Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Halk Umudunu Başkan Vergili’ye Bağladı

Gündem Yayın: 29.03.2022 07:40
Halk Umudunu Başkan Vergili’ye Bağladı

Gazetemizin dünkü sayısında Karabük Belediyesi özel halk otobüsleri birer birer kontak kapatıyor haberinden sonra haber merkezimi arayan vatandaşlar umudunu Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye bağladılar. Pandemi döneminde başlayan ve daha sonra ekonomik nedenlerle zor günler yaşayan Karabük Belediyesi Halk Otobüsleri, bulundukları güzergahlarda servis yapmayarak kontak kapatmaya başlamışlardı. İhale süresi dolan ve tekrar ihale açılmasına rağmen, ekonomik şartlar nedeniyle ihaleye katılmayan hak otobüsü sahipleri, çareyi kontak kapatarak çalışmama kararı almışlardı. Son günlerde birkaç hak otobüsünün daha kontak kapatacak olması vatandaşların daha çok tedirgin olmasına neden oldu.

VATANDAŞ UMUDUNU BAŞKAN VERGİLİ’YE BAĞLADI0557aa6d d9b2 4da8 91f2 69e081ab0df7

Özelllikle dün Karabük Belediyesi Özel Halk Otobüsleri ile ilgili yaptığımız haberden sonra gazetemizi ve bizzat bizleri arayan vatandaşlar “ Tabiiki halk otobüslerini zarar etmesini istemeyiz fakat bu soruna mutlaka Karabük Belediye Bakanımız Rafet Vergili bir çözüm bulacaktır. Çünkü belediye başkanımız bizleri mağdur etmeyecektir. Şimdiye kadar Karabük’te yapmış olduğu hizmetler asla inkar edilemez.  Şunu gayet iyi biliyoruz, Belediye Başkanımızın bu sorunu çözmek için çareler arıyordur.  Halk otobüslerinin belirli aralıklarla seferlerini durdurmaları bizleri tedirgin ediyor. Bugün belirli bir hat seferini iptal ediyorsa, mutlaka yarın da diğer hatlar aynı şekilde zarar ediyoruz diye seferlerini durdurabilirler. Şunu da biliyoruz, dolmuşlarımız çalışıyor. Fakat dolmuşların çalışmadığı mahallelerde var.  Özellikle, dolmuşların çalışmadığı mahallede oturduğumuz için daha çok sıkıntı yaşıyoruz” dediler

ÇÖZÜMÜN NASIL OLACAĞININ AÇIKLANMASINI BEKLİYORLAR

Yine haber merkezimizi arayan vatandaşlar “ Mutlaka bir çözüm bulunacaktır ama bu çözüm uzun süreli olursa bizler daha da çok sıkıntıya gireceğiz. Gerek, Karabük Belediyesinden gerekse Karabük Belediyesi Özel Halk Otobüsleri  Derneğinden bir açıklama bekliyoruz. Ama şunu çok iyi biliyoruz ki, Karabük Belediye Başkanımız Rafet Vergili bizleri daha fazla mağdur etmeyecektir ve mutlaka bir çözüm bulacaktır dediler

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsunspor’da geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı

Spor Yayın: 18.06.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
Samsunspor’da geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı

Samsunspor’da “Kurban Bayramı” nedeniyle geleneksel bayramlaşma töreni gerçekleşti.

Nuri Asan Tesisleri’nde yapılan bayramlaşma törenine Samsunspor Futbol Kulübü İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır, Samsunspor Futbol Kulübü Operasyon Direktörü ve İcra Komitesi Üyesi Soner Soykan, TFF Bölge Müdürü Haluk Tan, İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güven, Samsunspor Kulübü yönetimi, Samsunspor divan kurulu üyeleri ve taraftarlar katıldı.

Bayramlaşma töreninde konuşma yapan Samsunspor İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır, “Samsunspor adına hepinizin bayramını kutlarım. İnşallah böyle nice bayramları Süper Lig’de olarak hep beraber kutlarız” dedi.

Tören toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Paylaş: