Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Hayvan Hakları Toplantısı Yapıldı

Gündem Yayın: 01.02.2023 14:47
Yazar:
Hayvan Hakları Toplantısı Yapıldı

Karabük Valiliği koordinesinde Doğa Koruma ve Milli Parklar Karabük Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen İl Hayvanları Koruma Kurulu toplantısı, Vali Fuat Gürel Başkanlığında gerçekleştirildi.

Gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda: “Sahipsiz hayvanlarla ilgili yapılacak çalışmalar,  Belediyelerin geçici hayvan Bakımevi ve rehabilitasyon merkezi kurmaları ile ilgili çalışmalar,  5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ile ilgili olan kurumlara yetki devri,

Yaralı ev ve yaban hayvanlarının tedavilerinin protokol düzenlenerek Belediyelerin Hayvan Bakımevlerinde yapılması, Kedi, Köpek ve Gelinciklere Pasaport ve Mikroçip zorunluluğu,

Yerel Hayvan Koruma Gönüllüsü başvurularının görüşüldü.Toplantıda ayrıca, yerel yönetimler tarafından alınacak tedbirler de değerlendirildi. (Halil Kızılyer)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Araçlarında uyuşturucu madde ile yakalanan 2 şahıs tutuklandı

Kastamonu Yayın: 24.04.2024 08:48
İhlas Haber Ajansı
Araçlarında uyuşturucu madde ile yakalanan 2 şahıs tutuklandı

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde jandarma ekipleri tarafından arama yapılan araçta uyuşturucu ile yakalanan 2 şahıs tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince uyuşturucu madde imal ve ticaretinin önlenmesine yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmalar neticesinde Tosya ilçesinde 2 şahsa ait ikamet ve araçlarında yapılan aramada, paketler halinde hazırlamış satışa hazır 150 gram metamfetamin, esrar ve 16 bin 800 TL suçtan elde edildiği değerlendirilen para ele geçirildi. Gözaltına alınan şahıslar, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkartılan şahıs tutuklandı.

Paylaş: