Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Halk Otobüslerini İzleme ve Akıllı kart Dolum Merkezi Açıldı

Gündem Yayın: 15.04.2015 14:50
Halk Otobüslerini İzleme ve Akıllı kart Dolum Merkezi Açıldı

Karabük Belediyesi Özel Halk Otobüsü İzleme ve Akıllı Kart Dolum Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı. Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan, MHP Karabük Milletvekili adayları Durmuş Yalçın, Ayhan Akbaş, Özel Halk Otobüs Firma yetkilileri ve vatandaşlar katıldığı açılış töreninde bir konuşma yapan Karabük Belediyesi Özel Halk Otobüsçüleri İşletmecileri Başkanı Kazım Ergün “İlimizde toplu taşımayı daha çağdaş ve modern bir seviyeye taşıma hedefiyle yola çıkan Karabük Belediyesi , Özel Halk Otobüsçüleri İşletmecileri olarak ilgili bakanlığımızın Türkiye’nin her yerinde tek akıllı kartla seyahat projesinin ilk ayağı olan ve bir çok ilde farklı isimlerle hayata geçirilen, kent içi toplum ulaşımında çalıştırılan özel halk otobüsleri yolcu binişlerinde içine elektronik ortamda parasal değer yüklenebilen kartları Karabük halkımızın hizmetine sunmuş bulunmaktayız. Karabük Belediye Başkanlığı denetimindeki şehir içi özel halk otobüsleri toplu taşıma araçlarında hizmet bedelleri için kullanılan nakit para kullanımı yanında, hizmet bedelleri elektronik olarak da takip edilebilecektir. çağdaş ve modern bir seviyeye taşıma hedefiyle yola çıkan Karabük Belediyesi , Özel Halk Otobüsçüleri İşletmecileri tam, emekli , öğrenci kartlarının yanı sıra özel durumlarından dolayı indirimli ve ücretsiz seyahat kartların kullanıcının avantajına olacak şekilde hizmete sunulmuştur” dedi
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ise 65 yaş üstü vatandaşlar için çıkartılan ücretsiz seyahat imkanının bu şekilde hayata geçirilemeyeceğini belirterek, “Etrafımıza şöyle bir baktığımızda değişen bir Karabük içerisinde yaşamaya devam ediyoruz. 2019 yılında da değişen değil değişmiş olan bir Karabük’te yaşamaya devam edeceğiz. Yapılan bu hizmet de halkın refahı ve huzuru içindir. Ben Karabük halkından toplamış olduğun bir lirayı bile Karabük halkına hizmet olarak geri veriyorum. Bundan sonrada elimden geldiği kadar hizmet vermeye gayret edeceğim. Siyaset yine başladı, yine sizlere bir sürü vaat bir sürü sözler verilecek. Ama arkanıza baktığınız zaman nasıl 2011 yılında herkes sözlen yol çıkıp, verilen sözlerle 2015 yılına geldiğimiz de hiçbir şey yapılmamış Karabük görüyoruz. 65 yaş üzeri olan herkese özel halk otobüsleri bedava yapıldı. Halk otobüsleri özel firma, devlet bir gün içerisinde 65 yaş üzeri olanlar için özel halk otobüslerini bedava yaptı. Devlet vergisini alıyor, mazotunu aynı fiyata satıyor devlet herkesin de ortağı değil. Bu problem sadece Karabük’ün problemi değil, komşu illerimizin de problemi. Ne zaman siyaset hareketlenirse üç günlük beş günlük çözüme kavuşturuyorlar. Çözüm ancak özel halk otobüslerine şu kadar katkıda buluyorum. Veyahutta belediye olarak bizlere derler ki, belediye size şu kadar katkıda bulunacaktır diye talimat verir. Benim bu tür ödemeleri bakanlığın talimatı dışında yapmam mümkün değil. Ama milletvekilleri, milletvekili adayları, çıkar bu işi belediye başkanı katkıda bulunsun yapsın derler. Bu seçim vaatlerinin içerisinde 65 yaş üstü vatandaşlarımızın özel halk otobüslerinden ücretsiz olarak faydalanması yeniden gündeme gelecek. Buna inanmayın, şu andaki sisteme göre bunun Türkiye genelinde uygulanması mümkün değil. Siyasetçiler çıkacak yine sizlere sözler vermeye başlayacaklar. Bunu bu sefer çok iyi şekilde değerlendirmeniz gerekiyor” dedi
Yapılan konuşmaların ardından Karabük Belediyesi Özel Halk Otobüsü İzleme Merkezi ve Akıllı Kart Dolum Merkezinin açılış kurdelesi kesilerek, törene katılanlara çeşitli ikramlar yapıldı.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Safranbolu’da “Hayat Boyu Öğrenme” toplantısı

Safranbolu Yayın: 24.07.2024 15:34
Safranbolu’da “Hayat Boyu Öğrenme” toplantısı

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde “Hayat Boyu Öğrenme” toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantı, Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı başkanlığında Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Toplantıda, ilçede yaygın eğitim hizmetleri veren Safranbolu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün son 2 yıllık istatistik verileri değerlendirilirken,2024-2025 eğitim öğretim yılında yapılacak olan kurs faaliyetleri ele alındı.

Kamu kurumları ile sivil toplum örgütlerinin ihtiyacı olan kurslar belirlenerek hayat boyu öğrenme kapsamında açılacak olan kurslarda ihtiyaç halinde, sınıf olarak kamu kurum ve kuruluşlarının fiziki imkanlarının kullanılmasına yönelik planlamalar yapılan toplantı, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.