Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

GÖZÜNÜ TOPRAK DOYURSUN !

Manşet Yayın: 25.08.2023 11:31
GÖZÜNÜ TOPRAK DOYURSUN !

Bill Gates’in özellikle Trakya bölgesinde toprak aldığı ortaya çıktı.

Dünya’nın en büyük ağası(!*) Bill Gates, Edirne ve Kırklareli’nde 22 bin dönüm tarım arazisi satın almış! Trakya 2000 Sitesi’nin haberine göre; Gates, Türkiye’de toplam 56 bin dönüm arazi almış.

 

Hatırlayacaksınız, Marmaris bölgesine geldiği sırada ne tesadüf ki, yangınlar çıkmıştı. Oralara demir atıp arazi baktığı haberleri basına yansımıştı. Bu adam, dünyanın her yerinde tarım arazisi ve çiftliklere yatırım yapıyor. Gates, dünyanın çeşitli yerlerinde 6 milyon dönüm arazi satın almış. Bunu neden alıyor? . Günlerce bizim Marmaris kıyılarında dolaşıp durdu. Oralardan tarım arazisi bakmış. Hollanda ve Almanya’da da baktığı biliniyor. Kendilerine yetebilecek kadar tarım ürünü üretebilecekleri bir alan elde etmeye çalıştıkları gün gibi ortada.

 

Bunlar niye toprak alıyorlar? O kadar paraları var. Neden peki? Bir şeylere mi hazırlanıyorlar? Küresel bir krize hazırlık yapıyor olabilirler mi? İstedikleri zaman yapay kıtlık krizi çıkardıklarını biliyoruz. Bu yapay krizleri isterlerse; kalıcı, gerçek bir krize, kıtlığa çevirebilirler. Her şey adamların elinde. Para, Tohum, ilaç, medya… her şey onlarda. Gelecekte gıda ve toprak çok önemli hale gelecek. Çoktan geldi bile. Bu seytanlar muhtemelen, İnsanlığın kapanacağı bir sürece hazırlanıyorlar. Küresel kriz ve kargaşaya hazırlık yapıyorlar.

 

(*)Gates, ABD nin de en büyük toprak ağası. 1 milyon dekarın üzerinde toprağa sahip!

“Gözünü toprak doyursun”  sözü  bu herif için söylenmiş.

 

Bill Gates denen bu adamı; Koronavirüs salgınının dünya üzerinde etkili olduğu zaman diliminde ortaya çıkan komplo teorileri ile de tanıyoruz. Yahudi asıllı bu Amerikalı milyardere aman dikkat !

 

Yahudilik millî ve muharref (bozulmuş) bir dindir. Çünkü hak ve evrensel hiçbir dinde şu şekilde emirler olamaz:

“Tanrı Yahovanın sana teslim ettiği bütün kavimleri bitireceksin. Gözün onlara acımayacak.” (Tevrat tesniye Bab 7, cümle 16).

“Sana kulluk etmeyen millet ve ülke yok olacak ve on memleket tamamen harap olacak.” (Tevrat Işaya bab 60, cümle 12).

Bu ve benzeri kan, kin, kıtal ve katliam öğretileri ile yetişen Yahudiler, Dünya bünyesinde bir tümör, bir kanserdir. Tarihte, içinde yaşadıkları cemiyetlerde bu ve benzeri dini emirlerini, fırsat buldukça gerçekleştirdikleri için, hiçbir millet tarafından sevilmemiş, bilakis nefret edilmiştir.

 

Tarihi iyi okumak ve anlamak zorundayız. İsrail devletinin nasıl kurulduğunu hatırlatmaya gerek var mı?

 

“Ülkede yabancıların arazi ve emlak edinmesi salt bir mülkiyet sorunu olarak değerlendirilemez.

Toprak devletin vazgeçilmesi olanaksız temel unsuru, egemenlik ve bağımsızlığın simgesidir.”

Anayasa Mahkemesi Kararı 1985

 

Ülke ile ulus arasında bağlantı vardır. Ülke, bu ulusun bireylerine aittir. Belli bölgelerde toprak alacak yabancılar, bu hükümlerden yararlanarak o bölgelerde çoğunluk sağlayıp etkinlik kazanabilirler!

Ülkemiz üzerinde tehlikeli ve büyük oyunlar sahneleniyor!Örnek mi? Hatay’da Türk nüfusun aleyhine değişen  denge.

Demografik yapımızı mutlaka korumak zorundayız.

 

Biz toprağımıza sahip çıkarsak, her konuda üretimimizi artırırsak, tedbirlerimizi alırsak, aklımızı kullanırsak bunlar o planlarını gerçekleştiremeyecekler. Toplumsal bir farkındalık oluşturmak zorundayız.

Her karış toprağımıza sahip çıkmalıyız.

Ne diyordu komutan?

“Uyuma, uyursan ölürsün !

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Ordu’da özgür piyasada fındık 100 lirayı aştı

Ekonomi Yayın: 22.09.2023 00:48
Kaynak: İHA
Ordu’da özgür piyasada fındık 100 lirayı aştı

Ordu’da hür piyasada fındık fiyatları 100 lira düzeyine ulaşırken, üreticiler fındıklarını depolayacaklarını söyledi. Türkiye Ziraat Odaları Birliği İdare Heyeti Üyesi Arslan Soydan, “Serbest piyasa süratli bir halde yükselişe geçti ve 100 lira düzeylerinde hatta birtakım noktalarda üzerinde alım yapan alıcıları görüyoruz, bu yükseliş devam edecektir” dedi.

Türkiye’de en fazla fındık üretimimin yapıldığı Ordu’da hür piyasada fiyatlar 100 lira düzeylerine kadar yükseldi. Üreticiler, fiyatların daha da artacağını düşündüklerini, bu yıl rekoltenin açıklananın altında olduğunu belirterek, mahsullerini depolayacaklarını söyledi.

“Yükseliş süratli bir biçimde devam edecektir”

Türkiye Ziraat Odaları Birliği İdare Heyeti Üyesi Arslan Soydan, “TMO fındık alımlarına başladığında özgür piyasa 72 liradan alımlara başlamıştı. Şu anda ise bir aya yakın müddettir fındık pazara iniyor, hür piyasa süratli bir biçimde yükselişe geçti ve 100 lira düzeylerinde hatta kimi noktalarda üzerinde alım yapan alıcıları görüyoruz. Tabi bu yükseliş devam edecektir. Biz üreticilerimize bilhassa hasat bittikten sonra ‘ihtiyacınız kadar fındığı pazara indirin’ formunda açıklamalarda bulunduk. Üreticilerimiz de bunları dikkate aldı ve bu üreticilerin ellerinde fındıkları duruyor, muhtaçlığı olan üreticiler ise pazara fındıklarını indirdi. Şu anda 100 lira düzeylerinde olan fındık fiyatları süratli bir halde yükselecek” diye konuştu.

“Ciddi bir talep var, fındık yok satıyor”

Bu yıl rekoltenin düştüğünü ve Türk fındığının kalitesinin öbür ülkelere nazaran çok yüksek olduğunu aktaran Soydan, “Bahçede görülen fındık ağustos ayında harmana gelmedi. Yani genel bir rekolte düşüşü var. Bu düşüş karşısında nitekim ülkemizde üretilen fındığa da önemli bir talep var. Fındık çok kıymetli bir ihracat eseri. O açıdan fındık yok satıyor. Üreticinin bu günlerdeki fiyatlar, hasattan çabucak sonra bekledikleri fiyatlardı. En azından fındığını elinde bulunduran üreticilerimize yüksek fiyattan sağma fırsatı doğdu” sözlerine yer verdi.

“Verim ve kaliteyi arttırmamız lazım”

Serbest piyasada oluşan fiyatların 2024 yılı dönemini da olumlu istikamette etkileyeceğini aktaran Soydan, “Talebin ağır olduğu Türk fındığının yerini öbür bir ülkenin fındığının dolduramayacağını açıkça görüyoruz. Onun şuan oluşan fiyatların, gelecek dönem daha da âlâ olacağını düşünüyoruz. Bizim de fındığımıza en düzgün formda bakarak, randıman ve kaliteyi arttırmamız lazım” biçiminde konuştu.

Zeynep Şahin isimli fındık üreticisi oluşan 100 TL’lik fiyatın kendisi için yetersiz olduğunu, bu sebeple mahsulünü depoda bekleteceğini söyledi. Şahin, “Şu anda piyasa yeterli üzere lakin ileride daha güzel olacak üzere. Bu sene kayıp var, yaklaşık 1 ton eserimiz olur” biçiminde konuştu.

İsmet Sırtbaşı isimli üretici de kimi manavlarında fındığın 105 liradan da alıcı bulduğunu söyledi. Piyasada fındığın biraz daha yükselmesini beklediğini belirten Sırtbaşı, sonrasında ise depolayacak yeri olmadığı için satacağını tabir etti.