danışmadan, Tarihi Çarşı bölgesini bilmeseler bile istedikleri doğrultuda doğa yürüyüşü, kültür gezisi ya da foto safari etkinliklerini gerçekleştirebilecekler. Bunun için bilboardlarımızda yer alan rota afişinin kare kodunu telefonlarına okutmaları yeterli olacak.” dedi. (Nurettin Acar)

thumbnail WhatsApp Image 2022 08 02 at 16.05.53


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kemikli Rampaları’nda tatil dönüşü yoğunluğu sürüyor

Gündem Yayın: 23.06.2024 00:52
İhlas Haber Ajansı
Kemikli Rampaları’nda tatil dönüşü yoğunluğu sürüyor

İstanbul’u Karadeniz’e bağlayan ve 21 ilin geçiş noktası olan Karabük’ün Kemikli Rampaları’nda bayram tatilinin dönüş yoğunluğu devam ediyor.

Kurban Bayramı tatilinin bitimine 1 gün kala memleketlerine gelen vatandaşların evlerine dönüşü sürüyor. İstanbul’un Karadeniz’e bağlantısının sağlandığı Karabük’ün Eskipazar ilçesinde yer alan Kemikli Rampaları’nda İstanbul istikametine trafik yoğunluğu akıcı bir şekilde devam ediyor.

Uzun araç trafiği ise dron ile görüntülendi.

Paylaş: