Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

“HES’E HAYIR”

Yenice Yayın: 20.04.2019 14:23
Yazar:
“HES’E HAYIR”

SESSİZ KALMA ŞEKER KANYONUNA SAHİP ÇIK

Bölgemizin  truzim potansiyeline sahip, doğa harikası Yenice Şeker Kanyonu’nda yapılması planlanan  HES’le ilgili 9 kişilik bilirkişi marifetiyle bugün keşif yapılacak.

Bugün  yapılacak keşif ve bilirkişi incelemesine  Pamukkale Üniversitesi’nden 7 Kastamonu Üniversitesi’nde den 2 bilirkişi  katılacağı belirtildi.  Yenice Platformu öncülüğünde Yazıköy ve Tır köyleri tüzel kişilikleri adına  Kastamonu İdare Mahkemesi’nde açılan iki davayla ilgili yapılacak bilirkişi incelemesi ve keşfinden sonra rapor tutulacak. Tutulacak rapor mahkemeye sunulacak ve bu  Rapor kapsamında mahkeme kararını verecek.

Bugün saat 09.30’da başlayacak keşif ve bilirkişi incelemesinde Avukat Hüseyin Aksoy ile  davaya müdahil  olan Türkiye’nin en eski derneklerinden  Türkiye Ormancılar Derneği Avukatı Kemal Aybek savunma yapacakğı belirtildi.

ÇAĞRI YAPILDI,  DESTEK ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

yapılacak keşif ve bilirkişi incelemesi öncesi tüm doğa severlere Yenice Platformu tarafından çağrı yapılırken, çevre dernekleri ve vatandaşlar olmak üzere binlerce kişinin bugün Şeker kanyonunda olması bekleniyor.

Karabük TEMA, Zonguldak TEMA ve Ankara TEMA’nın destek için  Şeker Kanyonu’nda olacakları belirtildi.

Diğer yandan siyasilerde bugün destek için bölgede olacaklar. Karabük basınıda HES’e karşı tavır alırken, basında bugün HES’e sahip çıkma, Yenice ve bölgenin senini duyurmak için Şeker kanyonunda olacak.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te silahla havaya ateş eden şahıslar yakalandı

Karabük Yayın: 16.04.2024 10:14
İhlas Haber Ajansı
Karabük’te silahla havaya ateş eden şahıslar yakalandı

Karabük’te silahla havaya ateş açan 2 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Ergenekon Mahallesi’nde araç içerisinden silahla ateş açıldığı ihbarını alan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları çalışmada söz konusu şahsın M.D. olduğunu tespit etti. Şahıs gözaltına alınırken, yapılan aramada ruhsatsız tabanca ve tabancaya ait mermi ele geçirildi. Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından olay yerinde ele geçirilen ve muhafaza altına alınan mermi kovanlarının şahıstan ele geçirilen silaha ait olmadığı tespit edilirken, yapılan yeni çalışmada M.D.’ye ait bir adet daha ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Ele geçirilen silahlara el konuldu.
Polis ekipleri ayrıca Aydınlıkevler Mahallesi’nde silahla ateş açıldığı ihbarı üzerine yaptıkları çalışmada, olayın faili B.Ö.’yü gözaltına aldı. Yapılan aramada 1 adet kurusıkı tabir edilen ses tabancası ve tabancaya ait mermi ele geçirildi.
Gözaltına alınan 2 şahıs hakkında soruşturma başlatıldı.