Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Geleneksel Mahalle İftarları Kirkille de Başladı

Safranbolu Yayın: 01.07.2014 08:41
Geleneksel Mahalle İftarları Kirkille de Başladı

Safranbolu Belediyesi Ramazan ayının gelmesi ile birlikte çarşı merkezinde ki iftarlarının yanında mahalle iftarlarına da devam ediyor.

Safranbolu Belediyesinin mahalle iftarları geçen yılki gibi kaldığı yerden devam ederken, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy da Kirkille Mahallesi sakinleri ile birlikte orucunu açtı. Oldukça kalabalık bir vatandaş topluluğu ile birlikte orucunu açan Başkan Aksoy sıraya girip yemeğini alırken, görevli personele iftar yemeklerine özendikleri, hijyene dikkat ettikleri için teşekkür etti.

İftar sonrası edilen duaların ardından mahalle sakinlerine hitaben bir konuşma yapan Aksoy; “Mahalle iftarlarımızın startını Kirkille Mahallemizden verdik. Çok şükür hizmetlerimize de bu buradan başladık. Doğalgaz çalışmasını başlattık, park sıkıntısını çözdük. El birliği ile inşallah tüm sıkıntılarımızı çözeceğiz. Bizler bu akşam sizlerle bir araya gelerek iftarımızı yaptık. Ben iftarımıza icabet ettiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kirkille Mahalle Muhtarı Mahmut Doğan ise; yaptığı kısa konuşmada “Belediyemizin ilk iftarını mahallemizde açtırması bizleri gururlandırmıştır. Belediyemizin doğalgaz firması ile birlikte çalışması sonucu mahallemiz doğalgaza kavuştu. Bunun peşinden yollarımızın yapılıyor. Ben başkanımız Sayın Dr. Necdet Aksoy Bey’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

Zonguldak Yayın: 01.10.2023 04:48
Kaynak: İHA
Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı kamuda, şehit madenci yakınlarının istihdam edilmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Vekil Avcı yaptığı açıklamada kamuda istihdam edilen şehit madenci yakınını sayısının 496’ya ulaştığını ifade ederken, işlemleri devam eden 255 kişinin ise kısa sürede iş başı yapacağını ifade etti. Avcı açıklamasında şöyle dedi:

“Bilindiği üzere; hükümetimiz tarafından getirilen yasal düzenleme ile birlikte; yer altı kömür madenlerinde bugüne kadar yaşanan kazalarda yaşamlarını yitiren madenci kardeşlerimizin yakınlarına bir kişilik istihdam hakkı tanınmıştı. Hayatını kaybeden kişinin yakınlarından biri kamuda sürekli işçi olarak iş başı yapmasına ilişkin süreç hızla devam ediyoruz Düzenlemeye göre; istihdam hakkından sırasıyla ölen madencinin eş ve çocuklarından birisi, eşi ve çocuğu yoksa kardeşlerinden biri yararlanıyor. Düzenlemenin Resmi Gazete ’de yayınlanması ile birlikte; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları, Bakanlığımız yakın takipleri ile alımlar devam ediyor. Zonguldak, Bartın ve Karabük’te yapılan başvurular neticesinde; 21 Eylül 2023 tarihi itibari ile 496 şehit madenci yakını kamuda iş başı yaptı. Başvuru süreci devam eden 255 kardeşimizde kısa sürede inşallah iş başı yapacaklar. Önemle belirtmek istiyorum ki; her daim minnet duyacağımız şehit madencilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Bu vesileyle, tüm şehit madencilerimizi tekraren minnetle yâd ediyorum, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Aziz hatıraları daima yaşayacak. Mekânları cennet olsun. Cumamız mübarek, Allah’ın rahmet, bereketi üzerimize olsun.”