Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Giresun’da sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi

Dünya Yayın: 04.09.2023 16:24
Kaynak: İHA
Giresun’da sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi

Giresun kent merkezinde tesirli olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi.

Akşam saatlerinde başlayan yağışın ilerleyen saatlerde sağanak yağışa dönüşmesi, Karadeniz Kıyı Yolu’nun Keşapdurağı mevkiinde su birikintisine neden oldu. Karadeniz Kıyı Yolu’ndaki su birikintisi trafiği aksattı. Ordu ve Trabzon taraflarına bir müddet ulaşıma kapanan yol, yapılan çalışmaların akabinde denetimli olarak ulaşıma açıldı.

Öte yandan kentin Sazbeyi mevkinde ise, binaların yer katındaki birtakım iş yerlerini su bastı. Giresun Belediyesi takımları, iş yerlerinin yanı sıra sokaklarda biriken suyu tahliye etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Huzurevinde 18 kişi zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı

Gündem Yayın: 23.09.2023 00:48
Kaynak: İHA
Huzurevinde 18 kişi zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı

Bolu’nun Gerede ilçesinde bir huzurevinde 18 kişi, zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye nazaran, Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan 18 vatandaş, akşam saatlerinde rahatsızlandı. İshal, kusma ve bulantı belirtileriyle rahatsızlanan vatandaşlar, zehirlenme kuşkusuyla Gerede ve Bolu’daki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Gece saatlerinde hastaneye kaldırılan huzurevi sakinlerinin tedavileri devam ederken, Gerede Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nce besin ve sudan incelenmek üzere numune alındığı öğrenildi.

Paylaş: