Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Halk Eğitim Merkezinden Yıl Sonu Sergisi

Gündem Yayın: 03.06.2014 14:32

Eflani İlçe Halk Eğitim Merkezi tarafından yıl sonu sergisi açıldı. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü binasının giriş katındaki serginin açılışını, Kaymakam Tolga Özdemir, Garnizon Komutanı Rıfat Göktürk, Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul ile beraber yaptı. Açılışa, Emniyet Amiri Musa Celebi, ilçe milli eğitim şube müdürleri, Safranbolu Halk Eğitim Müdürü ile daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kurs öğretmenleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sezai Öztaş, açılışta yaptığı konuşmada, 2013-2014 eğitim öğretim dönemindeki çalışmalar hakkında bilgi verdi. Öztaş, “2013-2014 yılında Eflani Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak, içinde bulunduğumuz eğitim öğretim yılı içinde ilçemiz halkının ihtiyaç duyduğu ve istekte bulunduğu alanlarda kurs açarak vatandaşımıza eğitim öğretim hizmeti sunmaya çalıştık. Vatandaşların talep etmiş olduğu ve imkanlar ölçüsünde, bu yıl saç bakımı ve yapımı, hurç dikimi, 3-6 yaş aile eğitimi, düz kirkitli dokuma (yöresel bez), biçki dikiş, İngilizce, kalorifer ateşçiliği ve bilgisayar kursları açtık.” dedi.

Biçer döver kursuna talep topladıklarını söyleyen Sezai Öztaş, sözlerine şöyle devam etti: “Halk Eğitiminin amacının örgün eğitime hiç girmemiş veya örgün eğitimi bitirmiş yetişkin insanlara, onların ilgi istek ve kabiliyeti doğrultusunda kurs açarak bir meslek sahibi yapmak, biz bu amaç doğrultusunda örgün eğitimini tamamlamış kişilerin evde boş durmamaları ve belirli faaliyetlere katılması için çalışmalarımızı yürütüyoruz.”

Kaymakam Tolga Özdemir ve beraberindekiler el emeği göz nuru el işlemeleri sergisini gezerek kurs öğreticisi ve kursiyerlerden yapmış oldukları dantel ve nakışlar hakkında bilgi aldı. Sergideki el işlerinin çoğunluğu Eflani ilçesine has olan çember bezi üzerine yapıldığı ifade edildi.

Daha sonra kurslara katılanlara belgeleri verildi. Sergiye katılanlara çeşitli yiyeceklerden oluşan tabak ikram edildi. Serginin 3 gün açık kalacağı belirtildi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Dünya Yayın: 03.12.2023 08:36
Kaynak: İHA
Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda bulunan derelerde nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi.

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği (IUCN) tarafından nesli yok olma tehdidine yakın kategorisinde değerlendirilen su samuru görüntülendi. Dere kenarında yiyecek arayan 4 su samurunu vatandaş cep telefonlarıyla görüntüledi. Nesli tükenmekte olan su samurları geçtiğimiz günlerde Gölcük’te de görüntülenmişti. Çekilen yeni görüntülerde ise su samurlarının Abant Deresinde yiyecek aradıkları anlar yer aldı.

Paylaş: