Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

GÖZÜNÜ TOPRAK DOYURSUN !

Manşet Yayın: 25.08.2023 11:31
GÖZÜNÜ TOPRAK DOYURSUN !

Bill Gates’in özellikle Trakya bölgesinde toprak aldığı ortaya çıktı.

Dünya’nın en büyük ağası(!*) Bill Gates, Edirne ve Kırklareli’nde 22 bin dönüm tarım arazisi satın almış! Trakya 2000 Sitesi’nin haberine göre; Gates, Türkiye’de toplam 56 bin dönüm arazi almış.

 

Hatırlayacaksınız, Marmaris bölgesine geldiği sırada ne tesadüf ki, yangınlar çıkmıştı. Oralara demir atıp arazi baktığı haberleri basına yansımıştı. Bu adam, dünyanın her yerinde tarım arazisi ve çiftliklere yatırım yapıyor. Gates, dünyanın çeşitli yerlerinde 6 milyon dönüm arazi satın almış. Bunu neden alıyor? . Günlerce bizim Marmaris kıyılarında dolaşıp durdu. Oralardan tarım arazisi bakmış. Hollanda ve Almanya’da da baktığı biliniyor. Kendilerine yetebilecek kadar tarım ürünü üretebilecekleri bir alan elde etmeye çalıştıkları gün gibi ortada.

 

Bunlar niye toprak alıyorlar? O kadar paraları var. Neden peki? Bir şeylere mi hazırlanıyorlar? Küresel bir krize hazırlık yapıyor olabilirler mi? İstedikleri zaman yapay kıtlık krizi çıkardıklarını biliyoruz. Bu yapay krizleri isterlerse; kalıcı, gerçek bir krize, kıtlığa çevirebilirler. Her şey adamların elinde. Para, Tohum, ilaç, medya… her şey onlarda. Gelecekte gıda ve toprak çok önemli hale gelecek. Çoktan geldi bile. Bu seytanlar muhtemelen, İnsanlığın kapanacağı bir sürece hazırlanıyorlar. Küresel kriz ve kargaşaya hazırlık yapıyorlar.

 

(*)Gates, ABD nin de en büyük toprak ağası. 1 milyon dekarın üzerinde toprağa sahip!

“Gözünü toprak doyursun”  sözü  bu herif için söylenmiş.

 

Bill Gates denen bu adamı; Koronavirüs salgınının dünya üzerinde etkili olduğu zaman diliminde ortaya çıkan komplo teorileri ile de tanıyoruz. Yahudi asıllı bu Amerikalı milyardere aman dikkat !

 

Yahudilik millî ve muharref (bozulmuş) bir dindir. Çünkü hak ve evrensel hiçbir dinde şu şekilde emirler olamaz:

“Tanrı Yahovanın sana teslim ettiği bütün kavimleri bitireceksin. Gözün onlara acımayacak.” (Tevrat tesniye Bab 7, cümle 16).

“Sana kulluk etmeyen millet ve ülke yok olacak ve on memleket tamamen harap olacak.” (Tevrat Işaya bab 60, cümle 12).

Bu ve benzeri kan, kin, kıtal ve katliam öğretileri ile yetişen Yahudiler, Dünya bünyesinde bir tümör, bir kanserdir. Tarihte, içinde yaşadıkları cemiyetlerde bu ve benzeri dini emirlerini, fırsat buldukça gerçekleştirdikleri için, hiçbir millet tarafından sevilmemiş, bilakis nefret edilmiştir.

 

Tarihi iyi okumak ve anlamak zorundayız. İsrail devletinin nasıl kurulduğunu hatırlatmaya gerek var mı?

 

“Ülkede yabancıların arazi ve emlak edinmesi salt bir mülkiyet sorunu olarak değerlendirilemez.

Toprak devletin vazgeçilmesi olanaksız temel unsuru, egemenlik ve bağımsızlığın simgesidir.”

Anayasa Mahkemesi Kararı 1985

 

Ülke ile ulus arasında bağlantı vardır. Ülke, bu ulusun bireylerine aittir. Belli bölgelerde toprak alacak yabancılar, bu hükümlerden yararlanarak o bölgelerde çoğunluk sağlayıp etkinlik kazanabilirler!

Ülkemiz üzerinde tehlikeli ve büyük oyunlar sahneleniyor!Örnek mi? Hatay’da Türk nüfusun aleyhine değişen  denge.

Demografik yapımızı mutlaka korumak zorundayız.

 

Biz toprağımıza sahip çıkarsak, her konuda üretimimizi artırırsak, tedbirlerimizi alırsak, aklımızı kullanırsak bunlar o planlarını gerçekleştiremeyecekler. Toplumsal bir farkındalık oluşturmak zorundayız.

Her karış toprağımıza sahip çıkmalıyız.

Ne diyordu komutan?

“Uyuma, uyursan ölürsün !

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akay, Ovacık’taki Tarihi Eser Tahribatını TBMM’ye Taşıdı

Manşet Yayın: 13.06.2024 10:55
Akay, Ovacık’taki Tarihi Eser Tahribatını TBMM’ye Taşıdı

CHP Karabük Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Cevdet Akay, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında Ovacık ilçesindeki tarihi yapıların tahribatına dikkat çekti.

TBMM Genel Kurulu’nda konuşan Milletvekili Akay, Ovacık ilçesine bağlı Pürçükören köyü Karakoyunlu Mahallesi’nde yer alan Gerdek Boğazı Kaya Mezarları, Karain Kaya Mezarları ve Kayadibi Mağarasının defineciler tarafından büyük tahribata uğratıldığını dile getirerek, tarihî yapıların koruma altına alınması için Kültür ve Turizm Bakanlığı’na çağrıda bulundu.

OVACIK, KARABÜK’ÜN TARİH KOKAN ŞİRİN BİR İLÇESİDİR

Ovacık ilçesinde, geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan tarihi eserler olduğuna dikkat çeken CHP Milletvekili Akay, “Ovacık ilçemiz, geçmişi yüzyıllar önceye dayanan Karabük’ün tarih kokan şirin bir ilçesidir. Ovacık ilçemizde yer alan Pürçükören köyü Karakoyunlu Mahallesi’ndeki Soğanlı Çayı vadisinde yer alan Gerdek Boğazı Kaya Mezarlarının tarihi 7’nci yüzyıla ve daha eskilere dayanmaktadır.” ifadelerini kullandı.

TARİHÎ ALANLAR DEFİNECİLERİN HEDEFİ OLDU, KORUNMADIĞI İÇİN DE YOK EDİLDİ

Tarihi alanların defineciler tarafından büyük tahribata uğradığını ifade ederek, tarihi alanların koruma altında olmadığı için yok edildiğin altını çizen Akay, “Pürçükören köyü Karakoyunlu Mahallesi’nin güneybatısında yer alan Karain Kaya Mezarları, doğu kısmında yer alan Kayadibi Mağarası ne yazık ki korunmamış ve büyük bir tahribata uğramıştır. Bu tarihî alanlar definecilerin hedefi olmuş, tahrip edilmiş, korunamadığı için de somut kültürel mirasımız yok edilmiştir.” dedi.

OVACIK’TAKİ TARİHÎ YAPILARI ACİL OLARAK KORUMA ALTINA ALIN

Ovacık ilçesinde tahribata uğramış yapıların koruma altına alınması için Kültür ve Turizm Bakanlığı’na çağrıda bulunan Milletvekili Akay, “Buradan Kültür ve Turizm Bakanlığı’na çağrıda bulunuyorum: Gün geçtikçe yok olan bu tarihî yapıları acil olarak koruma altına alın, turizme kazandırarak yok olmasını önleyin.” şeklinde konuştu.