Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Hanönü’de Köylüler Kene Konusunda Bilgilendirildi

Kastamonu Yayın: 03.05.2016 07:52
Hanönü’de Köylüler Kene Konusunda Bilgilendirildi

KASTAMONU ’nun Hanönü ilçesinde Toplum Sağlığı Merkezi Mobil sağlık ekipleri, köylüleri kene konusunda bilgilendirdi. Mobil denetim amacıyla köyleri dolaşan Dr. Fatih Yılmaz ve sağlık memuru Mehmet Arslan’dan oluşan sağlık ekibi, köy sakinlerine, Kırım-Kongo kanamalı ateşi konusunda ve bu hastalığı bulaştıran kenelerden korunma yolları hakkında bilgi verdi. Bilgilendirme çalışmaları hakkında konuşan Dr. Fatih Yılmaz, “Mevsim itibariyle kene vakaları önem arzetmektedir. Kenelerden korunmak için özellikle kırsal kesimde paçaların çorapların içine sokulması, açık renkli elbise giyilmesi, tutunan kenelerin gelişigüzel koparılmaması ve kene tutunmasından sonra 10 gün içinde halsizlik, iştahsızlık,ateş, vücut ağrısı, bulantı, kusma, ishal gibi şikayetlerde en yakın sağlık kuruluşuna müracaat etmeleri konusunda vatandaşları uyarıyoruz” dedi. Yılmaz,köylerimizdeki vatandaşlara konuyla alakalı resim ve pratik bilgiler içeren takvimler dağıtıldığını ve dağıtılmaya devam ettiğini kaydetti.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Gündem Yayın: 13.07.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı
Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Samsun’da bir kişiyi boş arazide zorla alıkoyup darp ve tehdit ettiği iddia edilen şahıs, polisin takibi sonucu yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, Samsun’un İlkadım ilçesi Cedit Mahallesi Kadife Sokak’ta bulunan boş arazide meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.Ö.’yü götürdüğü boş arazide darp edip zorla alıkoyup tehdit ettiği iddia edilen M.A. (24), şikayet üzerine İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerinin takibi sonucu yakalandı. Bugün Samsun Adliyesine sevk edilen M.A., “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaz kasten yaralama ve tehdit” suçlarından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Paylaş: