Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

GMİS’te Devir Teslim Yapıldı

Zonguldak Yayın: 09.04.2015 07:42
GMİS’te Devir Teslim Yapıldı

ZONGULDAK Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) yeni yönetim kurulu göreve başladı.
Genel Başkan Ahmet Demirci, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Hakkı Arslan, Genel Mali Sekreter Adnan Tıska ve Genel Teşkilatlandırma ve
Genel Genel Eğitim Sekreteri Satılmış Uludağ’dan oluşan yeni yönetim kurulu üyeleri İl
Seçim Kurulu’ndan 8 Nisan 2015 tarihinde teslim aldıkları genel kurul mazbataları ile göreve başladı.
Mazbataların alınmasından sonra GMİS’de önceki yönetim kurulu ile devir teslim töreni yapıldı.
Yeni Genel Başkan Ahmet Demirci ile önceki
Genel Başkan Eyüp
Alabaş arasında Genel Başkanlık makamında yapılan devir teslim töreni dayanışma örneklerinin sergilendiği bir ortamda gerçekleşti.
GMİS’in 4 yıllık sürede alınan kararlarında yer aldığı Yönetim Kurulu Karar defterini yeni Genel Başkan Ahmet Demirci’ye teslim eden Eyüp Alabaş, yeni yönetime başarılar dilerken; “Bundan sonra da bir maden işçisi olarak sendikamın her türlü eyleminde, mücadelesinde devamlı arkasında olacağım, destekçileri olacağım” dedi.
Genel Başkan Ahmet Demirci, Alabaş’a 4 yıllık genel başkanlık ve daha önceki dönemde yaptığı genel eğitim sekreteri olarak verdiği katkılardan dolayı teşekkür ederek; “Bu bir bayrak yarışı, sayın başkandan bayrağı devir aldık ve bu bayrağı daima yükseklerde tutmak, daha yükseklere taşımak idealimizdir.
Bölgemizin, ülkemizin sorunları var.
Bu sorunların çözümünde en büyük güvencimiz madencinin özelliği olan, dayanışma ve birlikte mücadele kültürüdür” dedi.
GMİS Genel Merkez Yönetim Kurulu’nu oluşturan diğer kurullarda da devir teslim töreni karşılıklı iyi dilek temennileri yapıldı.
Yeni yöneticiler, görevi devraldıkları önceki yöneticileri çiçek buketi sunarak uğurladılar.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Memurların yürüyüşüne valilik engeli

Gündem Yayın: 23.07.2024 20:00
İhlas Haber Ajansı

Büro Memur-Sen üyelerinin Bolu’dan Ankara’ya talepleri için gerçekleştireceği yürüyüşe Bolu Valiliği, araç trafiği yoğunluğu ve çevresel risk sebebiyle izin vermedi.

Geçtiğimiz gün Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Bolu’ya gelmişti. Bolu’da Köroğlu Heykeli’nin önünde gazetecilere açıklamalarda bulunan Yazgan, talepleri için 4 maddeli eylem planı yaptıklarını ifade etti. İlk 3 eylem planında istediklerini elde edemediklerini belirten Yazgan, Bolu’dan Ankara’ya seslerini duyurmak için yürüyüş yapacaklarını belirtti. Bolu’dan Ankara’ya yürümelerinin sebebinin 3 milyon 600 bin adım sayısına denk olduğunu dile getiren Yazgan, 3600 ek göstergenin yasalaştırılmasını istediklerini söyledi. Yürüyüş için 24 Temmuz tarihini işaret eden Yazgan’a Bolu Valiliği engeli geldi. Bolu Valiliği tarafından asayiş ve trafik güvenliği risk analizi çerçevesinde değerlendirilen yürüyüş, araç trafiği yoğunluğu, mesafesi, çevresel riskler nedeniyle iptal edildi. Büro Memur-Sen’in yapacağı yürüyüşü uygun görmeyen Bolu Valiliği, can ve mal güvenliğinin riske atılmamasını göz önünde bulundurduklarının altını çizdi.