Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Erbakan’dan Karabük’e Teşekkür Ziyareti

Günlük Yayın: 22.06.2023 16:48
Erbakan’dan Karabük’e Teşekkür Ziyareti

Teşekkür Ziyaretleri kapsamında Karabük’e gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Karabük’te yüzde 8’in üzerinde oy aldıklarını belirterek, “Karabük Türkiye’de en yüksek oy aldığımız üçüncü İl olurken,  yüzde 7 ülke barajını aştığımız dört ilden bir tanesi oldu” dedi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan teşekkür ziyaretleri kapsamında Karabük’e geldi.  Yenişehir Büyük Kulüpte Mahalle ve Köy Muhtarları ile Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile buluşan Erbakan burada yaptığı konuşmada, genel seçimlerde kendilerine en yüksek oy veren 3’üncü ilin Karabük olduğunu söyleyerek, Karabük’ün sorunlarını çözüm bulabilmek için mücadele edeceklerini ifade etti.

Partilerinin seçimlerin üzerinde belirleyici etkiye sahip olduğunu vurgulayan Erbakan, “14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinin ülkemize, milletimize, Karabük’ümüze, devletimize hayırlı olmasını, hatta bütün İslam alemine de inşallah hayırlar getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Milletimiz büyük bir olgunlukla, çok yüksek bir katılımla seçimlerde tercihini yaptı. Ferasetiyle, basiretiyle ve her zamanki gibi milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bir millet olarak doğru bir tercihte bulundu. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde çoğunluğu Cumhur İttifakı’na verdi ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de Cumhurbaşkanımıza bir kez daha görev verdi. Hem Cumhurbaşkanımıza hem yeni kurulan kabinemize hem de 28. dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne hayırlı hizmetler diliyoruz. Cenabı Allah inşallah bu dönemde yapılacak çalışmaların milletimizin derdine derman olmasını nasip eylesin” dedi.

“PARTİMİZ SEÇİMLERİN ÜZERİNDE BELİRLEYİCİ OLMUŞTUR”
14 ve 28 Mayıs seçimlerinde partisinin belirleyici bir rol üstlendiğini ifade eden Erbakan, “Tabii bu seçimlerde cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonucu üzerinde belirleyici etkiye sahip olan parti Yeniden Refah Partimiz olmuştur. Yüzde 3’e yakın bir oy oranı, 1 milyon 529 bin oy ve beş tane milletvekilini kendi seçmeniyle, kendi alnının teriyle, kendi listelerinden meclise göndermeyi başarmışız. Bazı partilerin yaptığı gibi başka partilerin peşinden başka partilerin oyuyla, başka partilerin seçmeniyle, gücüyle değil kendi listesiyle, kendi seçmeniyle, kendi alnının teriyle bu sonucu ilk girmiş olduğu seçimde elde etmesi son derece önemli bir olaydır. Tabii bu sebeple öncelikle aziz milletimize bu teveccühü, bu desteği bizlere gösterdikleri için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“EN YÜKSEK OY ORANIYLA KARABÜK İLK ÜÇ İL ARASINDA YER ALDI”

Erbakan, Türkiye genelinde en yüksek oy oranına sahip olan ilin Karabük olduğunu belirterek, “Karabük’te yüzde 8’in üzerinde bir oyla Türkiye’de en yüksek oy aldığımız 3. ili olup yüzde 7 ülke barajını aştığımız dört ilden bir tanesi oldu. Daha önce Yeniden Refah Partisi olarak illerimizi sıralarken üye sayımıza göre üye oranına göre sıralıyorduk ve Karabük geniş sıralarda, alt sıralarda yer alıyordu. Ancak on dört Mayıs seçimlerinden sonra birdenbire yirmi otuz sıra birden atlayarak üçüncü sıraya yerleşti” ifadelerini kullandı.

“YENİDEN REFAH PARTİMİZ TÜRKİYE’NİN ORANSAL OLARAK EN HIZLI BÜYÜYEN PARTİSİYDİ”
“Yeniden Refah Partimizin seçim sonuçlarıyla Türkiye’nin en hızlı büyüyen partisi olduğunun ortaya çıkmasıdır” diyen Erbakan, şunları söyledi: “Daha önce Yargıtay’ın açıklamış olduğu üye sayılarına baktığımız zaman da Yeniden Refah Partimiz Türkiye’nin oransal olarak en hızlı büyüyen partisiydi. Seçim sonuçları bunu bir kez daha tasdik etti. Yeni kurulmuş bir parti olmasına, ilk girdiği seçim olmasına rağmen 1.5 milyonun üzerinde oy ve beş milletvekili çıkarmaya muvaffak olması Yeniden Refah Partimizin Türkiye’nin en dinamik, en hızlı büyüyen, en canlı partisi olduğunu ve seçimin çok açık ve net bir şekilde kazananı olduğunu ortaya koymuş olduk.”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan buradaki konuşmasının ardından Karabük ve Safranbolu’da esnaf ziyaretlerinde bulundu. (Haber Merkezi)

 

 

 

 

(Nurettin Acar)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karabük’te otomobille çarpışan traktör devrildi: 2 yaralı

Eflani Yayın: 23.07.2024 21:36
Karabük’te otomobille çarpışan traktör devrildi: 2 yaralı

Karabük’ün Eflani ilçesinde otomobil ile çarpışarak devrilen traktördeki 2 kişi yaralandı.

Kaza, Seferler köyü mevkiinde meydana geldi. Hasan Tekin idaresindeki 37 HA 976 plakalı traktör, karşı istikametten gelen Metin Yaşar idaresindeki 34 ESV 596 plakalı otomobille çarpıştı. Kazada devrilen traktörün sürücüsü ile yolcu olarak bulunan Celal Ergün (68) yaralandı. İhbar üzerine olay yerine jandarma ve 112 Acil Servis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından yaralılar Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Tedavi altına alınan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.