Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Gezici Başkanlık Ofisi Aydınlıkevler’e Kuruldu

Gündem Yayın: 14.04.2015 14:20
Gezici Başkanlık Ofisi Aydınlıkevler’e Kuruldu

Makamını bir günlüğüne Aydınlıkevler Mahallesi’ne taşıyan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, burada hem çalışmalarını yürüttü, hem de mahallenin sıkıntılarını tespit etti.
“Başkan burada” sloganıyla makamını her gün farklı bir mahallesine taşıyan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 5000 Evler Cumhuriyet Mahallesinin ardından bu kez Aydınlıkevler’deydi. Vatandaşlar Halim deresinin asfaltlanması ve ağır vasıtalı araçların yollara hasar verdiğini ve bununla ilgili şikâyetlerini dile getirdi.
Mahalleleri ile ilgili bilgiler veren Aydınlıkevler Mahallesi Muhtarı Adem Maden, mahallelerinde yapılan Sosyal Yaşam Merkezinin 2. katının yapılmasından dolayı Başkan Vergili’ye mahalle sakinleri adına teşekkür etti.
Şehir merkezinde altyapı çalışmalarını tamamladıklarını kaydeden Başkan Vergili de yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin en temiz suyunu, evlerinizin musluğuna kadar getirdik. Halim deresi asfalt sorunu bir ay içinde bitecek. Yaptığımız çalışmaları hesaplı harcayarak ortaya çıkarıyoruz. Geçtiğimiz 5 yılda yaptığımız işleri 500 bin nüfuslu bir il yapamaz. Biz bu şehirde kent meydanı, battı çıktısı, yürüyen merdiveni, asansörü, 70 tane çocuk parkı, 20 tane sosyal yaşam merkezi yapılan Türkiye’nin en kaliteli ve en ucuz içme suyuna sahip bir Karabük böyle bir çalışmayı yaptık. 500 bin nüfuslu bir il bunu yapamaz” dedi.
Başkan Vergili kendileri ile bir süre sohbet ettikten sonra Aydınlıkevler Sosyal Yaşam Merkezinde oluşturulan Başkanlık makamından ayrıldı.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Memurların yürüyüşüne valilik engeli

Gündem Yayın: 23.07.2024 20:00
İhlas Haber Ajansı

Büro Memur-Sen üyelerinin Bolu’dan Ankara’ya talepleri için gerçekleştireceği yürüyüşe Bolu Valiliği, araç trafiği yoğunluğu ve çevresel risk sebebiyle izin vermedi.

Geçtiğimiz gün Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Bolu’ya gelmişti. Bolu’da Köroğlu Heykeli’nin önünde gazetecilere açıklamalarda bulunan Yazgan, talepleri için 4 maddeli eylem planı yaptıklarını ifade etti. İlk 3 eylem planında istediklerini elde edemediklerini belirten Yazgan, Bolu’dan Ankara’ya seslerini duyurmak için yürüyüş yapacaklarını belirtti. Bolu’dan Ankara’ya yürümelerinin sebebinin 3 milyon 600 bin adım sayısına denk olduğunu dile getiren Yazgan, 3600 ek göstergenin yasalaştırılmasını istediklerini söyledi. Yürüyüş için 24 Temmuz tarihini işaret eden Yazgan’a Bolu Valiliği engeli geldi. Bolu Valiliği tarafından asayiş ve trafik güvenliği risk analizi çerçevesinde değerlendirilen yürüyüş, araç trafiği yoğunluğu, mesafesi, çevresel riskler nedeniyle iptal edildi. Büro Memur-Sen’in yapacağı yürüyüşü uygun görmeyen Bolu Valiliği, can ve mal güvenliğinin riske atılmamasını göz önünde bulundurduklarının altını çizdi.