Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Eron Group İdare Heyeti Lider Polat, “İnşaat dalı tekrar eski haline dönerse büyük istihdam sağlar”

Zonguldak Yayın: 26.08.2023 12:24
İhlas Haber Ajansı
Eron Group İdare Heyeti Lider Polat, “İnşaat dalı tekrar eski haline dönerse büyük istihdam sağlar”

Mersin’deki projelerinin akabinde Zonguldak’ta inşaat dalında yatırıma başlayacak olan Eron Group İdare Heyeti Lideri Ercan Polat, inşaat dalının tekrar eski haline dönmesinin büyük istihdam sağlayabileceğini söz etti.

Polat, inşaat kesiminin büyük bir değere sahip olduğunu ve iktisadın lokomotif bölümlerden biri olduğuna dikkat çekti. Son birkaç yılda yaşanan sakinliğin kesimin gelişimini olumsuz etkilediğini belirten Polat, bölümü olumlu etkileyecek gelişmeler olması halinde istihdam alanında büyük bir fırsat sunacağının altını çizdi.

Eron Group’un Mersin’deki projelerine de değinen Polat, “İnşaat dalının canlanması, yalnızca inşaat firmalarını değil birebir vakitte taşeron firmalarını, inşaat materyali üreticilerini ve başka yan dalları de olumlu etkileyecektir. Bu durum, işsizliğin azaltılması ve ekonomik büyümenin ivme kazanması açısından büyük bir değer taşımaktadır” dedi.

Ercan Polat, inşaat kesiminin istihdam sağlama potansiyeline vurgu yaparak “İnşaat dalı, genç nüfusumuzun istihdam edilmesi ve iktisada katkı sağlaması açısından kıymetli bir alanı oluşturmaktadır. Yine canlanan bölüm, birçok işsiz genci istihdam edebilir ve ekonomik büyümeye olumlu katkı sağlayabilir” formunda konuştu.

Ercan Polat ayrıyeten, inşaat dalının geliştirilmesinin başka kesimlerin de önünü açabileceğini belirterek, “İnşaat bölümünün canlanması, gayrimenkul, nakliyecilik, hizmet dalı üzere birçok alanda da olumlu tesirlere yol açabilir. Bu da ülke iktisadını genel manada olumlu etkileyecektir” biçiminde sözlerini tamamladı. İş insanı Polat’ın bu açıklamaları, inşaat kesiminin potansiyelini ve istihdam sağlama kapasitesini vurgulayarak, dalın canlanmasının genel ekonomik gelişime katkı sağlayacağını gösteriyor” diye tabir etti.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Kanat Tan: “Bu yıl 40-50 milyon TL bütçeye ihtiyacımız var”

Spor Yayın: 13.06.2024 08:15
İhlas Haber Ajansı

ING Kadınlar Süper Lig ekiplerinden Zonguldak Spor Basket 67’de Başkan Kanat Tan, Süper Lig’de mücadele edebilmek için 40-50 milyon TL bütçeye ihtiyaç olduğunu açıkladı.

ING Kadınlar Süper Ligi’ne yükselen Zonguldak Spor Basket 67 Kulüp Başkanı Kanat Tan, Yönetim Kurulu Üyeleri Kartal Tan, Koray Atalı ve Buğra Kubalas bugün Site Kapalı Spor Salonu’nda basın toplantısı düzenledi.

Zonguldak Spor Basket 67 Kulüp Başkanı Kanat Tan, ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde bir sezon için 40-50 milyon TL bütçeye ihtiyaçları olduğunu açıkladı.

Zonguldak’ın Süper Ligi hak ettiğini ifade eden Tan, “Bu renklere gönül veren insanlar olarak Zonguldakspor biliyorsunuz Kırmızı şehit madenci kanının rengi, lacivert de içlerinin tulumunun rengi. Zonguldakspor ismini yaşatmak için Zonguldak Spor Basket 67 Kadın Basketbol takımını kurduk. Kurduktan sonra güçlü transferler yaparak birinci senemizde rekorlar kırarak 1. Lig’e çıktık. Bu süreçten sonra 1. Lig’deki bütçelerimiz de daha büyük arttıktan sonra 1. Lig’de tekrar özellikle Türkiye’de seyirci rekorları kırarak şampiyon olduk. Bu şehrin her şeyin en iyisini hak ettiğine inandığımız için, bu seyircimiz, bu enerjimizle birlikte, hep beraber birlik ve beraberlik içinde, bu konuda mütevazi olamayacağım. Dev bütçeli takımlar arasında şampiyon olup şehrimizi hak ettiği yere Süper Lig’e getirdik.”

Zonguldak Spor Basket 67 Kulüp Başkanı Kanat Tan, “Bizim de çevremizde 7 tane holdingimiz var, 28 tane belediyemiz var. Benim görüşüm bu şehirden para kazandıkları için biraz borçlu olduklarını düşünüyorum. Bir de en büyük avantajımız şu; Cumhurbaşkanımızın yeni sponsorluk yasasında, sponsor olduğunuz zaman vergiden düşebiliyorsunuz. Yani bize sponsor olduğu zaman kendisi vergiden de düşebiliyor. Bu yılki bütçemiz 40-50 milyon TL. Yönetim olarak elimizi tabii ki taşın altına koyacağız ama bu paraları verebilecek gücümüz yok. Zamanımız her gün daralıyor. Çok üzülerek sahaya çıkmama durumumuz var. Bu seyirci bunu hak etmiyor. Yani bu şehir bunu hak etmiyor” diye konuştu.