Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Feyzioğlu Karabük’te Anayasa Değişikliğini Anlattı

Gündem Yayın: 23.03.2017 16:47
Feyzioğlu Karabük’te Anayasa Değişikliğini Anlattı

 

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Karabük Baro Başkanlığının düzenlediği “Anayasa Değişikliğini Tartışıyoruz” konulu panele katıldı. Yoğun bir katılımın olduğu panelde konuşan  Feyizoğlu; “Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuş tüm Türk Devletlerinden aldığı birikimle damıtıla, damıtıla sağlam temeller üzerinde yükselmiştir. Bu sağlam temelleri yıkıp Kabile Devleti kurulmasına Milletimiz Hayır diyor alışın buna” dedi

 

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Karabük Baro Başkanlığı tarafından Karabük Kent Meydanındaki Belediye Nikah Salonunda düzenlenen “Anayasa Değişikliğini Tartışıyoruz” konulu panele katıldı.

Feyzioğlu yaptığı konuşmada;  öncelikle Karabük’ün kuruluş yıldönümü olan 3 Nisan’ı kutladı ve “Büyük Cumhuriyet Projesinin temellerini atanları bir kez daha rahmetle anıyorum. Karabük Cumhuriyet’in ete kemiğe büründüğü kenttir” dedi

Anayasa Değişikliği konusunda Milleti bilgilendirmek için yollara düştüklerini belirten Feyzioğlu, kendilerini siyaset yapmakla suçlayanlara vurgu yaptı ve “ biz hiçbir siyasi partinin ön ya da arka bahçesi değiliz. Tek kaygımız Türkiye’nin geleceği, Türk milletinin geleceği. Her attıkları adımı kendi siyasi istikballeri için atanlar bizi anlayamazlar. Bu mücadele siyasi mücadele değil, Kuvayi Milliye mücadelesidir” dedi

Feyzioğlu “ Türkiye Barolar Birliği kanunu ve Avukatlar kanunun ilgili maddeleri gereğince Türkiye Barolar Birliği Anayasa Değişikliği konusunda Cumhurbaşkanını, Milletvekillerini ve milleti bilgilendirmekle görevlendirilmiştir. Anayasa Değişikliğini mevzuat aşamasında bilgilendirmek, yürürlüğe girmeden eksik yönlerini anlatmaktır. Bunu herhangi bir vatandaş bilmeyebilir, ama bir hukukçu bilmezse makul karşılanamaz” dedi

“ YARGIYI F TİPİ ÖRGÜTE TESLİM ETTİLER”

2010 ve sonrasında  yargıyı tüm uyarılara rağmen F tipi suç örgütüne teslim ettiler diyen Feyzioğlu “ 2010 yılında tüm uyarılarımıza rağmen yargıyı F tipi suç örgütüne teslim ettiler. Yargı hakim cüppesi giymiş imamlar tarafından yönetildi. Cemaat evlerinde karar aldılar, mahkemede hüküm diye geçtiler. Bir devlet yargısını cemaatin hakimiyetine verdiler. Hakimi hakim olmaktan çıkarıp cemaat üyesi yaptılar.Bugün bunların akibeti ortada işte. Bundan sonra cemaatçilerini yerini iş takipçileri alacak. Yeni iş takipçileri ortaya çıksın, bizden bundan sebeplenelim diyenler var. Siz iş takipçisi olabilirsiniz, ama biz avukatız. Siz iktidarlar değişince işsiz kalacaksınız. Biz aynı yerdeyiz. Biz avukatız” dedi

HODRİ MEYDAN!

Pensilvanya’ya gidip el etek öpenlerin 17/25 sonrası masanın altına gizlendiğini, kimin kazanacağını masanın altından izlediğini belirten Feyzioğlu “ Dün Pensilvanya’ya gidip el etek öpenler, 17/25 sonrası masanın altına gizlenip kimin kazanacağını izlediler, sonrada çıkıp hakaret ettiler. Ağız dolusu söverek paçayı kurtarmaya çalışmışsan avukat değilsin” diyerek göndermede bulundu

BAŞKAN AYNI ZAMANDA SİYASİ PARTİ GENEL BAŞKANI OLACAK,

Anayasa değişikliği ile Başkanın aynı zamanda Siyasi Parti Genel başkanı olacağını belirten Feyzioğlu, “Hiç bid demokratik ülkede Başkan siyasi partinin genel başkanı değildir. Bu tek örnek olacak. Tabi Tanzanya ve Saddam ve Kaddafi’yi bunun dışında tutuyorum.

Madem Meclisi güçlendireceksiniz o zaman tercihli oy sistemi koyun, ön seçim yapın diyen Feyzioğlu, o zaman o zaman HSYK atayın, her şeyi atayın” dedi

BU SAĞLAM TEMELLERİ YIKIP KABİLE DEVLETİ KURULMASINA MİLLETİMİZ HAYIR DİYOR ALIŞIN BUNA

Yeni Anayasa Değişikliği ile iki başlığın ortadan kaldırılacağını yönündeki açıklamalara da açıklık getiren Feyzioğlu “ Doğru iki başlılık ortadan kalkacak 957 başcık, 957 kral olacak. Türkiye devleti Kabile Devleti olacak. Yeni Anayasa’da 108. maddeye göre tüm Devlet memurlarının disiplin amiri Başkan olacak. Yani Kaymakamı, Emniyet müdürünü istediği cezayı verip, sürebilecek. 2010’daki gibi bu Anayasa Değişikliği küresel kuklacıların bir oyunu. Biz Cumhurbaşkanımız 2010 yılındaki gibi yanıltılsın istemiyoruz. Benim söylediğim her cümle belgelidir. Belge ile konuşacak varsa gelsin, Hodri meydan, yoksa hakaretle cevap vereceklerse Yahya Efendinin dediği gibi Edep yahu.

Siz kimsiniz Türkiye Cumhuriyeti Memurlarını Partinizin İlçe Başkanı karşısında  hazır ola çekip hizaya çekmeye kalkarsınız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuş tüm Türk Devletlerinden aldığı birikimle damıtıla, damıtıla sağlam temeller üzerinde yükselmiştir. Bu sağlam temelleri yıkıp Kabile Devleti kurulmasına Milletimiz Hayır diyor alışın buna. HSYK’nın 13 üyesi var, diyorlar ki başkan sanane, ne karışıyorsun buna  hazır şurda iş takipçiliğine hazırlanıyoruz, biraz da bizim gözümüz duygusallık görsün (para) bizim de kalbimizin duygusallığa ihtiyacı var gören gördü sırada biz olmalıyız bak cemaatçiler hepsi doldurdular iş takipçiliği ile ama şimdi sıra bizde 13 tane adam atayacaksın HSYK’ya 13’ün 6’sını kafadan atıyorsun, kalan 7’sini koşuyorsun Meclise orda İktidar Partisinin başına geçiyorsun ve en az 4’ünü de orda atatıyorsun ne oldu vatandaşın namusu Hakime emanet, Hakimin geleceği HSYK’ya emanet, HSYK kimin elinde Devlet Başkanının elinde peki Devlet Başkanının İlçedeki temsilcisi kim İlçe Başkanı bu Anayasa değişikliği Ağır Ceza Reislerini, Savcıları, Sulh Ceza Hakimlerini, Asliye Hukuk Hakimlerini, Sulh Hukuk Hakimlerini İlçe başkanının Kapısında Hazır Ola çekme Anayasası. Hani Adalet Mülkün Temeli idi, Adalet Mülkün Temeli olmaktan çıkarsa Mülk Temelsiz kalır, Mülk Ülkedir, Ülke çöker. Bu biz Avukatların Namus meselesidir. Bu namus meselesi sebebiyle bu görev herkesten önce ama hep birlikte sizinle bizimdir, bizim. Yeni Yarattığınız İş Takipçilerine izin vermemek için yoldayız, meslektaşlarımızın ekmeğini korumak için yoldayız, vatandaşlarımızın torunlarının geleceği için yoldayız” dedi.

Panele TBB Başkanı Metin Feyzioğlu birlikte Prof. Dr. Süheyl  Batum, Prof. Dr. Yalçın Karatepe de katıldı.

 

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Manşet Yayın: 24.07.2024 13:47
Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesinin 5000 Evler Mahallesinde bulunan Ek Hizmet Binasındaki sorunların her geçen büyüdüğü ifade edilirken, 2023 yılı Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılarak adeta seçim yatırımı olarak kullanılan ek hizmet binasındaki sorunların giderilmesi  işinin Sağlık Bakanlığının uhdesinde olması hem İl Sağlık Müdürlüğünün hem de hastane yönetiminin elini kolunu bağlıyor.

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastane binasında yaşanan sorunlar gün geçtikçe artıyor. Mahalle sakinleri ve hastalar, binanın tam anlamıyla hizmet vermediğini ve çeşitli sorunlarla karşılaştıklarını belirtiyor.

Ek binanın en dikkat çeken problemleri arasında asansörlerin sürekli arızalanması ve tavanların sızdırması bulunuyor. Bu durum, hem hastaların hem de hastane personelinin günlük işleyişini olumsuz etkiliyor. Ayrıca, hastanenin birçok noktasında eksikliklerin ve tamirat gerektiren durumların mevcut olduğu ifade ediliyor.

“HASTANE EKSİK TESLİM EDİLMİŞ”

Edinilen bilgilere göre; Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastanesini firmanın eksiklerle birlikte Sağlık Bakanlığına teslim ettiği öğrenildi. Bununla birlikte hastanesinin eksiklerinin giderilmesi işinin tamamen Sağlık Bakanlığının uhdesinde olduğu belirtilirken, firmanın eksiklerle birlikte Bakanlığa hastaneyi teslim ettiği, Bakanlığında eksiklerle birlikte hastanenin geçici kabulünü yaptığı, iki senelik süresi olan geçici kabulün bir senesinin dolduğu bildirildi. Yine hastanenin tüm eksiklerinin Sağlık Bakanlığına iletildiği belirtilirken, Hastaneyi yapan firmanın konkordato ilan etmesinden dolayı eksikliklerin giderilmesi işinin başka bir firmaya ihale edileceği öğrenildi.

Öte yandan hastanenin eksikliklerinin giderilmesi noktasında Sağlık Bakanlığından para talep edildiği, ancak Bakanlığın buna karşı çıkarak hastanedeki eksikliklerin kendileri tarafından giderileceğinin söylendiği ifade edildi.

MAHALLE SAKİNLERİ VE HASTALAER TEPKİLİ

Mahalle sakinleri ve hastalar, bu sorunlar yüzünden sağlık hizmetlerinin aksadığını ve ek binanın tam anlamıyla hizmete açılmadığını dile getirerek yetkililerden çözüm bekliyor. 2023 Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılan hastanenin adeta seçim malzemesi olarak kullanıldığını da söyleyen mahalle sakinleri siyasilerin bu işe mutlaka çözüm bulması gerektiğini de ifade ediyorlar. Sağlık hizmetlerinden daha verimli ve sorunsuz bir şekilde faydalanmak isteyen vatandaşlar, ek binanın en kısa sürede gerekli onarımlarının yapılmasını ve eksikliklerin giderilmesini talep ediyor.

Diğer yandan bu sorunların çözülmesi, hem sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması hem de hasta ve çalışanların güvenliği açısından büyük önem taşırken,  Yetkililerin,  bu tür olumsuzlukları ortadan kaldıracak önlemler alması ve ek binanın tam anlamıyla işlevsel hale getirilmesi isteniyor.