Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

HASAD, Voleybol’da Zonguldak’ı temsil edecek

Zonguldak Yayın: 26.07.2016 08:45
Yazar:

ZONGULDAK HASAD Gençlik Spor Kulübü, Voleybol Erkek Takımı, 2016-2017 sezonunda Türkiye Voleybol Federasyonu 3. Lig Erkekler Ligi’nde Zonguldak’ı temsil etmeye devam edecek. HASAD Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, gelecek sezon Zonguldak’ı temsil etmek amacıyla gerekli müracaat işlemlerinin yapıldığı belirtildi. HASAD Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, “HASAD Voleybol Takımı, 3. Lig Erkekler Liginde Voleybol Federasyonumuza kulübümüz tarafından gerekli müracaat işlemleri yapılarak gelecek sezon ilimizi temsil etmeye devam edecektir. Bu yılda mevcut kadromuza takviye yaparak 2.lige yükselmek istiyoruz. Bunun için iş adamlarını yada belediyelerimiz ile görüşerek bunu başaracağımızı düşünüyoruz. Zonguldak spor futbol takımımız çim sahalarda bizde bizde salonlarda ilimizi temsil etmek istiyoruz. Hocamız ile devam edeceğiz. Onun vereceği transfer listesi ile lige girmeyi planlıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Orman zararlılarına karşı biyoteknik mücadele

Dünya Yayın: 18.04.2024 16:48
İhlas Haber Ajansı
Orman zararlılarına karşı biyoteknik mücadele

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde Orman İşletme Müdürlüğü çam ağaçlarına zarar veren böceklere karşı biyoteknik mücadele yapıyor.

Biyoteknik mücadele kapsamında Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü Narlısaray İşletme Şefliği ile Gölköy İşletme Şefliğince çam ağaçlarının verimin düşmesine sebebiyet veren böceklere karşı “feromon tuzakları” kuruyor. İşletme müdürü Cengiz Koçak “Ağaçlardaki verim kaybının önlenerek geleceğe daha verimli orman sahaları kazandırmak amacıyla zararlı böceklere karşı biyoteknik yöntemle geliştirilen ve ’aşk tuzağı’ olarak nitelendirilen ’feromon tuzağı’ yerleştiriliyor. Feromon tuzağı bir huni içerisine böceğin karşı cinsinin kokusunu içeren bir ilaç sıkılıyor. Bu ilacı hisseden böcek ağaç yerine huniye yönelip tuzak içerisindeki kavanoza girerek hapsoluyor ve bir daha çıkamıyor” dedi.

Paylaş: