Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Gümüşhane’de mahalle sakinlerini huzursuz eden dev kayalar dağcılar tarafından temizleniyor

Dünya Yayın: 03.09.2023 16:48
Kaynak: İHA
Gümüşhane’de mahalle sakinlerini huzursuz eden dev kayalar dağcılar tarafından temizleniyor

Gümüşhane’de Eskibağlar mahallesinde vatandaşların ağır olarak kullandığı yolun kenarındaki yamaçta asılı halde tehlikeye davetiye çıkaran devasa kayalar dağcılar tarafından temizleniyor.

Kentte, Eskibağlar mahallesinde bulunan ve mahalleliyi huzursuz eden kayalar dağcılar ve karayolları takımları tarafından temizleniyor. Çevreyolu ayrımı olarak da kullanılan yol güzergahında bulunan dağ yamaçlarında bulunan devasa kayalar nedeniyle mahalle sakinleri kaygıyla seyahat yaparken, başlatılan çalışmayla birlikte tehlikenin en aza indirilmesi hedefleniyor. Çalışmadan mutlu olduklarını lisana getiren mahalle sakinleri ise çalışmanın bitmesiyle birlikte rahat bir nefes alacaklarını lisana getirdi.

“Tamamlandığında rahatça seyahat edebileceğiz”

Eskibağlar mahallesinden kent merkezine ulaşımda tedirginlik yaşadıklarını lisana getiren mahalle sakini Rıdvan Kullukçu, “Burası jeolojik açıdan kayaların olduğu bir bölge, dağ yamacına yakın olduğu için kullandığımız yolda kayalar var. Bu kayalar sağlam değil altları boş, her an zaten düşebilecek taşlar. Buradan yaya da gidilebiliyor, araçla da geçilebiliyor bu nedenle bu taşlar kasvet teşkil ediyordu. Bununla ilgili çalışma başlatıldı bundan sonra insanların oradan geçerken rastgele bir korkusu kalmayacak. Daha öncesinde zira biz bu yoldan aşağıya inerken kopan taşları görüyorduk esasen umarım tamamlandığında bir sorun yaşamayacağız” dedi.

“Buradan aşağıya inerken korkuyoruz”

Tehlike arz eden yolu kullanmak için farklı alternatiflere yönelmek zorunda kaldıklarının altını çizen Bülent Kullukçu, “Taşlardan ötürü buradan ne aşağı inip ne üst çıkabiliyoruz, taksiyle farklı bir güzergâhtan gelip konutumuza gidiyoruz ulaşımda problemlerimiz oluyordu. Bu derdin çözülmesini istiyoruz, korkuyoruz buradan aşağıya giderken oradan bir kaya gelse ki geçmişte bunun örnekleri oldu, yaşlıyız kaçamayız sağlığımızdan oluruz. Çalışmalardan mutluyuz bitince rahat rahat kullanacağız aracımızla hayati tehlike olmadan gidip geleceğiz” diye konuştu.

Öte yandan çalışmalar esnasında çekilen imajlarda yamaçtan yuvarlanan kayaların devasa boyutları ise tehlikenin büyüklüğünü gözler önüne seriyor.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Huzurevinde 18 kişi zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı

Gündem Yayın: 23.09.2023 00:48
Kaynak: İHA
Huzurevinde 18 kişi zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı

Bolu’nun Gerede ilçesinde bir huzurevinde 18 kişi, zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye nazaran, Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan 18 vatandaş, akşam saatlerinde rahatsızlandı. İshal, kusma ve bulantı belirtileriyle rahatsızlanan vatandaşlar, zehirlenme kuşkusuyla Gerede ve Bolu’daki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Gece saatlerinde hastaneye kaldırılan huzurevi sakinlerinin tedavileri devam ederken, Gerede Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nce besin ve sudan incelenmek üzere numune alındığı öğrenildi.

Paylaş: