Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Esnaf Kredi Kefalet-2 Kooperatifi Seçimi 4 Haziran’da

Günlük Yayın: 30.05.2023 14:47
Esnaf Kredi Kefalet-2 Kooperatifi Seçimi 4 Haziran’da

Karabük Esnaf Odası Başkanı Yıldıray Yıldırım, Umum Servis Odası Başkanı Hüseyin Kılıç,

Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cemal Topçu, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Erol Işık, Sebzeciler, Balıkçılar, Kasaplar, Pazarcılar Esnaf Odası  Başkanı Cuma Kara, Elektrik ve Elektronikçiler Odası Başkanı Yasin Özçelik, Karabük Esnaf Odası Başkan Yardımcısı Ahmet Okan Kirman bir araya gelerek ortak basın açıklaması yaptılar.

4 Haziran Pazar günü saat 11.00’de Vali Kayalı Gençlik Merkezinde yapılacak olan kongreye tüm esnaflar davet edilirken, yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Esnaf Kredi Kefalet-2 Kooperatifi 2 Seçimleri Öncesi 2 Aday Birleşti. Bilindiği üzere Karabük 2 Nolu Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi seçimi 7 Şubat 2023 tarihinde haziruna imza atanların sayısı ile oy kullananların sayısının tutmaması sebebi ile iptal edilmiş idi. Deprem Felaketi gölgesinde gergin ve 3 adaylı bir seçim ile Karabük Esnafımıza yakışmayan bu seçim için her ne kadar aşağıda imzası bulunan biz Oda Başkanları olarak bir sorumluluğumuz olmasa da gerginlik tarafları olduğumuz için Esnaf ve Sanatkarlarımızdan ve Karabük Kamuoyundan özür dileriz. Kıymetli Esnaflarımızın hiçbir zaman böyle bir durumu hak etmediği konusunda hemfikiriz. Esnaflarımız her zaman her yerde sergilediği doğru duruş ve tutumu o günde sergilemiştir. Bizler Oda Başkanları ve Temsilcileri olarak seçim günü yapılan haksızlıklara ve adaletsizliklere karşı koyamayarak gerginlik tarafı olduk. Tüm bu davranışlar, yapılan usulsüzlükler seçimin iptali ile tescillenmiş oldu.

Tüm bunların gölgesinde Ülkemizin yeniden bir seçim arifesinde Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilleri seçim çalışmaları ile uğraşıldığı bu dönemde bir oldu bitti ile 4 Haziran’da Kooperatifimizin seçim kararı alınmıştır. Mesele bellidir. Ülke Cumhurbaşkanı Milletvekili seçimi ile uğraşırken, bu kargaşada seçimi sessiz sedasız yapmaktır. Kaldı ki seçime 4 gün kalmasına rağmen Başkan tarafından esnaflara yönelik bir çağrı, duyuru basın bildirisi yapılmamıştır.

Biz Esnaf ve Sanatkarımızı yeni bir kavganın, kargaşanın içine sürüklemek istemediğimiz için birleşerek aşağıda imzası bulunan Oda Başkanları olarak Kefalet Yönetimine talibiz.Allah’ın izni ile bizim yönetimimizde hiçbir Esnafımız kayıp yaşamayacak ve kredi talepleri anında şeffaf ve adil bir şekilde sonuçlanacak. Tüm üyeler ister bağlı Odalarından isterlerse Kooperatifimizden krediye müracaat edebilecekler. Kooperatifimizde tüm Odalarımızın Başkanları söz sahibi olacak. Barış, Kardeşlik ve Dostluk ortamı pekişecektir. Bu konuda ilk adım olarak tüm Yönetimimizi Oda Başkanlarımızdan oluşturup, her meslekte Esnafımıza hitap etmek için çalışacağız Tek gündemimiz Esnaflarımızın işlerini büyütmek odaklı çalışma olacak. Kooperatifimizle beraber tüm Odalarımız ve Esnaflarımız büyüyecek.

4 Haziran 2023 Pazar günü Yenişehir Vali Nafiz Kayalı Spor Salonunda saat 11:00’de yapılacak Kooperatifimiz Genel Kuruluna tüm Esnaflarımızı davet eder, hayırlı bereketli işler dileriz.” (Haber Merkezi)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Yeni Samsun Müzesi açılış için gün sayıyor: En değerli 2. hazine, 5 bin yıllık ameliyat

Kültür Sanat Yayın: 04.12.2023 20:24
Kaynak: İHA

Türkiye’de Karun Hazinesi’nden sonra en değerli hazine olarak gösterilen Amisos Hazinesi ile 5 bin yıllık beyin ameliyatı izleri bulunan kafataslarının da sergilendiği yeni Samsun Müzesi, açılış için gün sayıyor.

Samsun Valisi Orhan Tavlı, Samsun Müzesi’nin çok önemli ve nadide tarih, kültür ve sanatsal eserlere ev sahipliği yaptığını ifade ederek, müzenin Samsun’un ve Karadeniz’in tarihi ve arkeolojik potansiyelinin yeniden keşfedilmesine de hizmet edeceğini vurguladı. Açılış için gün sayan müzenin içerisindeki eserlerin yerli ve yabancı turistlerin oldukça dikkatini çekeceğini belirten Vali Tavlı, müzenin Samsun’a gelenlerin uğrak noktası olacağını vurguladı.

“Samsun Müzesi’nde son hazırlıklar tamamlanıyor, yakında ziyarete açılacak”

Müzenin yakın zamanda ziyarete açılacağını dile getiren Samsun Valisi Orhan Tavlı, “Samsun, tarihimize imza atan bir şehirdir. Aynı zamanda şehrimizdeki müzeler bu tarihimizi de hem halkımıza sunmakta, yerli ve yabancı turistlerimize anlatmaktadır. Kültür ve Turizm Bakanlığının Samsun’a kazandırdığı Samsun Müzesi’nin inşaatı bitti. Tefrişatları yapılıyor. Son hazırlıklar tamamlanıyor. Yakın zamanda da misafirlerimizle buluşturulacak. Samsun Müzesini gezdiğimde ilimizin kadim bir şehir olarak çok farklı medeniyetlere ev sahipliği yaptığını müşahede ettim. Orada sergilenen eserlerin gerçekten muhteşem olduğunu yakinen gördüm. Samsun Müzesi yerli ve yabancı turistlerle buluşmak için gün sayıyor. Açıldıktan sonra bu güzellikleri herkes görme fırsatı bulacak” dedi.

“Amisos Hazinesi” yeniden görücüye çıkıyor

Müzede yerini alan Amisos Hazinesi, Samsun’da 28 Kasım 1995 tarihinde bir inşaat kazısı sırasında bulundu. Amisos Tepesi adını alan yerde bulunan, Pontus Krallığı hanedan üyelerine ait olduğu belirlenen ve 64 parçadan oluşan hazine, Samsun Müzesi’nde yerini aldı. ‘Karun Hazinesi’nden sonra Türkiye’de bulunan en değerli hazine’ olarak nitelendirilen Amisos Hazinesi cam, madeni, pişmiş toprak, mermer ve altın olmak üzere beş kategoriye ayrılıyor. Altın eserlerin geçmişi MÖ 1. yüzyıla, diğer eserlerin geçmişi ise MÖ 4. yüzyıla dek uzandığı ifade ediliyor.

Amisos Mozaiği

Amisos Mozaiği, 1958’de Antik Amisos Kenti’nde (bugünkü işitme engelliler okulu) hafriyat çalışmaları sırasında bulundu. Müze teşhirinin orta alanında özel hazırlanmış mekana yerleştirilerek sergilenen Amisos Mozaiği, 56 m2’lik taban ölçüsüne sahip.

Anadolu’da en büyük boyutlu kafatası ameliyatı

Karadeniz Bölgesi’nin en eski ve en uzun süreli sistemli kazısı olan İkiztepe Höyüğü’nde Erken Tunç Çağı mezarlarındaki kazılarda ele geçen, hatta Anadolu’da saptanan en büyük boyutlu iyileşmiş kafatası deliği dikkat çekiyor. Yetişkin bir erkek bireyi temsil eden kafataslarındaki ameliyat deliğinde zamanla daralma olduğu ve bireyin operasyon sonrası bir süre daha yaşamına devam ettiği tespit edildi.

Müzede ayrıca 1. Abdulhamit, Kanuni Sultan Süleyman ve 1. Mahmut dönemlerine ait Osmanlı altın sikkeleri yer alıyor.

Birbirinden önemli birçok eserin yer aldığı Samsun Müzesi, resmi açılış için gün sayıyor.