Karabük Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Karabük Merkezinde bulunan Yenişehir İlkokulu, Şirinevler İlkokulu, Demir Çelik İlkokulu, Kapullu Vali Nafiz Kayalı İlkokulu, Anayasa İlkokulu, Şehit Şendoğan Topçu İlkokulu’nda 1. Sınıf öğrencilerine ve velilerine yönelik olarak eğitim verildi.
Halk Sağlığı Müdürü Dr. Sezgin Tiryaki konuyla ilgili olarak yaptığı açıklama; “Karabük Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şubesi tarafından; Karabük merkezinde seçilen 6 okulda tüm 1. sınıf öğrenci ve velilerine ulaşılarak; Okul Çağı Çocuklarında Sağlıklı Beslenme, İyot ve İyotlu Tuz Kullanımının Önemi, İlkokul Çocuklarında Fiziksel Aktivite konularında eğitimler verilmiş, broşürler dağıtılmış, Sağlıklı Beslenmede 10 Adım afişleri okulda herkesin görebileceği bir yere ve tüm sınıflara asılmıştır. Ayrıca 7-14 yaş grubu ilkokul çağı çocukları için Sağlık Bakanlığı’nca hazırlanmış egzersiz programı doğrultusunda öğrencilerle fiziksel aktivite yapılmıştır. Bu bağlamda toplamda 445 öğrenci ve 160 veliye ulaşılmıştır” dedi.