Gazetemizin dünkü sayısında Karabük Belediyesi özel halk otobüsleri birer birer kontak kapatıyor haberinden sonra haber merkezimi arayan vatandaşlar umudunu Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye bağladılar. Pandemi döneminde başlayan ve daha sonra ekonomik nedenlerle zor günler yaşayan Karabük Belediyesi Halk Otobüsleri, bulundukları güzergahlarda servis yapmayarak kontak kapatmaya başlamışlardı. İhale süresi dolan ve tekrar ihale açılmasına rağmen, ekonomik şartlar nedeniyle ihaleye katılmayan hak otobüsü sahipleri, çareyi kontak kapatarak çalışmama kararı almışlardı. Son günlerde birkaç hak otobüsünün daha kontak kapatacak olması vatandaşların daha çok tedirgin olmasına neden oldu.
VATANDAŞ UMUDUNU BAŞKAN VERGİLİ’YE BAĞLADI
Özelllikle dün Karabük Belediyesi Özel Halk Otobüsleri ile ilgili yaptığımız haberden sonra gazetemizi ve bizzat bizleri arayan vatandaşlar “ Tabiiki halk otobüslerini zarar etmesini istemeyiz fakat bu soruna mutlaka Karabük Belediye Bakanımız Rafet Vergili bir çözüm bulacaktır. Çünkü belediye başkanımız bizleri mağdur etmeyecektir. Şimdiye kadar Karabük’te yapmış olduğu hizmetler asla inkar edilemez. Şunu gayet iyi biliyoruz, Belediye Başkanımızın bu sorunu çözmek için çareler arıyordur. Halk otobüslerinin belirli aralıklarla seferlerini durdurmaları bizleri tedirgin ediyor. Bugün belirli bir hat seferini iptal ediyorsa, mutlaka yarın da diğer hatlar aynı şekilde zarar ediyoruz diye seferlerini durdurabilirler. Şunu da biliyoruz, dolmuşlarımız çalışıyor. Fakat dolmuşların çalışmadığı mahallelerde var. Özellikle, dolmuşların çalışmadığı mahallede oturduğumuz için daha çok sıkıntı yaşıyoruz” dediler
ÇÖZÜMÜN NASIL OLACAĞININ AÇIKLANMASINI BEKLİYORLAR
Yine haber merkezimizi arayan vatandaşlar “ Mutlaka bir çözüm bulunacaktır ama bu çözüm uzun süreli olursa bizler daha da çok sıkıntıya gireceğiz. Gerek, Karabük Belediyesinden gerekse Karabük Belediyesi Özel Halk Otobüsleri Derneğinden bir açıklama bekliyoruz. Ama şunu çok iyi biliyoruz ki, Karabük Belediye Başkanımız Rafet Vergili bizleri daha fazla mağdur etmeyecektir ve mutlaka bir çözüm bulacaktır dediler